اجتماعی

انتقاد امام جمعه رفسنجان نسبت به «دوچرخه‌سواری بانوان» در انظار عمومی

نازک نارنجی/ کرمان امام جمعه رفسنجان با هدف برجسته سازی بی حجابی و بدحجابی، دوچرخه سواری زنان در ملاء عام و سگ سواری، گفت: برخی از مردم از این حرکت ها حمایت می کنند و اگر مخالفتی در این خصوص باشد، اعتراض و توهین می کنند. من.”

به گزارش نازک نارنجی، حجت الاسلام اصغر عسکری امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص غیرت دینی، اظهار کرد: غیرت دینی نجات ملت در همه حوادث و بحران ها از قبل از انقلاب است. حضور و پیروزی در هر کجا که اتفاق افتاد، غیرت انقلابی و مذهبی مردم جامعه را برانگیخت. ما تعداد زیادی از شهدای بسیجی داریم که به خاطر غیرت دینی خود در صحنه هستند.

امام جمعه رفسنجان گفت: دشمنان به دنبال کاهش غیرت دینی در جامعه هستند، اگر به مقام رهبری و ولایت فقیه توهین می شود برای کاهش غیرت دینی است. اگر موضوع فحاشی یا عدم رعایت شئونات اجتماعی را ترویج کنند یا از روی ناآگاهی زن را به دوچرخه سواری تشویق کنند، با وجود اینکه زنان از دوچرخه سواری در ملاء عام منع شده اند، به دنبال تضعیف غیرت دینی مردم خواهند بود.

وی ادامه داد: اگر سگ را در خیابان به دختر و پسرمان افسار بدهند، به غیرت دینی لطمه می زند و اگر به مسائل دینی، نماز و روزه ما حمله کنند، متوجه می شوند که غیرت دینی جامعه را از بحران نجات می دهد. عاقل باشید و از این مسائل چشم پوشی کنید و بگویید دختر عاشق دوچرخه سواری است!نه، ما باید مراقب باشیم و اجازه ندهیم چنین کاری در جامعه گسترش پیدا کند.

عسگری افزود: اگر پیراهن ناموس ما آنقدر گشاد باشد که یک روز در خانه خشک شود، وقتی مهمان می آید، آن را جمع می کنیم تا هیچکس لباس دختر، همسر، مادر و خواهرمان را نبیند. چگونه امروز زنان دوچرخه سواری می کنند تا در خیابان ها راه بروند و دیگران با احمقانه از این جریان ها حمایت می کنند و وقتی فراخوانی علیه این کار مطرح می شود و به من توهین می کنند اعتراض می کنند.

وی تاکید کرد: اگر آرام بنشینیم، اجازه دهیم غیرت دینی به فساد کشیده شود، حجاب را از زنان برداریم و غیرت دینی را کم کنیم، دشمن به راحتی می تواند به اهداف خود برسد.

عسگری با انتقاد شدید از عملکرد برخی از مسئولان در این حوزه گفت: نباید این موارد را نادیده گرفت و به آن به عنوان یک حادثه جزئی نگاه نکنیم و بگوییم سگ حیوان است، چه کنیم و در خیابان راه برویم. ، نیروی انتظامی وظیفه خود را در این مورد انجام نداد. شایسته است مردم به صورت جدی و انقلابی از پلیس سوال کنند چرا که برخورد با جرایم آشکار مانند بی حجابی و سگ گردانی وظیفه پلیس است اما اقدامی نکرده است.

وی بر لزوم تعصب دینی تاکید کرد و گفت: پلیس و قوه قضائیه باید به وظایف خود عمل کنند و در مقابل جرایم و مجرمان بایستند و اگر قانونی نداریم قانون تصویب کنند. در مجلس هم خیلی کم کار شده است. اگر رهبری می‌گویند که شرع زنان را از دوچرخه‌سواری منع کرده است، چرا مجلس قانونی نکرده است که پلیس امروز شکست خورده است؟

امام جمعه رفسنجان افزود: وقت خود را صرف کارهای حاشیه نکنید. غیرت دینی مردم را زنده نگه دارید. این کاستی ها دیگر قابل رفع نیست، باید این مسائل به وضوح، با شجاعت و قاطعیت بیان شود و نباید هر روز شاهد غم و اندوه متدینین و انقلابیون باشیم. این همه بدون محدودیت نباید در جامعه گسترده شود.

عسگری در بخشی دیگر از سخنان خود با تسلیت سالروز وفات حضرت آمل بینین (علیه السلام) افزود: این روز به نام روز تجلیل از مادران و همسران شهدا نامگذاری شده است.

وی همچنین به هشتمین دور مذاکرات در وین اشاره کرد و گفت: ایران برای تعامل با دنیا و گفتگو با دنیا در میدان است اما هرگز تسلیم خواسته ها و حرف های دشمن نخواهد شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا