حوادث

دستگیری ۲۸۰ مجرم در جنوب تهران/ کشف ۱.۵ تُن کابل برق سرقتی

فرمانده انتظامی ویژه شهرستان ری از دستگیری 280 سارق و کشف یک و نیم تن سیم برق مسروقه در جنوب تهران خبر داد.

به گزارش نازک نارنجی، سرهنگ دوستعلی جلیلیان در حاشیه اجرای فاز ششم طرح تندر در شهرستان ری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فاز ششم طرح تندر در شهرستان ری به منظور ارتقای امنیت اجتماعی، پاکسازی مناطق آلوده و مجرمانه و … انجام می شود. در شهرستان ری و جنوب تهران 280 شرور شناسایی و دستگیر شدند که از این تعداد 158 نفر سارق بودند.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح 168 رأی صادر شده است، گفت: در این طرح 19 دستگاه خودرو و موتورسیکلت مسروقه کشف و ضبط و 26 دستگاه خودرو و موتورسیکلت متعلق به مجرمان نیز توقیف شد. همچنین 40 خرده فروش مواد مخدر دستگیر و بیش از 3 کیلو و 900 گرم انواع مواد مخدر از آنان کشف و ضبط شد.

جلیلیان کشف 7000 انواع پوشاک به ارزش 7 میلیارد ریال و دستگیری دو قاچاقچی را برشمرد و ادامه داد: دستگیری متهمان حامل سلاح گرم و کشف 8 معدنچی غیرمجاز از دیگر دستاوردهای این طرح است.

فرمانده ویژه پلیس شهرستان ری درباره کشفیات مهم این پروژه نیز بیان کرد: در این طرح 73 هزار و 164 کیلو مواد پتروشیمی به ارزش 69 میلیارد ریال کشف و هر 10 نفر از عوامل احتکار کننده مواد آن شناسایی و ضبط شدند. همچنین از 913 واحد صنفی بازدید و انطباق آنها با پروتکل ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی همچنین از دستگیری یک سارق لوازم خودرو در بین شهروندان در شرق شهر خبر داد و گفت: 4 فقره سرقت در این منطقه کشف شده است.

جلیلیان همچنین از کشف یک تن و 500 کیلو سیم و کابل برق مسروقه خبر داد و گفت: برای پیشگیری و رفع سرقت سیم و کابل برق در شرق این شهرستان، طرح این است که سارقان و کلاهبرداران در جریان اجرای طرح قرار گرفتند. در این طرح، ماموران نیروی انتظامی طی رصدهای اطلاعاتی متوجه شدند که راننده یک دستگاه وانت، کابل‌های سارقان مالخاری را به سرقت برده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ری ادامه داد: شناسایی و دستگیری مالخر در دستور کار قرار گرفت و ماموران شب گذشته موفق به توقیف یک دستگاه وانت حامل چند کابل برق به گشت های هدف شدند. کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را 3 میلیارد ریال و وزن یک تن و 500 کیلوگرم برآورد کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا