اجتماعی

تعطیلی مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و غیرحضوری شدن مدارس تهران و ۴ شهرستان دیگر طی سه روز آینده

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از تعطیلی مهدکودک ها و پیش دبستانی ها و مفقودی مدارس تا سه روز آینده خبر داد.

به گزارش نازک نارنجی، عابد ملکی در پایان جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران که دوشنبه شب برگزار شد، در تشریح مصوبات این جلسه گفت: با توجه به گزارش های هواشناسی و شاخص آلودگی هوا تصمیماتی اتخاذ شده است که این جلسه برای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه این هفته برگزار می شود. هفته اجرا خواهد شد.

وی افزود: بر این اساس، تقویت کنترل دقیق تر خودروهای فاقد معاینه فنی، ممنوعیت تردد در شب برای تمامی خودروهای سنگین دیزلی و همچنین محدودیت کلیه فعالیت های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا می شود، اجرا می شود.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبات این جلسه باید کنترلی برای جلوگیری از ماندن اتوبوس ها و مینی بوس ها در پایانه های مسافربری و همچنین جلوگیری از سوزاندن زباله ها و برگ درختان اعمال شود.

ملکی افزود: امروزه ساخت پایگاه های سیار فوریت های پزشکی در نقاط کثیف و پرترددتر با هدف کاهش زمان دسترسی به پایگاه ها انجام می شود. مهدکودک ها و پیش دبستانی ها تا سه روز آینده تعطیل است و مدارس در تمامی مقاطع در شهرهای تهران، ری، پاکدشت، پیشوا و ورامین به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند کرد. این روزها دانشگاه ها هم کلاس برگزار می کنند.

معاون عمرانی استاندار تهران ادامه داد: طی سه روز آینده تعطیلی موقت واحدهای صنعتی، کارخانجات و مراکز موثر در تشدید آلودگی هوا و ممنوعیت استفاده از سوخت مایع نیروگاه ها و صنایع مجاور این کلانشهر را خواهیم داشت. مناطق اعمال خواهد شد.

وی درباره برگزاری نمایشگاه در تهران نیز گفت: برای برگزاری نمایشگاه ها باید هماهنگی های لازم با شهرداری و پلیس راهور انجام شود. البته نمایشگاه های پرمخاطب باید به شهرک آفتاب منتقل شوند و نمایشگاه های ویژه کم مخاطب نیز ساعات کاری هماهنگی خود را اعلام کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا