ورزشی

حسین ساکی کسی جز خودش نیست/ برخی تیم ها به دنبال کسب نتیجه در بیرون زمین هستند

به گزارش خبرنگار نازک نارنجی از آبادان، مسعود رضاییان در تشریح نحوه شکایت برخی باشگاه ها از «حسین ساکی» بازیکن تیم صنعت نفت، می گوید: مروج این شکایات باشگاه پیکان گذشته از همه اینها رقابت آنها این کار را مقابل تیم ما انجام دادند. باشگاه شکایتی را به فدراسیون ارائه کرد که ساکی در این تیم بوده است صنعت نفت آبادان حسین ساکی نیست و با فرد دیگری با مشخصات مشابه ثبت شده است رقابت و حسین ساکی هم بازیکنی پنج سال بزرگتر از مردی است که اسنادش متعلق به اوست فوتبال حضور یافتند و شکایت کردند فدراسیون فوتبال او نامه ای به ما نوشت و نظر باشگاه را در این مورد جویا شد و ما پاسخ مناسب را دادیم. حسین ساکی; حسین ساکی است و با هیچ شناسنامه و کارت ملی خارجی رقابت نمی کند.

او گفت: فوتبال ما مثل هر روز است فوتبال حرفه ای که بر آن بنا شده است خود انزوا است. البته ما نمی گوییم هیچ کس شکایت نکند، باز هم حق اوست، اما فراوانی این شکایات به خصوص در فصل بیست و یکم بیشتر از همیشه است و یک باشگاه همیشه از دیگری شاکی است و مسابقاتی که برنده باید در زمین مشخص شود، بدیهی است در خارج جهان این کار انجام شده است و مردم به دنبال چنین امتیازاتی هستند که احتمالاً قبلاً از آنها شکایت نکرده اند.

معاونت ورزشي، فرهنگي و ورزشي موسسه صنعت پشم آبادان وی افزود: اینطور نیست که از این بابت شکایت داشته باشیم و به شاکیان حقی قائل نیستیم، اما اگر این روند پیش برود زمان زیادی می برد و منابع مالی تیم ها به جای حل مسائل فنی و حل مشکلات خود، وقت خود را صرف شکایت یا پاسخگویی به شکایات می کنند. فدراسیون فوتبال شما همچنین باید زمان زیادی را برای حل این مشکلات صرف کنید و مشخص نیست، به خصوص که این فرآیند زمان بر است.

رضاییان یادآور شد: فدراسیون فوتبال ما که باید به دنبال برنامه‌های توسعه فوتبال، ارتقای کیفی سازه‌های ورزشی و تهیه برنامه‌های ورزشی برای 10 تا 20 سال باشد، اکنون باید وقت خود را صرف رسیدگی به شکایات بی‌اساس کند. و فریبنده ای مثل داستان آقای حسین ساکی بیشتر توهمی است.

وی افزود: حسین ساکی امروز بازیکنی با ویژگی های مشابه است تیم ملی جوانان زیر نظر حسین پیروانی جام جهانی 2017 در کره جنوبی حتی در مقابل تیم حضور داشته باشد کشور پرتغال او هم جنگید تیم ملی جوانانی که مدیر تیم آن زمان، اکبر محمدی، مدیرعامل فعلی آنها بود باشگاه پیکان محمدی اکنون از این بازیکن به اتهام کلاهبرداری شکایت کرده است. ما برای او احترام زیادی قائل هستیم نخبه خوش شانسی ما در زمینه شناخت و پرورش استعدادهای فوتبالی است که از سر ناچاری برای مدیرعامل پیکان تعظیم کرده است و به او تبریک می گویم اما جای او در زمینی که قبلا کار می کرد خالی است. .

معاون ورزشي، فرهنگي و ورزشي موسسه صنعت نفت آبادان وی افزود: اکبر محمدی در استعدادیابی و تربیت بازیکنان از جمله آشنایی با حسین ساکی و تربیت او کارهای خوبی انجام داده است و در واقع نمی توان چنین بازیکنی را مقصر دانست. این بازیکن حداقل سه تا چهار فصل برای تیم ملی جوانان و حداقل دو فصل برای تیم ملی کشورمان و تا به امروز حتی در مسابقات حضور داشته است. المپیک نه نه

رضاییان ادامه داد: حسین ساکی قبل از حضور در تیم صنعت نفت یعنی اگر در تیم باشد استقلال خوزستان به دعوت تیم ملی جوانان یکی از دلایل انتخاب حسین ساکی برای حضور و حضور در این تیم بود. صنعت نفت این به خاطر حضور او در تیم ملی است.

وی گفت: خوشبختانه شکایت باشگاه پیکان از حسین ساکی که آن را هم درست می دانستند، توجه این بازیکن را برهم زد. نمایش او شکست نخورد و خوب، سخت و با مسئولیت بیشتر به کار خود ادامه داد و تیم ما شکست نخورد.

معاونت ورزشي، فرهنگي و ورزشي موسسه صنعت پشم آبادان وی تصریح کرد: گاهی دیده می شود که نام برخی از بازیکنان در بین تیم ها به ویژه در خوزستان یکی است، برخی از اسامی به یک طایفه بزرگ برمی گردد که در بین آن ها به نامی تکراری تبدیل می شود و به همین دلیل شباهت محض یک. این نام را نمی توان علیه تیم یا باشگاهی شکایت کرد و این روند برای باشگاه شاکی، فدراسیون فوتبال و حتی باشگاهی که پرونده را تشکیل داده است، روندی زمان بر دارد که در واقع ادعای مستدلی نیست.

رضاییان افزود: تداوم رقابت‌های حسین ساکی در سال‌های متوالی خود موید رد این ادعاست و از این رو از فدراسیون انتظار داریم که با توجه به شناخت این بازیکن در سطح فدراسیون و در ائتلافی از اعضای خود، این شکایت صورت گرفته باشد. در وهله اول اخراج شد

وی افزود: آیا ممکن است حسین ساکی که سال ها در تیم ملی کشورمان بازی می کند و در عرصه های ملی و بین المللی زیادی حضور دارد، فرد اشتباهی باشد که فرد دیگری جایگزین او شود؟ چنین ادعایی فقط صداقت نیست، استقلال و شأن تیم ملی ما و همچنین شخصیت فدراسیون فوتبال به عنوان مرجعی قابل اعتماد در موضوع فوتبال را زیر سوال می برد. چون فدراسیون قبلا این بازیکن را فرستاده بود مسابقات جام جهانی تست های مختلفی از او گرفته شد و تمام اطلاعات مربوطه در اختیار فدراسیون بود.

معاون ورزشي، فرهنگي و ورزشي موسسه صنعت نفت آبادان وی تصریح کرد: اگر در فدراسیون فوتبال ما یک سیستم قضایی برابر و منظم وجود داشت، مطمئناً هیچکس به خود اجازه نمی داد فقط از دیگران شکایت کند. ضمناً به جای پرداخت مبلغ 100 هزار تومانی اولیه برای طرح شکایت، عدد بالاتر را سدی بر سر راه شکایات و دفاتر متعدد و بی شمار دانست. متأسفانه حتی در صورت رد شکایت، شاکی از فرد یا باشگاه صاحب نام عذرخواهی نخواهد کرد. نمایش تمام نشده.

رضاییان افزود: توصیه می‌شود همه باشگاه‌ها از صنعت نفت گرفته تا سایر باشگاه‌ها توجه بیشتری به مسائل باشگاه‌های متبوع خود داشته باشند و از طرح مسائل حاشیه‌ای به‌طور جدی خودداری کنند. در حال حاضر خود باشگاه صنعت نفت شرایط و مشکلات زیادی (به خصوص مالی) دارد که با آن دست و پنجه نرم می کند و به همین دلیل تشکیل و حمله به دیگران برای این باشگاه و تیمش و بازیکن خوب و منصفانه نیست.

معاون ورزشی موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان در پایان گفت: نمی‌خواهیم به کسی تکلیف کنیم و بگوییم شکایت نکن، بلکه انتظار داریم ابعاد و ابعاد مختلفی از این دست وجود داشته باشد. تصمیم گیری به شهرت یک بازیکن و باشگاهش مربوط می شود. این پرونده مطمئناً ختم به خیر می شود و حسین ساکی هم مطمئناً ختم می شود. ساکی راه های متعددی برای تایید و تایید اعتبار خود دارد، از جمله AFC، جام جهانی، فدراسیون فوتبال، اداره گذرنامه و حوزه انتخابیه. نظام وظیفه و همه اینها نمی تواند اشتباه باشد و حسین ساکی مردی غیر از خودش است./ انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا