ورزشی

بررسی عملکرد ۲۷ بازیکنی که نیم فصل اول برای استقلال بازی کردند

بر اساس گزارش ها شفافتیم فوتبال استقلال نیم فصل اول لیگ برتر را با برتری یک بر صفر مقابل هواداران تهرانی آغاز کرد و با برتری 3 بر صفر مقابل نفت در مسجد سلیمان به پایان رسید. نتیجه 15 بازی این تیم در پایان نیم فصل 35 امتیازی شد و پیشتاز شد تا آبی ها با بهترین عملکرد بتوانند عنوان قهرمانی نیم فصل را از آن خود کنند.

برای استقلال 27 بازیکن این 15 بازی را انجام داده اند، سیاوش یزدانی با 1337 دقیقه بیشترین تعداد بازی و بابک مرادی با 13 دقیقه کمترین تعداد بازی را دارند که برای نیم فصل دوم از این تیم جدا شدند.

چگونه یزدانی پربارترین آزادی شد

سیاوش یزدانی در نیمه اول رکورد جالبی را به نام خود ثبت کرد و با 15 بار حضور در خط شروع و 1337 دقیقه بازی، چابک ترین بازیکن استقلال در نیمه اول شد. یزدانی در نیم فصل پایانی لیگ بیست و یکم یکی از ارکان استقلال و یکی از بهترین مرکزها بود.

این مدافع ملی پوش تنها 13 دقیقه از بازی های تیمش را (به دلیل مصدومیت) از دست داد که 13 دقیقه پایانی بازی مقابل تراکتورسازی در هفته سوم بود که جای خود را به عارف آقاسی داد.

سیاوش یزدانی با 1337 دقیقه حضور در زمین فقیرترین بازیکن نیم فصل اول استقلال

5 بعلاوه یک بازیکن برای هزار دقیقه

به استثنای سیاوش یزدانی، دقایق حضور چهار بازیکن دیگر استقلال از هزار دقیقه گذشت و یک بازیکن تنها با 2 دقیقه کاهش در نیمه اول به هزار دقیقه بازی رسید.

مهدی مهدی پور با 15 بازی در 15 بازی، 14 بازی در ابتدای ترکیب و 1205 دقیقه حضور در زمین، گل 3 امتیازی (مقابل فولاد) و 4 بار دومین بازیکن پرکار بعد از یزدانی است. هم تیمی ها یکی از موثرترین بازیکنان در مرحله حمله باشند.

پس از او کوین یمگا بهترین بازیکن نیمه اول استقلال 7 بار برای آبی پوشان به میدان رفت که 7 گل، 2 پاس گل و یک ضربه پنالتی بود. و جعفر سلمانی با 1137 دقیقه حضور در زمین چهارمین بازیکنی بود که از مرز 1000 دقیقه گذشت و 3 بار برای آبی ها گلزنی کرد.

امیرحسین حسین زاده که می توان او را اتفاق حال حاضر استقلال نامید، در هر 15 بازی استقلال در نیم فصل اول به میدان رفت و در 13 بازی در ترکیب اصلی قرار گرفت. این بازیکن که سه بار هم گلزنی کرده است با 1111 دقیقه حضور در زمین پنجمین بازیکن پربازده نیم فصل اول بود.

رکورد کلین شیت تنها به دو دقیقه کاهش می یابد

سید حسین حسینی که رکورددار بیشترین کلین شیت در این فصل لیگ برتر با 10 کلین شیت است، ششمین بازیکن برتر نیم فصل اول بود.

حسینی که فصل خوبی را پشت سر گذاشته، در نیم فصل 12 بار بازی کرد اما در 10 بازی دروازه اش بسته شد و در مجموع فقط 3 بار دروازه اش باز شد که یک بار از روی نقطه پنالتی بود، بنابراین بهترین ها را دارد. عملکرد همه دروازه بانی هایی که در نیم فصل اول بازی کردند را رها کنید. حسینی در نیم فصل 998 دقیقه برای استقلال به میدان رفت تا به این رکورد دست یابد. هزار دقیقه فقط 2 دقیقه کم است.

دیگر بازیکنان پرمشغله استقلال

از دیگر بازیکنان پرکار استقلال بعد از یزدانی، مهدی پور، سلمانی، حسین زاده و حسینی می توان به محمد دانشگر با 942، رودی زستد با 921 و مرادمند با 900 دقیقه حضور در زمین اشاره کرد.

نیک نفس، چشمی، غفوری، رضاوند، آقاسی، مطهری، خاقانی، قاسمی نژاد، رضایی، رمضانی، آذری، آزادی، مظاهری، مهری، جلالی، کریم زاده، صادقی و مرادی دیگر مردانی بودند که در نیمه اول برای استقلال به میدان رفتند. فصل. رفتند.

عملکرد 27 بازیکنی که در نیم فصل برای استقلال بازی کردند را مرور کنید
ارسلان مطهری بازیکنی که کمتر از حد انتظار در نیم فصل استفاده کرد

موقعیت عجیب 2 مهاجم

امیرارسلان مطهری و امین قاسمی نژاد مهاجمان باتجربه استقلال هستند که جایگاهشان در جدول با حضور بازیکنان زمین عجیب به نظر می رسد. مطهری که هنوز هم یکی از گلزنان موفق آبی ها با 2 گل است، علیرغم گل سالم شیرازی اش که به اشتباه مردود اعلام شد، در نیم فصل اول 11 بازی انجام داد اما فقط در 2 بازی (در 2 بازی اول) هفته) .او در ترکیب اصلی قرار داشت و هر دو بازی در نیمه دوم تعویض شدند.

مطهری سپس 9 بازی به عنوان بازیکن تعویضی و بیشتر در دقایق پایانی انجام داد. او در دو سه دقیقه آخر فقط از 4 بازی استفاده کرد. حضور مطهری در زمین 312 دقیقه بود و شاید همین آمار دلیل درخواست شیبه برای جدایی بود.

امین قاسمی نژاد نیز که در ابتدای فصل یکی از خریدهای قوی آبی ها بود، در نیم فصل اول جایی در بین بازیکنان پرمشغله نداشت. مهاجم 35 ساله آبی ها تنها 287 دقیقه از زمین بازی دارد و هفدهمین بازیکن در لیست فقیرترین تیم است. که در این دقایق یک بار گل زد.

کم فعال ترین بازیکن

بابک مرادی با تنها یک بازی و 13 دقیقه حضور در زمین کم کارترین بازیکن نیم فصل اول بود. متین کریم زاده با 45، امیرعلی صادقی با 46، ابوالفضل جلالی با 51 و سعید مهری با 51 دقیقه. در زمین، مردان دیگری بودند که کمترین حضور را در نیم فصل اول داشتند.

دکمه بازگشت به بالا