اجتماعی

مهمترین عوامل تشدید خشکسالی‌ و کم‌آبی در تایوان

خشکسالی می تواند در هر نقطه از جهان رخ دهد و از دهه 1880 این پدیده نامطلوب زیست محیطی در بسیاری از کشورهای جهان گزارش شده است و حتی کشورهای پردرآمد مانند ایالات متحده و تایوان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

به گزارش نازک نارنجی، داده های ارائه شده توسط یک سازمان غیردولتی بین المللی به نام مرکز نظارت بر مهاجرت داخلی (IDMC) مستقر در ژنو نشان می دهد که بین سال های 2017 تا 2020 در مجموع 2.4 میلیون مهاجرت داخلی به دلیل خشکسالی ثبت شده است.

این مهاجرت ها در 13 کشور غالب است که بیشتر آنها کشورهای کم درآمد یا با درآمد متوسط ​​هستند و مربوط به روستائیانی است که به دلیل از دست دادن معیشت و جابجایی مجبور به مهاجرت از روستا به شهر شده اند – یا در طبیعت به دلیل خشکسالی. و کمبود در مرتع

به گزارش سایت امداد، اما شواهد بسیار کمی از مهاجرت به دلیل خشکسالی در مناطق غیر روستایی به دلیل از دست دادن معیشت وجود دارد. با این حال، در تایوان، بخشی از خشکسالی به صنعت تراشه آسیب رسانده و بخش عمده ای از بازار الکترونیک جهان را تغذیه می کند و در نتیجه، برخی از کارگران این صنعت مستقیماً تحت تأثیر این مشکل قرار نگرفته اند.

تایوان به دلیل موقعیت مکانی خود باید یکی از مرطوب ترین کشورهای جهان باشد. آب و هوای آن در شمال و نواحی مرکزی نیمه گرمسیری و در جنوب گرمسیری است. طوفان در تابستان و پاییز رایج است و باران های موسمی نیز رخ می دهد. معمولاً در این مناطق به قدری باران می بارد که در ایستگاه های مترو و مراکز خرید چترهایی قرار می دهند تا در صورت نیاز به عابران قرض دهند.

اما سال گذشته اتفاق شگفت انگیزی رخ داد و طوفانی در جزیره رخ نداد و میزان بارندگی بسیار کم بود.

سطح بارندگی این کشور در سال گذشته (2020) کمتر از حد انتظار بود، که منجر به تجربه بدترین خشکسالی در تایوان در 56 سال اخیر شد، بنابراین بسیاری از مخازن آن اکنون کمتر از 20 درصد ظرفیت، آب و آب سطحی خود را در برخی مخازن دارند. کمتر از 10 درصد

وضعیت به این صورت است که آب منازل و مشاغل سه شهر و شهر از جمله یکی از بزرگترین مناطق شهری دو روز در هفته قطع می شود.

خشکسالی و کمبود آب نیز کشاورزی کشور را به خطر می اندازد.

کارشناسان با بررسی برخی از عواملی که در افزایش خشکسالی کشور در سال های اخیر نقش داشته اند، معتقدند که نشت لوله ها باعث شده تایوان نزدیک به 14 درصد از ذخایر آبی خود را از دست بدهد.

جنگل زدایی همچنین می تواند باعث روان شدن خاک در فصل بارندگی شود و منجر به رسوب خاک در مخازن آب شود و در نتیجه ظرفیت جمع آوری و آب اضافی در این مخازن در طول فصل بارندگی مورد استفاده قرار گیرد.

این کشور همچنین از دهه 1960 شاهد بارش شدید باران در روزهای بارانی بوده است که به نوبه خود بحران را تشدید کرد.

کارشناسان می گویند که حتی اگر دولت تایوان اقداماتی را برای رسیدگی به این مسائل انجام دهد، همه، در هر بخش و موقعیتی، باید به این فکر کنند که چگونه می توانیم آب را حفظ کنیم، به خصوص در مورد تغییرات آب و هوایی که منجر به کاهش می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا