حوادث

نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با فساد، جرایم و ناهنجاری‌ها قرار دارد

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با فساد، جرم و جنایت و ناهنجاری های اجتماعی قرار دارد.

به گزارش نازک نارنجی، به نقل از سازمان قضایی نیروهای مسلح، حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در دیدار با فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با بیان اینکه نیروی انتظامی در خط مقدم قرار داشت، گفت: مبارزه با فساد، جرم و جنایت و ناهنجاری های اجتماعی. ناجا در سطوح مختلف مأموریت دارد با جامعه و مردم ارتباط برقرار کند و وظایف بسیار سنگینی بر عهده دارد.

وی افزود: این میزان برخورد با مردم و مبارزه با ناهنجاری ها و مفاسد نیز می تواند از عوامل آسیب و جرم بکاهد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح تفکیک شخصیت حقوقی و حقیقی متخلف را ضروری دانست و تصریح کرد: سربازی متخلف باید مجازات شود اما ما حق نداریم به موقعیت نظامی وی لطمه بزنیم.

وی با اشاره به نقش عقیدتی سیاسی، بازرسی و اطلاع رسانی در حفاظت از پیشگیری از وقوع جرم گفت: ارتقای سطح معنوی نیروها از طریق عقیدتی سیاسی و نظارت و بازرسی مستمر بر مجموعه اقدامات و اقدامات پیشگیرانه و آگاهی از حفاظت ها در پیشگیری از وقوع جرم نقش دارد. “

این مقام ارشد قضایی در راستای پیشگیری از وقوع جرم در سازمان قضایی نیروهای مسلح با همکاری فرماندهان گام برداشت و افزود: بیش از دو دهه است که این برنامه ها در خط مقدم بوده و کلاس های آگاهی بخشی در نیروهای مسلح تدوین شده است. “

کاهش 10 درصدی سرانه جرم در تهران

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کاهش تخلفات کارکنان این یگان در سال های اخیر خبر داد و گفت: از سال 96 هر ساله شاهد کاهش 15 تا 30 درصدی تخلفات کارکنان ناجا بوده ایم. “

وی افزود: قرارگاه جهادی حفاظت با موضوع حفاظت از نیروها با سازمان قضایی نیروهای مسلح گام های خوبی در بحث صیانت از نیروها برداشته و گزارشات مردمی سامانه 197 تا شناسایی مقصر ادامه خواهد داشت.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه اگر به عملکرد نیروی انتظامی در جامعه نگاه کنیم، مجاهدت ها و فداکاری ها به قدری زیاد است که در میان این همه فداکاری، تعدی بسیاری از نیروها گم می شود، گفت: امروز نیروی انتظامی در جایگاه است. عنوان یکی از ارکان اصلی امنیت کشور را عنوان می کنند که برای ما مدال افتخار است.

سردار رحیمی که به دنبال کسب رتبه اول عملکرد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در سه ماهه اول و دوم سال جاری در سطح کشور است، گفت: با توجه به آمار بالای جرایم و پیچیدگی های موجود در مبارزه با جرم و جنایت موفق بوده ایم. جنایتکاران و کلاهبرداران.” کاهش 10 درصدی سرانه جرم و جنایت در تهران.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا