اجتماعی

سلام هنری به مدافعان سلامت

موسسه صبا ضمن استقبال از روز پرستار و با هدف ارج نهادن به مقام والای سفیران سلامت، به سیمرغان سپیدبال تبریک می گوید با تشکر از شما و پرستاران عزیز برای برپایی نمایشگاهی از آثار خوشنویسی کاوه تیموری.

به گزارش نازک نارنجی، به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا – وابسته به فرهنگستان هنر – نمایشگاه «سلام بر پرستار سفید پوست» چهارشنبه شب (17 آذرماه 1400) ساعت 15 افتتاح می شود. در گالری خیال

این نمایشگاه شامل 26 اثر خوشنویسی خط نستعلیق است که همگی با مضمون اشعاری در وصف فداکاری ها، نثارها، احساسات و حماسه های عاشقانه این فرشتگان سپید و حافظ سلامت سروده شده و مقام شامخ را گرامی می دارد. پرستاران در کشور

آثار ارائه شده حاصل فعالیت این هنرمند در سال گذشته است. او سروده های منتخبی از شاعرانی چون افشین علا، عباس براتی پور، رضا اسماعیلی، زنده یاد محمدحسین بهجتی، زنده یاد دکتر را سروده است. قاسم رسا، سعید بیابانکی، مصطفی محدثی، بابک نیک طلب، مهدی الماسی، مرتضی مرادپور و …. قطعات خط روی رشته ها نوشته می شوند.

همزمان با ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) اسوه صبر و پرستار بزرگ کربلا و با همکاری سازمان نظام پرستاری کشور، «درود بر پرستاران سپید» برگزار می شود.

کاوه تیموری جامعه شناس فرهنگی است و بیش از 35 سال است که به طور جدی به خوشنویسی می پردازد. برگزاری 15 نمایشگاه در داخل و خارج از کشور، تدریس، تحقیق و نگارش مقالات تخصصی مرتبط با موضوع خوشنویسی و جامعه شناسی هنر نمونه ای از تلاش های وی است.

همزمان با برپایی نمایشگاه از آلبوم زیبایی از آثار منتشر شده توسط معاونت پرستاری وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری رونمایی می شود.
صبا با طنین نستعلیق ایرانی و هنر تذهیب از 17 تا 21 آذرماه در جمع علاقه مندان و بازدیدکنندگان به پرستار سپیدبالان از خوشنویسان کاوه تیموری استقبال می کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا