فرهنگ و هنر

برای خلق دوره جدیدی در اعتلای شعر و سرود و موسیقی کشورمان تلاش می‌کنیم

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری نازک نارنجی، آیین ساز زمین (جشن هنرمندان ارکستر سمفونیک دفاع هشت ساله مقدس) با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته در تالار وحدت برگزار شد.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلام در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا انقلاب اسلامی وی در جهات مختلف و در تجلیل از برگزارکنندگان این مراسم گفت: امشب در خدمت بزرگانی هستیم که خاطراتشان مانند بسیاری از خاطرات برای ما زیبا و دلنشین است. دوران کودکی و نوجوانی ما با این صداهای زیبا شکل گرفته ایم. اینها برای ما استاد هستند دوران دفاع مقدس وقتی نوجوان بودیم، خاطرات اعزامی به جبهه ها و مزار شهدایی را که با این ترانه ها به یاد می آوریم، یادآوری می کرد. این حسی است که همه ما داریم. احساس قدردانی و علاقه و خاطرات فراموش نشدنی چنین شبی را رقم زد.

او از هنرمندانی که در عرصه هستند قدردانی می کند دفاع الهی او افزود که آنها خالق آثار پایدار هستند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمام تلاش ما در دوره جدید این است که منابع غنی خود را افزایش دهیم. ظرفیت های بزرگی وجود دارد که فرهنگ دفاع مقدس و شهادت را برای ما ایجاد کرده است. بسیاری از هنرمندان در آن زمان با حضور خود در جبهه ها جنگل عشق ورزیدند و حماسه های بزرگی خلق کردند که رزمندگان اسلام نیز به آن اعتقاد داشتند. من از کسانی که از این سرمایه گذاری های هنگفت خبر ندارند گله دارم، این عزیزان آثاری خلق می کنند که واقعاً منحصر به فرد است. هر کس از این کارها بشنود، جز احساسی که از این اعمال می گیرد، معانی والایی بر اساس روحیه جهاد و شهادت دریافت می کند. مضامین این آثار که با نیت پاک از دل هنرمندان بیرون می آمد، در جان تماشاگران ساکن بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در زمینه توجه به سرودهای انقلابی گفت: تلاش می کنیم این میراث را حفظ کنیم و ظرفیت جدیدی برای ایجاد دوران جدیدی از اعتلا ایجاد کنیم. طرح و سرود و موسیقی هزینه کشورمان را بپردازیم. این امر مستلزم برنامه ریزی مشخصی است که توسط معاونت امور هنری تدوین شده است و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته به زودی مرکز سرودها و نواهای انقلابی را برای احیای این نگاه گرانبها ایجاد خواهیم کرد.

اسماعیلی ادامه داد: گام بزرگ دیگری که برداشته‌ایم این است که در دوره جدید می‌خواهیم برای دانشجویان متقاضی در مناطق کم برخوردار کشور، آموزش رایگان هنر ارائه کنیم. در این راستا همکارانم با معاونت امور هنری و کانون های فرهنگی هنری مساجد همکاری دارند و طبق آخرین آماری که به دستم رسیده تا به امروز 17 هزار نفر ثبت نام کرده اند که بیشتر آنها در زمینه سرود و سرود هستند. . انقلاب سابق. واقع در ساختمان ما ایران مفتخر به واجب تا واجب زمین این پر از شجاعت است که بتوانی فرهنگی و هنری فعال باشید و روزهای شادی را به ارمغان بیاورید.

سازهای زمینی 4

در ادامه سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمندان پیشکسوت عرصه موسیقی دفاع مقدس با حضور محمدمهدی اسماعیلی و محمود شالویی معاون امور هنری و مدیرکل این وزارتخانه با اهدای لوح سپاس تجلیل شد. . .

سازهای زمینی 2

صادق آهنگران، اسفندیار قره باغی، محمدعلی گلریز، محمدرضا جعفری بهنام، کریم کریمی، محمدرضا پناهی نژاد، بابک میردادیان، علی ضرابی، سیامک کریم پور، ناصر رحیمی، رضا صنعتی نژاد، محمدرضا صافی، حسن زهری، جهانگیرز، جهانگیرز. مسعود عالی، شاهرخ شیردوست، بهروز اسلامی، همایون رحیمیان از جمله افرادی بودند که در این مراسم قدردانی شدند.

سازهای زمینی 5

سازهای زمینی 3

دکمه بازگشت به بالا