اجتماعی

تدوین سندمدیریت راهبردی جهت ساماندهی معتادان متجاهر/لزوم احصاءوارایه اطلاعات خانه‌های پلاک قرمز

شهردار تهران در نشست بین دستگاهی بررسی معضلات اجتماعی نحوه ساماندهی معتادان متجاهر مهم ترین موارد را در این بخش مطرح کرد.

به گزارش نازک نارنجی، علیرضا زاکانی در نشست بررسی آسیب‌های اجتماعی و معضلات روش جمع‌آوری معتادان متجاهر در تهران که امروز یکشنبه ۱۴ آذرماه برگزار شد، با تاکید بر اینکه باید برای ساماندهی موضوع ساماندهی مواد مخدر با هم همکاری کنیم. معتادان در پایان گفت: در این جلسه نمایندگان استاندار، فرماندار، نیروی انتظامی، بهزیستی، ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان زندان ها و شهرداری ها گرد هم آمدند تا تصمیم گیری های مناسب و تفکیک های لازم در حوزه مسئولیت ها.”

شهردار تهران افزود: اولین قدم در این اقدام جمع آوری معتادان متجاهر است که به ظرفیت حدود 10 هزار نفر نیاز داریم، زخم باز و معتادان معتاد مهم هستند و در این راستا باید ظرفیت پذیرش را افزایش دهیم. مراکز معتادان زن

زاکانی درباره تعیین و تعیین خانه های پلاک قرمز ادامه داد: باید موضوع خانه های پلاک قرمز را در دستور کار خود قرار دهیم و از همکاری قوه قضائیه استفاده کنیم و با تصمیم گیری در دادگاه، منشا آن را از بین ببریم. آلودگی و مورد، یا تعیین تکلیف.

وی با تاکید بر اینکه گام بعدی باید شناسایی، سم زدایی، ارتباط با خانواده و آموزش معتادان در گام بعدی باشد، افزود: جلسه امروز با محوریت زمانی است که معتادان باید ساماندهی شوند تا از قبل در شهر نباشند. و نکته دیگر برچیدن مرکز تجمع آنها است تا دیگر محله ها برای بازگشت معتادان جذابیت نداشته باشند و باید چارچوب مشخصی در این زمینه ایجاد و تمهیدات لازم را انجام دهیم.

شهردار تهران با هدف رفع مشکلات مراکز امدادی شهر تهران گفت: ظرفیت مراکز امدادی برای بی‌خانمان‌ها و حضور معتادان در حال حاضر در آنجا به دلیل اینکه جایی برای نگهداری آنها نیست.

زاکانی ادامه داد: بخش دوم تهیه سند در زمینه ساماندهی و مدیریت معتادان متجاهر است که باید در اسرع وقت تهیه شود و سپس موضوع غربالگری نیز مهم است که بر عهده سازمان بهزیستی است و بررسی های لازم در این خصوص انجام شود و نکته بعدی ظرفیت است و لازم است ظرفیت پذیرش معتاد هر دستگاه اعلام شود.

وی بیان کرد: در بخش های تعیین تکلیف و تعیین تکلیف پلاک قرمزها به صلاح نیست ناجا همه پلاک قرمزها را اعلام کند تا شهرداری نامه لازم را به دستگاه قضایی بدهد چرا که رفع این مشکل نیازمند تدابیر ویژه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران، شهردار تهران با اشاره به مشکلات پذیرش معتادان متجاهر در بیمارستان ها، افزود: با بیمارستان ها مذاکره کرده ایم تا ظرفیت های لازم در زمینه پذیرش معتادان ایجاد شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا