اجتماعی

کرمان با نام سردار سلیمانی در جهان درخشید

نازک نارنجی/ کرمان وزیر بهداشت از راه اندازی رشته هنر پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.

بهرام عین اللهی در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم مستند «سلیمان سلامت» گفت: همه ما به دولت معتقدیم روح بلند حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدا پشتیبان دولت و ما هستند.

وی افزود: سابقه پزشکی و تلاش ما تنها در دو سال تمام نمی شود. در دفاع الهی نیروهای بهداری ما در کنار رزمندگان سابقه پزشکی خوبی داشته اند اما آنطور که باید این موضوع ثبت نشده و وارد عرصه هنر نشده است.

عین اللهی ادامه می دهد: در دفاع الهی، تیم پزشکی خدمات زیادی را در نزدیک ترین نقطه دشمن انجام داد و این حماسه بعد از انقلاب نیز ادامه یافت و تبلور یافت.

وی ادامه می دهد: کرونا با وجود فاجعه ای که دارد چیزهای زیادی را آشکار کرده و گویا گرد و غبار را از ملت ها گرفته است. کشورهایی که مردم خود را از این بحران نجات داده اند، قدرت خود را نشان می دهند.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه قدرت واقعی هر کشوری مردم آن کشور هستند، گفت: قدرت واقعی کشور ما در دوران کرونا به نمایش گذاشته شد.

عین اللهی افزود: ما در یک هفته مانند جمعیت امارات در اثر حضور در کنار مردم و انجام کارهای مردمی واکسینه شدیم که برای ما درس تاریخی است.

وی تصریح کرد: قبل از انفجار کرونا دشمن می خواست کادر پزشکی را از بین ببرد اما کادر پزشکی کرونا حماسه ساختند و خود را نشان دادند. اوایل انقلاب بیشتر خدمات درمانی خود را به کشورهای خارجی متکی بودیم اما الان کمتر دیده می شود.

عین اللهی تصریح کرد: هویت ما ملتی معتقد به ولایت و خدمت به مردم است. وزارت بهداشت همیشه به روی هنرمندان باز است و وظیفه روابط عمومی ما مشارکت هنرمندان است، زیرا این خدمات هنری است که در حال متبلور شدن است و ما آمادگی داریم از هنرمندان به هر نحوی حمایت کنیم.

وی گفت: کیفیت ایجاد شده توسط علم پزشکی در کشور باید ادامه داشته باشد و باید به سمت اقتدار علمی حرکت کنیم. به نظر می رسد برخی از بیمارستان های ما در نتیجه استقلال ما کمتر از اروپا و آمریکا نیستند.

تاکید وزیر بهداشت: در گام دوم انقلاب نیازمند الگوهای ایثار، فداکاری و معرفت هستیم که سردار سلیمانی الگوی موفقی است. در بخش کرونا تاکنون 205 شهید داریم.

وی از ایجاد رشته هنر پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: این رشته را برای شناخت علم پزشکی هنرمندان و بالعکس خواهیم ساخت. این جشنواره شروع خوبی است و امیدواریم هر سال آن را برگزار کنیم.

وزیر بهداشت گفت: کرمان با نام سردار سلیمانی در جهان درخشید و قله کشور شد. ما همیشه به عهدی که با مردم بسته ایم پایبند هستیم و مدتی آرام نمی نشینیم و تا ظهور امام زمان (عج) به این فعالیت ها ادامه می دهیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا