اجتماعی

پارک فناوری بهترین مکانیزم پاسخگویی به نیازهای جامعه و تحقق دانشگاه کارآفرین است

به گزارش شفاف، دکتر. سید محمد مقیمی در بازدید از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اظهار داشت: امروزه رسالت اصلی دانشگاه ها این است که بتوانند نیازها و خواسته های جامعه را رصد و شناسایی کنند و سپس برای رفع این مشکلات چاره اندیشی کنند. مسائل و مشکلات.” در گذشته، قبل از تشکیل پارک های علم و فناوری در دانشگاه ها و کشورها، این رابطه ضعیف به نظر می رسید. اساساً واسطه باید خواسته ها و نیازها را بشناسد تا با نیازهای محیط اجتماعی دانشگاه ها همخوانی داشته باشد و همچنین بتواند ظرفیت ها و توانمندی های دانشگاه را در یک فرآیند اجرایی و عملیاتی برای سازمان ها عرضه کند. پارک های علم و فناوری این موسسه واسطه هستند.

وی حضور اقشار مختلف و کار میان رشته ای در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران را نشانه فرهنگ سازی موثر دانست و افزود: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران وسیله ای عالی برای ارتباط است. و تعامل دانشگاه و جامعه بر نیازهای جامعه.

دکتر. مقیمی با اشاره به اینکه پارک های علم و فناوری شرایط و شرایط مراقبت را برای کارآفرینان فراهم می کند، تصریح کرد: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با فراهم کردن فضای مناسب، ارائه مشاوره های لازم به دانشجویان، فارغ التحصیلان و غیره. کسب و کار جدید محیط خوبی ایجاد کرده است. زیرا صاحبان مشاغل جدید به دلیل عدم تجربه، عدم کفایت مالی و فنی نمی توانند بلافاصله وارد فضای رقابتی شوند و ممکن است شکست بخورند. پارک علم و فناوری با ایجاد این محیط مراقبتی و فراهم آوردن تمهیدات لازم به رشد و توسعه کسب و کارها کمک می کند.

سرپرست دانشگاه تهران با محوریت حوزه های نوآوری گفت: در حال حاضر از آخرین دستاوردها در پارک های پیشرفته دنیا بهره مند هستیم. در عین حال، نیازهای بومی کشور به خوبی شناخته شده است. این را می توان در موضوع ایجاد مناطق نوآوری مشاهده کرد. پارک علم و فناوری به عنوان یک واسطه عمل می کند و تلاش می کند تا فرهنگ نوآوری را در سراسر دانشگاه ایجاد و ارائه کند و همچنین به جامعه محلی مجاور دانشگاه خدمت کند.

دکتر. مقیمی همچنین در رابطه با نقش پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در تحقق هدف دانشگاه کارآفرین گفت: با مطالعه فلسفه تشکیل پارک های علم و فناوری به نقش این مراکز در کشور پی برده ایم. البته کمتر از دو دهه از تاسیس پارک های علم و فناوری کشور می گذرد.

وی افزود: امروز صاحبان مشاغل و شرکت ها می توانند برای مسائل فنی، حقوقی، بازاریابی و … به پارک ها دسترسی داشته باشند. این در حالی است که در پارک های علم و فناوری فضایی برای تصمیم گیری و تبادل تجربیات بین صاحبان ایده، مخترعان و کسانی که به دنبال تجاری سازی محصولات خود هستند ایجاد می شود. با بررسی دستاوردهای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و همچنین حمایت های مالی و ارائه خدمات مربوط به ساخت و ساز با هزینه بسیار کم و غیره، می توان دریافت که زمین برای توسعه ظرفیت افراد و مشاغل برای خدمت به کشور.

دکتر توضیح داد. مقیمی: زمانی که صحبت از کارآفرینی دانشگاهی می شود باید روی پارک های علم و فناوری و به عنوان مراکز تمرکز کنیم تا بتوانیم نیازهای جامعه را برآورده کنیم و مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهیم.

دکتر در بخشی دیگر از سخنان خود

به گزارش دانشگاه تهران، دکتر سید محمد مقیمی سرپرست دانشگاه تهران در بازدید از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از پروژه های عمرانی و چند شرکت مستقر در این پارک بازدید کرد.

دکمه بازگشت به بالا