استان ها

طرح ملی عدالت و تعالی در تحول سلامت کشور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد رونمایی شد

به گزارش نازک نارنجی، در پایان نشست روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور که در مرکز همایش های بین المللی شهدای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، طرح ملی عدالت و تعالی تحول سلامت مطرح شد. برای توسعه شاخص های کمی و کیفی آموزش بهداشت و درمان کشور آشکار می شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاحیه این طرح گفت: طرح ملی عدالت و نظم اصلاح سلامت حاصل تلاش دانشمندان، اساتید و مردم فعال در حوزه سلامت است که با افتخار آغاز شده. کار کرد.

دکتر. بهرام عین اللهی با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی عادلانه شاخص های سلامت و آموزش پزشکی از مهم ترین اهداف این طرح است، گفت: اطلاع رسانی به دانشکده های علوم پزشکی کشور انجام می شود تا بتوانیم به اهداف دولت سیزدهم دست یابیم. با اجرای آنها.

وی با اشاره به بیانیه دیوان عالی کشور مبنی بر گسترش شبکه بهداشت و درمان و دسترسی عادلانه مردم به خدمات بهداشتی و درمانی، تصریح کرد: تقویت، اصلاح و گسترش نظام شبکه بهداشت و درمان کشور از مهمترین بخش های این طرح است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ارتقای عدالت در آموزش، درمان، پژوهش، توزیع عادلانه و متوازن نیروی انسانی، تقویت نظام بیمه پایه سلامت، تقویت و ارتقای کمی و کیفی پژوهش های کاربردی بر اساس نیاز مردم. ، ارائه پایدار. بررسی منابع و ساختار، سلامت اجتماعی با همکاری و مشارکت همه سازمان ها، استفاده حداکثری از خیرین سلامت، حرکت به سمت خودکفایی در حوزه دارو، واکسن و تجهیزات، حمایت از شرکت های دانش بنیان، تقویت و بازسازی اورژانس های پیش بیمارستانی، افزایش اثربخشی خدمات نظام سلامت و بهره‌برداری حداکثری از مراکز دولتی، تبدیل نظام سلامت از مرکز درمانی برای پیشگیری، شفاف‌سازی و یکپارچه‌سازی نظام سلامت، ارتقای سواد سلامت جامعه برای افزایش خودمراقبتی فعال و بهبود سبک زندگی و مبارزه با فساد و تعارض علاقه یکی از اساسی ترین محورهاست.این طرح را فهرست کنید.

دکتر. عین اللهی افزود: امیدواریم به برکت امام رضا (ع) شاهد روزهای خوبی پس از اجرای طرح ملی عدالت و اهمیت تحول سلامت باشیم.

48

دکمه بازگشت به بالا