استان ها

اشتغالزایی ۱۵۰ هزار نفری ارمغان سفر رییس جمهور به خوزستان/نگاه به مشکل ها و ظرفیت های اهواز ملی است

به گزارش خبرنگار نازک نارنجی از اهواز، صادق خلیلیان چهارشنبه شب (31 دی 1400) در مراسم معرفی و خراج والیان اهواز می گوید: طبیعی استان خوزستان به عنوان استانی خاص در کشور مورد توجه مسئولان قرار می گیرد. کلانشهر اهواز به عنوان مرکز استان نیز از همین توجه ویژه برخوردار است.

گفت چه کنم اهواز این اتفاق نه در سطح استانی، بلکه در سطح ملی خواهد افتاد. گاهی اوقات حتی در سطح بین المللی نیز هدف قرار می گیرد. اهواز شهری با قدمت تاریخی و اصالت فرهنگی بسیار غنی است و تلفیق اقوام ظرفیت خوبی برای اهواز و استان است اما در سطح ملی می توان از این ظرفیت ها به بهترین نحو استفاده کرد.

استاندار خوزستان افزود: طبیعتا مسائل و مشکلاتی که در استان وجود دارد در شهر اهواز نیز هست و باید طرح های استانی اهواز نیز اجرایی شود. ما باید شهری مرفه، جدید و شایسته زندگی مردم داشته باشیم.

خلیلیان ابراز امیدواری کرد که در دولت این انقلابی جدید که تلاش خود را برای حمایت از خوزستان مطرح کرد، گفت: شهر اهواز طی دو سال گذشته با مشکلات و مسائل زیادی از جمله امکان مذاکره مواجه بوده است. زباله های شهری، آب آشامیدنیرواناب، توسعه شهری و محدودیت ها صنعت او از بزرگی و آلودگی هایی که برای این شهر ایجاد می کنند صحبت کرد.

نماینده خوب دولت وی در خوزستان با اشاره به تلاش های دوران جدید حکمرانی در استان خوزستان برای ایفای مسئولیت های اجتماعی شرکت ها، تاکید کرد: انتظار می رود شرکت ها و صنایع بزرگ مسئولیت های اجتماعی خود را به نحو احسن انجام دهند. راه به شهر اهواز و … بخش هایی از استان این شرکت ها و موسسات دارای ظرفیت هستند استان خوزستان آنها از ارزش و درآمدزایی بیشتری بهره مند می شوند، بنابراین باید به مسئولیت های اجتماعی خود رسیدگی کنند.