اجتماعی

رفع مسائل و مشکلات اجتماعی شهر تهران نیازمند تشکیل یک قرارگاه 

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با پرداختن به مشکلات ساکنان محله هرندی گفت: با افزایش خدمات شهری و فرهنگی می توان آسیب های اجتماعی شهر تهران را برطرف کرد.

به گزارش نازک نارنجی، علیرضا به جلسه «محله هرندی در مورد میزان مشارکت و جهاد فرهنگی و اجتماعی چه باید کرد؟» شتافت. وی گفت: «امنیت موضوع مهمی است و همه ما زیر چتر امنیتی هستیم که می‌توانیم روی آن عمل کنیم».

وی ادامه داد: اگر نیروی انتظامی بتواند سطح و کیفیت امنیت را در محله هرندی و محله های آسیب دیده مشابه افزایش دهد، از همه جا و از هر چیزی مهمتر خواهد بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: وظیفه نیروی انتظامی ایجاد امنیت نیست، بلکه حفظ امنیت ماموریت ویژه نیروی انتظامی است.

نادعلی گفت: همیشه دو فکر درباره نقش شهرداری وجود دارد، اولین فکر شهرداری یک نهاد خدماتی است که وظیفه طبیعی آن نظافت، شهرسازی و مسائل معماری و… است.

وی ادامه می دهد: تفکر دیگری معتقد است که مسائل پیش فرض شهرداری که خدمت است وظیفه طبیعی است اما وظیفه اجتماعی و فرهنگی نیز بر عهده شهرداری است.

رئیس کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شورای ششم کاملا بر این باور است که وظایف اجتماعی و فرهنگی نیز بر عهده شهرداری است، گفت: در این راستا همه ارگان ها باید برای رفع مشکلات اجتماعی شهرداری تلاش کنند. شهر

نادعلی با تاکید بر اینکه برای حل معضلات اجتماعی تهران به اردو نیاز است، افزود: با تشکیل این قرارگاه می توان همه دستگاه های ذیربط را در تهران هماهنگ و بسیج کرد و یکی از فواید آن حذف عجز از دستیابی به آثار است. از ابزارهای دیگر

وی افزود: معتقدیم همانطور که نیروی انتظامی در بعد امنیتی وظیفه دارد، شهرداری می تواند با امکانات و فضای بیشتر در مناطق شهر به عنوان واسطه عمل کند.

به گزارش دفتر این عضو شورای اسلامی شهر تهران، وی با تاکید بر اینکه شهردار تهران معتقد به رفع آسیب ها و مشکلات جنوب تهران است و آن را در اولویت قرار می دهد، گفت: البته آسیب فقط نیست. ارتباط وجود دارد. جنوب شهر وگرنه اونجا خراب میشه.

نادعلی خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های دفع آسیب‌های اجتماعی افزایش خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی در محله‌های تهران است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا