اجتماعی

اتصال حوزه اجرا به حوزه علم و پژوهش راهکار حل چالش شهرهاست

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی تهران گفت: برای رفع چالش های شهرستان ها چاره ای جز پیوند حوزه اجرا در حوزه علمی و پژوهشی وجود ندارد.

به گزارش نازک نارنجی، محمدحسین بوچانی در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری و هشتمین جشنواره پژوهش و آموزش مدیریت شهری و روستایی اظهار کرد: شهرها به عنوان بالاترین دستاورد بشری امروز با چالش هایی روبرو هستند که هیچ ارتباطی بین حوزه عملکرد و حوزه علم و پژوهش وجود ندارد.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران افزود: در سند طرح جامع تهران آمده است که تهران شهری دانش بنیان، هوشمند، جهانی و با هویت ایرانی و اسلامی است و رویکرد مدیریت شهری در این مقطع زمانی است. توضیح

بوکانی با طرح این سوال که آیا روند کنونی مدیریت شهری ما را به تمدن می رساند؟ وی ادامه داد: امیدواریم در این دوران مدیریت شهری، موضوع «مدیریت یکپارچه شهری» قابل حل باشد.

وی با اشاره به اینکه راهکارهای علمی برای تحقق عدالت و حل مسائل شهری وجود دارد، گفت: به نظر می رسد مدیریت شهری، دولت و مجلس و سایر نهادها باید به فکر راه حل های میان مدت و بلندمدت باشند.

وی افزود: مرکز مطالعات با سابقه 50 ساله سومین سالی است که این جشنواره به طور مساوی برگزار می شود و امسال با وجود شرایط تاج گذاری 2029، کار در جشنواره را پذیرفته ایم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا