اجتماعی

به‌کارگیری ظرفیت بانوان لازمه موفقیت کامل مدیریت شهری

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه در پروژه ریحان شهر شهرداری میزبان نیست بلکه مردم و سازمان های مردم نهاد میزبان هستند، گفت: هر کاری در مدیریت شهری برای حل مشکلات انجام می دهیم باید بیاید. از دل مردم و فعالان و ما باید مسیر را به درستی درک، تسهیل و دنبال کنیم.

به گزارش نازک نارنجی، مریم اردبیلی وی امروز در اولین رویداد ریحان شهرستان با بیان اینکه در شرایط خاصی قرار داریم و تغییراتی در فضای اطراف ما در حال رخ دادن و رخ دادن است، افزود: اگر این تغییرات را در نظر نگیریم با همه مسائل مدیریتی مشکل داریم. ” بودن.

اردبیلی ادامه داد: تعداد افرادی که طرح های خود را برای شهرک ارسال می کنند قابل توجه است و طرح ها در شبانه روز ارسال می شود که بسیار قابل توجه است.

وی گفت: “اگر امیدواریم مشکلات را حل کنیم، سرمایه بزرگی است و نشان می دهد که اتفاقات مثبتی در حال رخ دادن است.”

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران درباره نیازهای جامعه جدید گفت: ما در دنیایی پر از پیچیدگی ها، تضادها، تضادها و بلاتکلیفی زندگی می کنیم. مدل هایی که در دنیای مدرن به ما ارائه می شود ساختارهای رسمی را تشکیل می دهد تا مردم بنشینند و برنامه ریزی کنند. مانند موضوع کرونا که متنوع است و همه ابعاد جامعه را درگیر می کند.

وی گفت: مشکلات ما یک بعدی نیست و تعداد کمی از کارشناسان می توانند در مورد آن اظهار نظر کنند.

مشاور شهردار تهران افزود: باید مسائل را به چشم تک تک افراد جامعه بفهمیم وگرنه متوجه موضوع نمی شویم. اگر این اتفاق نیفتد همه مشکل روحی خود را حل می کنند و مشکل اجتماعی را حل نمی کنند.

اردبیلی با بیان اینکه الگوی دانشگاهی مدرن به ما می آموزد که فوق تخصص هایی وجود دارند که می توانند مشکلات را حل کنند، تصریح کرد: اما مشکلات پیچیده ای نیز وجود دارد که با این روش قابل حل نیست و همه را می طلبد که فکر کنند. همه کارشناسان زبان باید با یکدیگر کنار بیایند و ما در حال تغییر وضعیت فعلی هستیم و در وهله اول به نوآوری نیاز داریم.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در آغاز ماه مبارک رمضان گفت: ایشان به ضرورت تغییر حکمرانی اشاره کردند.

اردبیلی با بیان اینکه نوآوری نمی تواند در یک مرکز اتفاق بیفتد، گفت: نوآوری باید یک فرهنگ فراگیر باشد. اگر هر بار 1000 ساعت به افراد آموزش دهیم و برنامه ها به خوبی اجرا شوند، این مرحله تمام شده است و اکنون آن مدل لازم نیست کار کند و اکنون به سراغ مدل های طراحی تعاملی دو طرفه می رویم که در واقع خود افراد باید این کار را انجام دهند. وسط میدان باشید و اثر انگشت مردم تهران را در طرح ببینید.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ادامه داد: ما در جامعه همیشه عادت داشته ایم که در همه استان ها و شهرداری ها الگوی واحدی برای مسائل زیست محیطی مذاکره کنیم تا مجموعه ها بر اساس آن عمل کنند، اما لازم است نوآوری و نوآوری داشته باشد. نوآوری با تنوع و کثرت.” همراهی شود.

اردبیلی با تاکید بر اینکه نیازمند شناسایی و حفاظت از پروژه های خرد فردی هستیم، گفت: باید الگوهای ابتکاری، چند وجهی، نوآورانه، محله محور، مردم محور ایجاد کنیم. مردم انجام دادند و ما در راه آهن کمک کردیم.

وی گفت: اولین چشم انداز این است که بتوانیم به خانواده های نیازمند کمک کنیم و سطح بالاتر این است که اگر تغییری در شهر ایجاد کنیم بر خانواده ها تأثیر می گذارد. در چه فضایی زندگی می کنند؟

اردبیلی با اشاره به داشتن دیدگاه بالاتر که به نظرم کیمیاگری ما برای حل مسئله است، گفت: باید خانواده را به عنوان مهمترین واحد در حل مسئله بشناسیم و به آن اعتبار دهیم.

او درباره تغییر خانواده‌ها در طول تاریخ گفت: «ما از مدل خانواده گسترش‌یافته به طبقه متوسط ​​شهری، هسته و خانواده‌های کوچکی که امروز وجود دارد، در حال تکامل هستیم». اکنون ارزیابی نمی‌کنم، اما درباره تغییری که رخ داده است صحبت می‌کنم.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه تغییرات خانواده عواقبی دارد، افزود: خانواده هسته ای در دل آپارتمان وسط شهر همسایه عجیبی است و به فکر بچه دار شدن و تنهایی در مدیریت است. خانواده، در حالی که خویشاوند از خانواده های کوچک حمایت می کند. مثلاً در یک خانواده پرجمعیت وقتی اتفاقی می‌افتد، افرادی هستند که از آن حمایت می‌کنند.

اردبیلی افزود: اکنون خانواده های هسته ای کوچکتر می شوند. تنها راه ما برای برگرداندن خانواده ها به حالت عادی؟ آیا می توانیم این کار را انجام دهیم؟ آیا این تنها راه حل ماست؟ یکی از راه ها این است که این باور را در خانواده ایجاد کنیم که افراد می توانند مشکلات را حل کنند و دولت وارد عمل شود که این امر نیازمند میانجیگری است.

