استان ها

آموزش جدیدترین روش‌های تدریس قرآن به معلمان سما

به منظور بهره مندی از کرامات و برکات قرآن کریم و توانمندسازی معلمان و مربیان قرآن و عترت مدارس پایه دانشگاه آزاد اسلامی در تربت حیدریه کارگاه آموزشی یک روزه توسط این دانشگاه برگزار شد.(ادامه مطلب)

این کارگاه به منظور آموزش جدیدترین روش های آموزش قرآن به معلمان دوره ابتدایی با راهنمایی محمد علیزاده دبیر سما دارالقرآن برگزار شد.

محمد حاتمی سرپرست دانشگاه آزاد تربت حیدریه وی در گفتگو با شرکت کنندگان در این کارگاه گفت: حفظ، تلاوت و تدبر در آیات قرآن کریم آثار و برکات معنوی و مادی بیشماری در زندگی اجتماعی، فردی و فردی همه ما دارد.

آموزش جدیدترین روش آموزش قرآن به اساتید سما

شرح مهم ترین فعالیت های انجام شده از ابتدای آنلاین 1400

معاون آموزش عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد تربت حیدریه نیز در این کارگاه حضور داشت که مهمترین فعالیت های برگزار شده از ابتدای آنلاین ماه 1400 توسط اساتید می باشد. سما تربت حیدریه شامل برگزاری جشن های قرآن پایه اول و دوم ابتدایی، برگزاری دوره های قرآن در نمازخانه مدرسه برای آشنایی دانش آموزان با قرآن کریم، آموزش دو جزء روخوانی و حفظ به دانش آموزان، برگزاری کلاس روخوانی و آموزش گویش عربی هفته ای یکبار برای دانش آموزان. پایه های چهارم و پنجم و ششم، آموزش تقلید صدای قاریان برای پایه های اول، دوم و سوم و تشویق دانش آموزان به حفظ سوره ها با لهجه تجویدی و عربی.

سعید احمدی ابریشمی از جمله اقدامات انجام شده در زمینه حفظ در دو حوزه خاص و عام می توان به اختصاص بخشی از وقت کلاس به حفظ و آموزش سوره ها به صورت تکرار و تمرین قصه و شعر و نقاشی با کودکان، تطبیق سوره ها و … اشاره کرد. گوش دادن به تلاوت خوانندگان در کلاس ، داوطلب شرکت در کلاس ویژه حفاظت شد و یک کلاس حفاظتی متمایز و ویژه تشکیل داد.

انتهای پیام/4103/4062/

دکمه بازگشت به بالا