اجتماعی

رفع اختلاف بین مجلس و دیوان عدالت، وضعیت شوراها را مشخص می‌کند

استاندار تهران گفت: حل اختلاف مجلس شورای اسلامی و دیوان عدالت اداری وضعیت برخی شوراهای اسلامی را مشخص می کند.

به گزارش نازک نارنجی، محسن منصوری در حاشیه بازدید از ظرفیت شهرستان پاکدشت با اشاره به ورود دیوان عدالت اداری در خصوص اعضای شورای اسلامی برخی شهرستان های استان تهران گفت: نظارت بر انتخابات و دیوان عدالت اداری باید لغو شود. .

وی ادامه می دهد: دیوان عدالت اداری وارد انتخابات ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی برخی شهرها شد و حکم هیئت نظارت بر انتخابات را که از مجلس شورای اسلامی صادر شده بود، نقض کرد.

استاندار تهران افزود: مجلس شورای اسلامی معتقد است که دیوان عدالت اداری اجازه ورود به موضوع انتخابات شوراها را ندارد، بنابراین مصوبه ای را که شورای نگهبان در مخالفت با برخی از بندهای آن اتخاذ کرده است، اتخاذ کرده است. مجمع حل شد. ایرادات و بار دیگر به شورای نگهبان ارسال شد.

منصوری تاکید کرد: در صورت تایید مصوبه شورای نگهبان، مصوبه هیات نظارت بر شوراهای اسلامی اجرا می شود و در صورت عدم تایید، رای دیوان عدالت اداری اجرا می شود، وزارت کشور و استانداران هستند. مجریان این دو. بدن هیچ کدام در این زمینه.

استاندار تهران ادامه داد: در حال حاضر مشکلات برخی شوراهای اسلامی برطرف شده و منتظر تصمیم نهایی مجلس شورای اسلامی و دیوان عدالت اداری هستیم. در برخی شوراها تنها یک عضو تعویض می شود که اصولاً تأثیری در موضوع شورا و ساختار آن ندارد و منجر به بحث تعیین شهردار می شود، اما اگر گروهی از شورا خارج شود کار بسیار سختی است. و دیگری را وارد کنید.

منصوری افزود: در برخی شوراها شهردار حدود یک ماه منصوب می شود و فعالیت خود را آغاز می کند و با تغییر اعضا ممکن است وضعیت فعالیت شهردار نامشخص باشد چرا که ممکن است این اعضا دوباره از شورای اسلامی خارج شوند، بنابراین تلاش برای عدم اخلال در سیستم شهرداری ها، اخیرا دیوان عدالت اداری به بازگشت پنج نفر از اعضای اخراجی شورای اسلامی پاکدشت رای داد.

وی در بازدید یک روزه از نقاط مختلف پاکدشت گفت: یکی از پروژه های مهم در این شهر و استان تهران، 35 کیلومتری کمربندی جنوبی پاکدشت، محور امام رضا (ع) است. شریان اصلی تهران، شرق استان کشور به دلیل ترافیک سنگین. خودروها دائما با ترافیک سنگین مواجه هستند و اجرای این طرح باعث کاهش بار ترافیکی این محور می شود.

استاندار تهران می گوید: برای تکمیل این پروژه 4 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است. راهکارهای تامین اعتبار و تغییر کاربری در مسیر بررسی شد و این طرح نیز در قالب طرح های سفر ریاست جمهوری برای تسهیل در اجرای آن مطرح شد. این پروژه به صورت فازی در حال اجراست و در فاز اول 10 کیلومتر از آن تکمیل و به بهره برداری می رسد.

وی مزرعه میوه و تره بار و پایانه صادرات محصولات کشاورزی را از دیگر طرح های مهم در این نقطه از استان تهران عنوان کرد و افزود: شهرستان پاکدشت ظرفیت بالایی در تولید گل و محصول دارد و این شهرستان در جنوب شرق تهران قطب تولید انواع محصولات کشاورزی است، اما احداث چنین پایانه ای تحولات چشمگیری در اقتصاد کشاورزی استان ایجاد خواهد کرد.

استاندار تهران: پاکدشت با 4 شهرداری صنعتی فعال یکی از پر ظرفیت ترین شهرداری های استان تهران است. تولیدکنندگان مستقر در این شهرک دارای مشکلاتی مانند تامین مایعات، مسائل زیست محیطی، تامین مواد اولیه و برخی مشکلات با بانک ها هستند که در جلسه ستاد تسهیل مشکلات بررسی و راهکارهای خروج ارائه شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا