حوادث

تقدیم لیست مجوزهای صادر شده برای تردد خط ویژه درصورت تمایل به شورای شهر

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در پاسخ به اظهارنظر یکی از اعضای شورای شهر تهران مبنی بر صدور مجوز تردد در خط ویژه، گفت: در صورت تمایل شورا، لیست مجوزهای اعطایی در خط ویژه را ارائه خواهم کرد. ”

به گزارش نازک نارنجی، سردار حمیدی در چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران در پاسخ به هشدار اعضای شورا مبنی بر تردد در خطوط ویژه گفت: اولین افرادی که از بخشی از خط ویژه شکایت می کنند، شرکای باز و باز ما هستند. درها را ببند.» در دنیا چنین چیزی وجود ندارد که پلیس یک خط ویژه باز کند و بعد از ترافیک آن را ببندد.

وی افزود: همه را با هم ببینیم و فقط به خودمان نگاه نکنیم. و ممکن است در بسیاری از برنامه ها در دسترس نباشد. در همان جلسه شورا هم خواستار دوستان شد و ما اجازه ندادیم یعنی دستور ندادند، نقد کلی به این سیستم داریم.

سردار حمیدی در واکنش به تذکر عضو شورای شهر تهران ادامه داد: خیلی ها اجازه حضور در خط ویژه را دارند چرا عصبانی هستید؟ طبق دستور اگر مال شخصی باشد اجازه می دهیم و امنیت او را تضمین می کنیم. این همه ترافیکی که در شهر اتفاق می افتد نمی تواند از خط ویژه باشد. اصل خط خاص اشتباه است و هر جا خط خاص ساخته شود اشکال دارد که بحث کلی است ولی به همه اجازه خط خاص داده نمی شود. در صورت تمایل لیست مجوزهای صادر شده را به شما می دهم.

وی در خصوص فرسودگی خودروها نیز گفت: در استفاده از سامانه ها فعال هستیم و سال هاست که دوربین های معاینه فنی توسط دوربین های سطح شهر کنترل و پیامک ارسال می شود. اما بیشتر خودروهای آسیب دیده مربوط به خود شهرداری بوده است.

سردار حمیدی تاکید کرد: وزارت کشور و صمت پیش از این موافقت کرده و موتورسیکلت ها را برای اشتغال زایی رها کرده است و شهرداری و معاونت حمل و نقل که وظیفه کنترل و ساماندهی را دارند، دستشان کوتاه است. در تهران هم بحث مسافربرهای شخصی مطرح است و اگر حمل و نقل عمومی گسترش پیدا کند دیگر نیازی به مسافربر شخصی نخواهیم داشت. در روزهای بارانی، از یک مسافر شخصی می خواهیم که افراد را سوار کند تا زیر باران نمانند. اگر ضعف ناکارآمدی حمل و نقل عمومی برطرف شود، این حواشی از بین می رود. ما راه را برای رسیدن به اینجا هموار کردیم و باید مشکل حمل و نقل عمومی را حل می کردیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا