ورزشی

سه امتیاز طلایی استقلال با پنالتی‌های مسی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، دیدار تیم های فوتبال استقلال تهران و مس رفسنجان از ساعت 17 امروز در چارچوب هفته چهاردهم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی برگزار شد که با برتری 3 بر 2 تهران میزبان همراه بود.

کوین یمگا (7 پنالتی و 59 پنالتی) و امین قاسمی نژاد (86) برای استقلال تهران و گادوین منشا (34 پنالتی) و محمدرضا سلیمانی (90 + 3) برای مس رفسنجان گلزنی کردند.

شاگردان فرهاد مجیدی در تیم استقلال بازی مستقیم و رو به جلو را از سوت شروع به امیرحسین حسین زاده در دستور کار قرار دادند تا در همان دقیقه اول اولین موقعیت گل را به دست بیاورند اما آفساید میلیمتری این بازیکن مانع از زدن گل اول استقلال شد. استقلال در ادامه با فرار کوین یمگا در دقیقه 4 موقعیت خطرناکی روی دروازه برنج ایجاد کرد اما ارسال او از مقابل پای حسین زاده به بیرون رفت تا دروازه داوود نوشی صوفیانی بسته بماند.

تلاش بازیکنان استقلال در نهایت در دقیقه 6 با ارسال پاس جعفر سلمانی همراه شد تا فرار یمگا باعث اشتباه مهدی ترکمان با او شد و داور در نقطه پنالتی حاضر شد. یامگا همچنین توانست توپ را بر خلاف جهت نوشیدنی صوفی در تور دروازه مسی بچسباند.

شاگردان محمد ربیعی بلافاصله بازی را در دستور کار قرار دادند تا باخت را جبران کنند. شوت از راه دور گادوین منشا در دقیقه 10 باعث شد تا دروازه سیدحسین حسینی برای آبی پوشان بیشتر شود.

حملات مس ادامه داشت تا اینکه محمدحسین مرادمند چاره ای جز خطا بر روی مجید علیاری در مسیر عمیق مسیحا نداشت. به این ترتیب محمدحسین ترابیان داور مسابقه بار دیگر در سوت پنالتی خود این بار به سود مس دمید. گادوین منشا برای یک ضربه پنالتی پشت توپ ایستاد و در دقیقه 34 آن را به گل تبدیل کرد.

میزبان آبی پوشان پایتخت در 10 دقیقه پایانی نیمه اول کاملا حمله کردند که مهمترین آنها قیچی رودی گستد در دقیقه 41 و سپس شوت از راه دور امیرحسین حسین زاده در دقیقه 43 بود. تساوی – یک بازده.

سه امتیاز طلای استقلال در کنار ضربات پنالتی مسی

همانطور که انتظار می رفت، استقلال تهران با شروع نیمه دوم بازی را در دستور کار قرار داد تا بلافاصله دروازه مس رفسنجان باز شود.

تلاش آبی ها ادامه داشت تا اینکه فرهاد مجیدی تصمیم گرفت برای تقویت جناح راست خود وارد وریا غفوری شود تا کاپیتان استقلال چند هفته بعد از دقیقه 55 در زمین حاضر شود و تعویض شود.سبحان خاقانی.

اصرار آبی ها برای ایجاد موقعیت از همان جناح با فرار کوین یامگا از سمت راست همراه شد، بنابراین پاس عمقی او به رودی جستد رسید. ضربه ژست از روی خط دروازه به بیرون رفت اما خطای برنجی مدافع باعث شد ترابیان بار دیگر نقطه پنالتی را نشان دهد. این تصمیم با اعتراض بازیکنان و مربیان مس مواجه شد، اما نظر داور تغییر نکرد زیرا کوین یامگا گل دوم خود و تیمش را در دقیقه 59 به ثمر رساند.

شاگردان محمد ربیعی بار دیگر حملات متعددی را برای جبران نتیجه برنامه ریزی کردند که یکی از مهم ترین آنها ضربه سرکش مجید علیاری بود که در دقیقه 65 با اختلاف کمی از بالای دروازه حسینی خارج شد.

تمامی حملات مسیا در دقیقه 67 با ارسال مهدی ترکمان به محسن آذرپاد و شوت منشا همراه بود اما واکنش چشمگیر دروازه بان استقلال مانع از فروپاشی مجدد دروازه این تیم شد.

پس از این گل فرهاد مجیدی سعی کرد بازی را کنترل کند. بنابراین او در دقیقه 84 سه تعویض همزمان انجام داد تا امین قاسمی نژاد، ابوالفضل جلالی و آرش رضاوند به جای رودی ژستد، جعفر سلمانی و زبیر نیک نفس وارد زمین شوند.

در کنار آبی‌ها، محمد ربیعی نیز به همین تعداد تعویض انجام داد تا بیشترین فشار تساوی برای دروازه استقلال ایجاد شود، اما خطای عقیل کعبی در دقیقه 86 کافی بود تا قاسمی نژاد روی گل سوم استقلال گلزنی کند و طلای فرهاد مجیدی شود. پولی ..

استقلال در این برد 32 امتیازی شد تا همچنان بر صدر جدول تکیه کند. مس نیز با 22 امتیاز در رده پنجم جدول قرار گرفت.

دکمه بازگشت به بالا