عمومی

دشمنان از تکثیر الگوی «شهید سلیمانی» در جهان هراسان شدند

بر اساس اطلاعات نازک نارنجی،

به نقل از المیادین; در دومین سالگرد شهادت فرماندهان پیروز، «بطینا شعبان» مشاور رئیس جمهور سوریه پیامی از «بشار اسد» را قرائت کرد که در آن آمده بود: «دشمنان از تقلید از طرف می ترسند مثلاً». شهید سلیمانی در منطقه و جهان».

بر اساس این گزارش، در پیام رئیس جمهور سوریه به مناسبت دومین سالگرد شهادت سرداران پیروز آمده است: شهید سلیمانی در هر مأموریتی تلاش کرد تا آمریکای متفرقه و فتنه گر را نابود کند.

وی گفت: شهید سلیمانی تلاش کرد روحیه فداکاری و ایثار را برای میهن و مردم نهادینه کند.

در پیام رئیس جمهور سوریه آمده است: دشمنان به خاطر نقشه های شیطانی و جنایتکارانه خود متوجه خطر شهید سلیمانی هستند.

رئیس جمهور سوریه در پیام خود گفت: شهیدان سلیمانی و المهندس ستون اصلی مقابله با دشمنان بودند. همه ما باید راه شهید سلیمانی را دنبال کنیم و برای تقویت همکاری و توسعه ایران و سوریه تلاش کنیم.

وی افزود: ایالات متحده آمریکا با کشتن شهید سلیمانی مرتکب جنایت شده است. آمریکایی ها به خوبی می دانند که شهادت سلیمانی به تهدیدی بزرگ برای طرح ها و پروژه های آنها در منطقه تبدیل شده است.

اسد در پیامی که توسط باتینه شعبان قرائت شد، اعلام کرد: سوریه به عنوان کشوری که سرزمین آن مورد عشق شهید سلیمانی است، در مسیر مقاومت باقی خواهد ماند و با دشمنان سازش نخواهد کرد. امروز بعد از جنگ نظامی با جنگ اقتصادی و فرهنگی مواجه هستیم. اجازه نخواهیم داد خون شهدا ریخته شود.

پیش از این نیز شخصیت های عراقی با برگزاری مراسم بزرگداشت دومین سالگرد پیروزی سرداران به بیان سخنانی درباره شهیدان سلیمانی و المهندس پرداختند. رئیس جمهور عراق روز گذشته در مراسمی در بغداد با اشاره به خدمات «شهید سلیمانی» این کشور در عرصه مبارزه با داعش، گفت: شهید سلیمانی ما را در دوران سخت و حساس در مبارزه با داعش یاری رساند.

برهم صالح افزود: در سالروز شهادت سرداران پیروزی بار دیگر پیروزی بر داعش و شکست پروژه این گروه تروریستی در عراق را به یاد می آوریم. وی در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد که دولت جدید عراق باید بر بحران کنونی فائق آید.

«فالح الفیاض» رئیس سازمان بسیج مردمی پیش از وی گفت: راه فرماندهان را تا پیروزی ادامه دهیم. ما با فرماندهان پیروز عهد کردیم که به دفاع از عراق ادامه دهیم. وی افزود: آنچه فرماندهان شهید ما را به حرکت در می‌آورد، ارزش‌هایی مانند پاسداری از میهن و مقدسات است. پیروزی بر داعش دستاورد بزرگی است که به تاریخ پیوسته است.

رئیس سازمان بسیج مردمی با اشاره به لزوم خروج هر چه سریعتر نیروهای خارجی به رهبری نیروهای آمریکایی گفت: ما به همراه دولت مصمم هستیم که خروج نیروهای خارجی را به رسمیت بشناسیم.

دکمه بازگشت به بالا