مشاور شهردار تهران می‌گوید: کسانی هستند که دور هم جمع می‌شوند و برای ایجاد رابطه جدید با هدفی خوب دست به دست هم می‌دهند و چه چیزی ارزشمندتر از این ثروت.

اردبیلی افزود: اگر اقدام در محله های زنانه آغاز شود، روابط جدیدی شکل می گیرد. این ایده ها باید ثبت و نگهداری شوند.

وی با تاکید بر اینکه بانوان ظرفیتی منحصر به فرد در جامعه هستند، گفت: اگر مدیریت شهری ظرفیت بانوان را برای حل مشکلات در نظر نگیرد، نمی توان به موفقیت کامل دست یافت.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه تعداد زنان خانه دار در کشور 80 درصد و در تهران 70 درصد است، گفت: زنان در ساختارهای رسمی فرصت های زیادی برای نگاه به اطراف و توجه بیشتر دارند. محیط اطرافشان زنان اصلی ترین روابط خانواده و همسایگی هستند و به طور طبیعی معلم زن و مروج خانواده در جامعه هستند.

اردبیلی با بیان اینکه نیازهای همه اعضای خانواده مورد توجه بانوان است، افزود: نگاه فعال به یک زن فعال در اطراف منجر به کشف و حل مشکلات می شود. مشاهده شد که زنان در یک محله و یک مجتمع با استفاده از هر دو استراتژی وضعیت را بهبود بخشیدند.

وی گفت: ما می خواهیم یک نقطه مدیریت شهری را به این طرح اضافه کنیم. “دوگانگی ما سازگاری و فعالیت است.” زن فعال هر جا که باشد مفید است و زن قلب تپنده خانواده است.

اردبیلی خاطرنشان کرد: اگر زنان جامعه ای نوآور باشند، به دلیل تغییرات اجتماعی شانس دارند. تحصیل در کرونا فرصت های جدیدی را به وجود می آورد.

وی با تاکید بر اینکه اگر زنان از دل تحولات فرصت ها را مشاهده کنند، میل به تغییر به همه سرایت می کند، افزود: در خانواده اگر مادر مثبت به نظر برسد همه چیز مثبت است و اگر نگاه مادر منفی باشد، همه اعضای خانواده منفی نگاه می کنند. . می تواند منفی باشد. در واقع از مادر خانواده می دانیم که اتفاق خوبی افتاده یا اتفاق بدی افتاده است.

مشاور شهرداری تهران در ادامه این مراسم گفت: ریحان شهر در واقع با نگاه به این معارفه ها شکل می گیرد و ریحان شهر آغاز یک روند بزرگ مردمی است.

اردبیلی با بیان اینکه شهر ریحان برای همه شهروندان تهرانی و همه مردم است، گفت: شهر ریحان دارای سه بخش است که شامل مدیریت شهری، شهروندان و فعالان برجسته است.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ادامه داد: صرف نظر از نتایج پروژه‌ها، اگر بدانیم چه ایده و تیمی می‌تواند مشکل هر محله را حل کند، اقدام بزرگ جدیدی خواهد بود.

اردبیلی با اشاره به اینکه طرح های متعددی پس از نشست خبری روز شنبه در خصوص فعالیت های بانوان ارسال شده است، گفت: در این زمان بسیاری از بانوان با تماس تلفنی سوال کردند که آیا طرح ریحان شهر پیش می رود یا خیر. چه زمانی طرح های خود را ارسال می کنیم؟ پرونده پروژه ریحان شهر بسته نشده است.

وی با بیان یکی از ویژگی های این طرح گفت: اولین مورد این است که هر جا هر کاری انجام می دهیم با مشارکت و مشارکت زنان و دختران است. اینکه چگونه به خودمان انگیزه دهیم تا همه چیز را بخشی از آن ببینیم بسیار مهم است.

مدیرکل جنبش زنان شهرداری تهران ادامه داد: از شما می‌خواهیم نکات روشنی را که در مسیر خود بیان کرده‌اید در قالب رودخانه به اشتراک بگذارید تا همه بهره‌مند شوند.

اردبیلی با تاکید بر اینکه طرح های تکراری ما را به راه حل نمی رساند، گفت: برای ایجاد طرح ها و ساختارهای جدید باید مدتی ساختارهای ذهنی خود را در هم بشکنیم.

او گفت: «ما به اوج خلاقیت زنان سرعت می‌دهیم تا آنچه را که به دنبالش هستیم محقق کنیم».

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اعلام اینکه تا 10 روز آینده طرح ها مورد قضاوت قرار می گیرد و نتیجه آن مشخص می شود، گفت: خبر خوب این است که پروژه هایی که نیامده اند حذف نخواهند شد و رویداد بعدی ما به حل مشکلات پروژه کمک خواهیم کرد.”

اردبیلی ضمن تشکر از تمامی کسانی که طرح های خود را ارسال کردند، گفت: مجموعه این طرح مختص ماست. ریحان شروع یک فرآیند است و اگر خدا اذن دهد نتایج خوب آن می تواند نتایج بهتری را در جامعه به همراه داشته باشد.

به گزارش سایت شهرستان، وی با تاکید بر اینکه برای این طرح پاداش مالی در نظر نگرفته ایم و این میزان از پذیرایی نشان دهنده انرژی مثبت بانوان است، گفت: اگر پروژه ای به نقاط عطف دست پیدا کند و مطمئن هستیم که این پروژه محقق خواهد شد. موثر در خیابان ها و محله ها بله، قطعا حمایت های مالی خوبی ارائه خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا