ورزشی

وحدت حوزه و دانشگاه مرجعیت علمی را کامل می‌کند

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، سیدحسن هاشمی در نشست تخصصی هم اندیشی حوزه و دانشگاه که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد، اعلام کرد: در سال 1394، در سال 1394، در سال 1380 در 2017، 1388 به ثمر رسید. حوزه و دانشگاه هر دو نهاد مقدس هدف متعالی توسعه و اعتلای ملت و سازندگی جامعه و تمدن را دارند و مهمترین چیزی که مرجعیت علمی را تکمیل می کند، وحدت حوزه و دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: یکی از اهداف متعالی و متعالی نظام الهی جمهوری اسلامی که همواره توسط امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ترویج می شود، اقتدار علمی کشور است. پیوند، همدلی و هم افزایی روزافزون دو نهاد الهی حوزه و دانشگاه آثار و برکات ارزنده ای در عرصه های مختلف برای جامعه دارد و زمینه را برای پیوند بی نظیر ارزش ها و نیازها در جامعه فراهم می کند. (ادامه مطلب)

حوزه و دانشگاه باید هماهنگ با یکدیگر عمل کنند

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی نیز به ابعاد و اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه پرداخت و گفت: حوزه و دانشگاه باید در فضایی هماهنگ و هماهنگ فعالیت کنند. نشست های هم اندیشی که برای تحکیم وحدت حوزه و دانشگاه با همکاری حوزویان و دانشگاهیان بیرجند برگزار شد، بسیار خوب و مؤثر بود و امام خمینی (ره) به حوزه و دانشگاه احترام می گذاشتند و همواره تأکید داشتند که هر دو باید دارای یک قوه قوی باشند. رابطه، رشته ..

با تاکید علی ذوالم: در بیانیه گام دوم انقلاببحث تمدن نوین اسلامی وجود دارد که نیازمند تفکر محوری است و این تفکر محوری نیز باید به اندازه تفکر وحدت حوزه و دانشگاه اهمیت داشته باشد. باید تلاش کنیم تا در بحث های علمی حوزه و دانشگاه به وحدت معرفتی برسیم.

حوزه و دانشگاه مغز جامعه هستند

معاون نماینده ولی فقیه دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی وی همچنین بیان کرد: حوزه و دانشگاه نهادهایی هستند که در واقع مغز تفکر جامعه هستند و وحدت آنها زمینه افزایش نیروها و اعتلا و پیشرفت کشور را فراهم می کند.

حجت الاسلام محمد حاجی زاده ادامه داد: سربلندی یکی از مهمترین ارکان وحدت حوزه و دانشگاه است. پیوند مستحکم حوزه و دانشگاه موجب ارتقای انسجام اجتماعی در جامعه و جلوگیری از تهدیدها و چالش هایی که ممکن است در مسیر توسعه و اقتدار در کشور ایجاد شود، می شود.

حجت‌الاسلام مرتضی مرادی، دبیر ستاد ائتلاف حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های استان خراسان جنوبی نیز از تشکیل سلسله جلسات وحدت حوزه و دانشگاه و برنامه‌های آتی دبیرخانه در سال جاری خبر داد.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا