استان ها

پروژه های نفت و انرژی با حفظ ضوابط محیط زیستی اجرایی شود / تبدیل قشم به هاب انرژی از نظر استراتژیک برای کشور اهمیت دارد

به گزارش نازک نارنجی از قشم، دکتر افشار فتح الهی در بازدید از چندین پروژه نفت و انرژی منطقه آزاد قشم با حضور جمعی از معاونین و مدیران این سازمان بر لزوم توسعه فعالیت های اقتصادی با توجه به ظرفیت های موجود در منطقه تاکید کرد.

رئیس سازمان منطقه آزاد قشم در این بازدیدها، تبدیل قشم به قطب نفت، فرآورده های نفتی و انرژی برای ذخیره و صادرات این فرآورده ها را از اهمیت راهبردی بزرگ برای کشور دانست.

طبق تسلیم الهی; بهره گیری از توان مهندسین داخلی و نیروی انسانی متخصص برای راه اندازی و بهره برداری از پروژه های نفت و انرژی در قشم نشانه پیشرفت کشور در حوزه های کلیدی و کلان اقتصادی است.

وی بیان کرد: موضوع احداث خط انتقال فرآورده های نفتی از پایانه بلندمدت نفتی برای صادرات باید در اولویت برنامه ریزی قرار گیرد.

فتح الهی همچنین بر لزوم تولید محصولات با کیفیت بالا برای کاهش آلودگی های زیست محیطی در منطقه و همچنین حمایت سازمان منطقه آزاد قشم از فعالیت های اقتصادی برای ایجاد توسعه متوازن و پایدار در این جزیره تاکید کرد.

رئیس سازمان منطقه آزاد قشم نیز روز پنجشنبه در بازدید سرزده از محل ساخت اسکله گردشگری کندالو دستورات ویژه ای برای تسریع در روند ساخت و ساماندهی پارکینگ در حاشیه برنامه های خود صادر کرد.

فتح الهی بیان کرد: ساماندهی و بهبود وضعیت نقاط گردشگری جزیره قشم برای ارائه خدمات مناسب به گردشگران باید به سرعت اجرایی شود.

بر اساس این گزارش، رئیس سازمان منطقه آزاد قشم را جمعی از معاونان، مدیران و مشاوران این سازمان از چندین پروژه نفت و انرژی فعال در جزیره شمالی شرکت بین المللی پتروشیمی قشم (کیپکو) همراهی می کردند. پایانه نفت در پایتخت سایت شرکت نفت قشم از سایت پیش بینی شده برای احداث هاب پتروشیمی سلخ، اسکله حرا و پالایشگاه نفت پارس بهین بازدید کرد.

اجرای طرح‌های نفت و انرژی با رعایت استانداردهای زیست‌محیطی/ تبدیل قشم به یک قطب انرژی با اهمیت استراتژیک برای کشور

اجرای طرح‌های نفت و انرژی با رعایت استانداردهای زیست‌محیطی/ تبدیل قشم به یک قطب انرژی با اهمیت استراتژیک برای کشور

46

دکمه بازگشت به بالا