اجتماعی

ظرفیت‌های مغفول در حوزه سلامت تحت عنوان مالکیت معنوی به سرمایه تبدیل می‌شوند

رئیس کمیته مدیریت مالکیت فکری دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت در مراسم معارفه خود تاکید کرد: باید همه ظرفیت‌های مغفول مانده به‌ویژه در حوزه سلامت شناسایی شود تا بتوانند سرمایه‌ای تحت مالکیت معنوی قرار گیرند. عنوان . . خواص و محققین می توانند از ایده های خود استفاده کنند.

به گزارش نازک نارنجی، دکتر. محمدرضا منظم، رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت در مراسم معارفه دکتر. حسین رضایی زاده، رئیس کمیته مدیریت دارایی های فکری با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد مدل پیشنهادی دارایی های فکری. کمیته مدیریت افزود: اختراعات بر اساس نیاز جامعه و تجاری سازی و هدایت آنها به بازار، مدلی انعطاف پذیر و بسیار پیشرفته را پیشنهاد و روانه بازار می کند که تمامی زوایای ممکن را پوشش می دهد.

وی با تاکید بر اینکه مالکیت معنوی زیربنای ثروت کشور است، گفت: در جلسه ای که با حضور وزیر دادگستری با اعضای شورای سیاست گذاری مالی و هماهنگی دستگاه های اجرایی در حوزه مالکیت فکری برگزار کردیم و درباره 18 نهاد و دستگاه اجرایی حضور داشتند. این مدل مورد استقبال قرار گرفت.

دکتر. منظم با بیان اینکه این مدل برای اولین بار در قالب یک برنامه مدیریت مدون، مالکیت معنوی را وارد بازار و تجاری سازی می کند، افزود: در غیر این صورت به سختی این ایده به بازار می رسید. ابتدا باید نیازها را بر اساس مشکل واقعی جامعه تحلیل و مشخص کرد تا انگیزه ها و زمینه های سرمایه گذاری فراهم شود.

وی گفت: دفاتر مالکیت فکری در دانشگاه های علوم پزشکی راه اندازی می شود که با کمیته مدیریت مالکیت فکری برای تعیین خط مشی و برنامه راهبردی همکاری می کنند. این دفاتر بخشی از این شبکه هستند و باید از پتانسیل و توان آنها استفاده کرد.

به گفته رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، این کمیته همچنین در نظر دارد چارچوب قانونی برای پوشش موضوعات شرکت های دانش بنیان و موضوعات مربوط به مالکیت معنوی قرارداد آنها از منظر حقوقی ایجاد کند.

دکتر. نظام هدف کمیته مدیریت مالکیت فکری را تمام فناوری در حوزه سلامت در کشور دانست و گفت: ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی، دفاتر مالکیت معنوی دانشگاه ها و حامیان پژوهش و فناوری مانند نیماد و صندوق INSF را داریم. به این ترتیب.”

ظرفیت های سلامت و تناسب اندام نادیده گرفته شده را شناسایی کنید

دکتر. رضایی زاده رئیس کمیته مدیریت دارایی های فکری ضمن تشکر از اعتماد دکتر منظم در سپردن این مسئولیت به وی، با تاکید بر اینکه با طرحی جدید و ساختن اولین خشت در حوزه مدیریت مالکیت فکری، گفت: ظرفیت های مغفول مانده به ویژه در حوزه سلامت را شناسایی کنید تا سرمایه ای تحت پوشش قرار گیرند. سرفصل مالکیت معنوی و پژوهشگران می توانند از ایده های آنها بهره ببرند.

رئیس کمیته مدیریت مالکیت فکری با بیان اینکه در تدوین سیاست ها و سیاست گذاری ها در این زمینه پیشقدم شدیم، گفت: اکنون در مرحله گذار هستیم و این موضوع نیازمند ارتقاء، فرهنگ سازی و آموزش فراوان است و ما همچنین نیازمند آموزش برای فعالان مختلف در زمینه های مختلف است.» تجربیات مختلف خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

کمیته مدیریت مالکیت فکری فعالانه به دنبال حمایت از ایده ها است

مهندس عبدالناصر آزادبخت، رئیس اداره فناوری های تخصصی دفتر توسعه فناوری سلامت افزود: پیش از این ساختار کمیته بر اساس تحقیقات انجام شده بود، اما اکنون جایگاه کمیته مالکیت معنوی دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت به عهده گرفته است. در حال تغییر است. ساختار بر اساس نیازها و فناوری است. شکل گرفت و پیشرفت و رکورد موفقی بود.

وی با بیان اینکه در دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا این کمیته به بهترین نحو ممکن به رسالت خود عمل کند، افزود: پیش از این کمیته علاقمند به توسعه اعضای هیات علمی بود. استعدادهای درخشان و ثبت ژن.” ، اما ما اکنون فعالانه روی مدل جدید کار می کنیم، در مورد تمام فناوری ها و اختراعات تحقیق می کنیم و از کسب و کارهای بالقوه برای رسیدن به بازار حمایت می کنیم.

نیماد مایل است روی ایده هایی سرمایه گذاری کند که قابل تجاری سازی باشد

به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر. بیتا مسگرپور، مشاور معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، گفت: موسسه نیماد آماده سرمایه گذاری بر روی ایده هایی است که قابل تجاری سازی هستند. ، حتی اگر در حال حاضر این آیین نامه نیاز به تغییر داشته باشد.

به گفته وی، نگاه محققان ما به دور از تجاری سازی است. امید است این کمیته بتواند خلأ موجود را پر کند.

دکتر دکتر در مورد کمک های مالی بین المللی موسسه نیماد صحبت کرد. مسگرپور گفت: کمک های مالی مختلفی توسط موسسه نیماد ارائه می شود اما در بخش بین الملل و کمک های بلاعوض در کشورهای دیگر نیازمند بازوی مشورتی کمیته مدیریت مالکیت فکری برای حفظ حقوق پژوهشگران ایران در جهان هستیم. ” مراقب باش.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا