اجتماعی

هشدار نارنجی هواشناسی در پی تشدید فعالیت سامانه بارشی در پایتخت

اداره کل هواشناسی استان تهران در پی تشدید سامانه بارشی از فردا هشدار نارنجی داد.

به گزارش نازک نارنجی، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطاریه هواشناسی نارنجی تشدید سامانه بارشی از صبح روز شنبه (26 آذر) تا یکشنبه (7 آذر) اعلام شد.

خطراتی مانند بارش متوسط ​​و گاهی شدید باران و برف، گاهی مه و در مناطق مرتفع احتمال کولاک برف در شمال استان تهران (به ویژه کوهستان) وجود دارد.

از آثار این خطر می توان به آبگرفتگی معابر و مسیرها، آبگرفتگی برخی خطوط، سیلابی شدن مسیل ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، مه و طوفان برف در نقاط مرتفع، ممنوعیت تردد در جاده ها و مسیرهای کوهستانی و احتمال مسدود شدن موقت برخی جاده ها اشاره کرد. .

توصیه اداره کل هواشناسی استان تهران مراقب ترددهای درون شهری باشید و از سفرهای بین شهری به ویژه در مسیرهای کوهستانی با زنجیر چرخ و امکانات ایمنی برای عبور از مناطق کوهستانی بدون توقف و تخلیه در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنید، از کوهنوردی و پرواز با گلایدر و نور خودداری کنید. هواپیما و آماده سازی دستگاه های اجرایی برای جلوگیری از آسیب های احتمالی.

بنابراین گزارش، در اخطار نارنجی سازمان هواشناسی، پیش بینی می کند که رویدادهای جوی اثرات منفی و خسارات احتمالی به همراه داشته باشد. هشدار نارنجی برای آماده سازی دستگاه های مسئول برای مقابله با یک رویداد فاجعه بار صادر می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا