ورزشی

بهتری: برگزاری کلاس داوری MMA از مهم ترین برنامه های فدراسیون است

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی؛ یوسف بهتر در خصوص دیدار اخیر مسئولان فدراسیون با روسای هیئت های استانی گفت: پس از دو سال عدم برگزاری جلسه به دلیل محدودیت های شیوع کرونا، این جلسه فرصت خوبی برای تغییر جلسات از سوی رئیس است. نایب رئیس و دبیر از انجمن های ورزش های رزمی استان مازندران برای میزبانی این نشست و فراهم آوردن این شرایط تشکر می کنیم.

وی افزود: در نشست هم اندیشی مسئولان فدراسیون با روسای هیئت ها موضوعات بسیار مهمی مطرح شد که یکی از آنها برگزاری دوره داوری انجمن ورزش های رزمی ترکیبی (MMA) بود. این دوره قرار است از دوم تا پنجم آذرماه با حضور مدرس بین المللی در تهران برگزار شود. بحث بعدی بحث قوانین فدراسیون هاست که مصوبه مجلس شورای اسلامی است و باید در حضور روسای هیئت ها بررسی کنیم.

رئیس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی به بحث و تبادل نظر در خصوص آیین نامه جدید برگزاری انتخابات هیئت های استانی پرداخت و گفت: انتخابات هیئت استانی باید بر اساس آیین نامه جدید برگزار شود و در آنجا انتخابات برگزار می شود. در سه استان.» روسای هیئت ها نظرات خود را در این خصوص بیان کردند و به جمع بندی رسیدیم و قرار شد در کمیسیون ها از آن استفاده شود.

بهتر است در طرف دیگر صحبت‌هایش درباره فعالیت‌های فدراسیون در دوران کرونا گفت: در دوران کرونا، فدراسیون هنوز همسو نبوده و رابطه مربیان و ورزشکاران را قطع نکرده است. ما چندین اسکن ورزش خانگی و همچنین اسکن ورزش های رزمی برای افراد قوی در خانه داریم که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. بلافاصله پس از تاج گذاری، داوران کیک بوکسینگ کشور گرد هم آمدند و قوانین انضباطی استاندارد و کدگذاری شد.

رئیس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی گفت: پیرو یکسان سازی قوانین داوری کیک بوکسینگ، مسابقات قهرمانی کشور را در آذرماه به میزبانی استان خوزستان در این رشته برگزار می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که به دلیل مشکلات مالی چگونه می توان به فعالیت رشته های تحت پوشش فدراسیون ادامه داد، افزود: فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی 128 رشته نظامی بسیار بزرگ و قوی را تحت پوشش قرار می دهد، بنابراین کارهای زیادی برای انجام و در این زمینه داریم. رؤسای هیئت ها همیشه با ما هستند. یکی از مشکلات و موانع فدراسیون کمبود بودجه و مشکل مالی است که اغلب باعث شرمساری روسای رشته ها، ورزشکاران، مربیان و روسای هیئت ها می شویم، اما الحمدلله تا به حال خوب عمل کرده ایم و انشالله با کمک مسئولان، وزارت ورزش و جوانان و همه دست اندرکاران، ما نیز می توانیم خدمات بهتری ارائه دهیم.

بتری در ادامه از برنامه های آتی فدراسیون به اهداف این گروه در نیمه دوم سال 1400 خبر داد و گفت: در نیمه دوم سال 1400 تلاش خواهیم کرد تا کرسی هایی را که در اختیار داریم در سطح بین المللی ادامه دهیم و ارتقا دهیم. ما سعی می کنیم انجمن های شناخته شده خود مانند پانچاک سیلات، سومو، سامبو، آیکیدو و کندو و سایر ژانرها را به مقامات بین المللی نزدیک کنیم. پرداختن به کیک بوکسینگ و ورزش در جوجیتسو، و همچنین شروعی محکم برای بازی محبوب MMA، یکی از مهمترین اهدافی است که در نیمه دوم سال جاری دنبال کرده ایم.

وی در خصوص انتصاب سیدحمید سجادی به عنوان وزیر ورزش و عملکرد 100 روزه وی در وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: انتصاب دکتر سجادی از دیرباز آرزوی ورزشکاران بوده است. یعنی ورزشکاران مدتهاست که منتظر یک ورزشکار، قهرمان و تحصیلکرده در این زمینه بوده اند. کسی که درد ورزش و مربی و داور را درک کند. جای خوشحالی است که دکتر سجادی در راس کشتی ورزشی مورد اعتماد است. دکتر. سجادی با توجه به سوابق ورزشی خود به خوبی می داند که مشکل کاهش وزن یک ورزشکار چیست؟ او بهای رقابت و تفاوت بی عدالتی و داور خوب را می داند و مطمئن است که حضور چنین فردی سرلوحه آرزوهای دیرینه کل جامعه ورزش است. خدا را شاکریم که این اتفاق افتاد و از ریاست محترم آیت الله رییسی برای این انتخاب تشکر می کنیم و به ایشان تبریک می گوییم. همچنین از مجمع محترم شورای اسلامی و نمایندگان محترم دولت برای این انتخاب شایسته تشکر می کنیم. این رویداد آینده روشنی را برای بازی های کشور نوید می دهد.

وی افزود: کارنامه 100 روزه وزارت نیز بسیار درخشان است و موفقیت های زیادی داشته ایم. ابلاغ قوانین و قوانین هیئت ها در این مقطع کار بزرگی بود و به یاری خداوند این دستاوردها ادامه خواهد داشت. نقش ما مشارکت دادن دکترهاست. سجادی در این راه به او کمک کنید تا افق روشنی را که در ذهن داریم ایجاد کند.

وی درباره اعزام تیم های ملی و تدابیر پیش بینی شده برای ادامه حضور در میادین جهانی افزود: بی شک برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی و همچنین اردوهای مشترک تیم های ملی، انجمن ها و تیم های اعزامی می باشد. در دستور کار ما است.” تیم های قدرتمندی را به مسابقات اعزام خواهیم کرد و به یاری خدا مدال های رنگارنگی را برای مردم شریف ایران به ارمغان خواهیم آورد.

وی درباره تامین تجهیزات رزمی هیات های استانی فدراسیون گفت: یکی از وظایف فدراسیون که تاکنون انجام نشده، کمک به هیات ها در تامین تجهیزات و تجهیزات ورزشی است. محدودیت های مالی باعث شده که من و مدیران گذشته نتوانیم این کار را انجام دهیم، اما خدا را شکر می کنیم که فرصت جذب سرمایه فراهم شد و توانستیم این کار را انجام دهیم و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

256 251

دکمه بازگشت به بالا