ورزشی

بیانیه باشگاه فرهنگی ورزشی پیکان در خصوص اتفاقات دیدار با ذوب آهن

باشگاه پیکان با صدور بیانیه ای به حواشی بازی تیمش مقابل زانیاکان واکنش نشان داد.

به گزارش نازک نارنجی، باشگاه پیکان با صدور بیانیه ای به تشریح بازی تیمش مقابل زانیاکان پرداخت. در بیانیه آمده است:

با گذشت دو دهه از شروع فوتبال حرفه ای در ایران و لزوم رعایت و رعایت قوانین توسط اهالی فوتبال، برخی رفتارهای غیرحرفه ای نشان از عدم ظرفیت پذیرش شکست و نتیجه آن تلاش ها در دو تیم حاضر در زمین دارد.

در این راستا بازنده های نتیجه به اتهامات واهی و توهمات خودساخته متوسل می شوند که فقط اذهان عمومی را تشویش می کند و متن فوتبال را در اولویت قرار می دهد.

پیکان فصل گذشته در بازی مقابل زیرانیا دچار تغییر تصمیم داور شد اما طبق قانون عمل کرد، در حالی که اکنون سرمربی ذوب‌آهن در آن بازی هدایت پیکان را برعهده دارد و ما فرض می‌کنیم که اخلاق و اصول حرفه‌ای رعایت شود. اینها اولویت های آنهاست.

متأسفانه حریف پس از باخت در رقابتی منصفانه در زمین، به بازی مضحک تهمت و تهمت خارج از زمین بازگشت و این بار با عبور از دام های اخلاقی و حرفه ای، باخت دیگری را برای خود رقم خواهد زد.

در این راستا پیرو برخی ادعاهای کذب مطرح شده در خصوص دیدار اخیر تیم های فوتبال پیکان و زانیاکان در هفته سوم رقابت های لیگ برتر که با شایستگی پیکان خاتمه یافت، بدیهی است که برتری و پیروزی به اطلاع محترم می رساند. رسانه های عمومی هواداران فوتبال را به کشور بیاورید.

اولین:
بر اساس ضوابط و مقررات، تنظیم برنامه مسابقات بر عهده سازمان محترم لیگ برتر فوتبال کشور است نه اختیار باشگاه ها. بر این اساس باشگاه‌ها می‌توانند نظرات و دیدگاه‌های خود را در مورد تاریخ برگزاری مسابقات به سازمان لیگ اعلام کنند و در نهایت از تصمیم سازمان تبعیت کنند. به تعویق افتادن دیدار تیم های پیکان و زانیاکان که هر دو امیدهای تیم فوتبال را دارند و می توانند در روز فیفا با ترکیب کامل یکدیگر را صف آرایی کنند، به درخواست باشگاه پیکان و با مساعدت و مجوز انجام شد. قابل احترام باشد سازمان لیگ تیم مهمان که تمایلی به حضور در تیم ملی در این دیدار نداشت می توانست قبل از بازی و نه بعد از باخت به این موضوع اعتراض کند و تیم پیکان بدون شک تصمیم نهایی متولی را در این خصوص خواهد پذیرفت.

دومین:
مسئولیت انتخاب و معرفی ورزشگاه محل برگزاری مسابقه بر عهده باشگاه میزبان و مسئولیت تایید آن همچنان بر عهده سازمان لیگ و هیات فوتبال است و هیچ باشگاهی در مقام تایید یا رد صلاحیت ورزشگاه‌ها در کشور نیست. کشور میزبان مسابقه
از سوی دیگر به نظر می رسد برخی باشگاه ها از سابقه میزبانی ورزشگاه انقلاب کرج برای میزبانی مسابقات لیگ برتر بی اطلاع هستند و یا حتی نمی دانند که دیدار هفته دوم تیم های هواداری و پیکان به میزبانی هواداران در محل برگزاری مسابقات برگزار شد. همین ورزشگاه و به خصوص تا قبل از باخت اخیر به باشگاه زیرانیا، چنین مشکلاتی در برگزاری بازی های لیگ برتر در این ورزشگاه وجود نداشت.
همچنین ادعای عدم استفاده از پوشش زمین در هنگام بارندگی اساساً بر اساس عکس ها و اسناد موجود نادرست است و طبیعتاً خورشید بازی از روی زمین برداشته می شود تا بازی پوششی خاص حفظ شود.

سوم:
به گزارش باشگاه زانیاکان، اقامت هر دو تیم در هتل خلاف قوانین است که طبق عرف و قانون چنین محدودیتی در خصوص اسکان تیم ها وجود ندارد. در عین حال، اگر در نظر گرفته شود که تمامی اردوهای تیم فوتبال پیکان قبل از برگزاری تمامی مسابقات در خانه در هتل برگزار می شود، تیم میهمان ممکن است محل کمپ خود در تهران را تغییر دهد و در این مورد اعتراض کند. یکی منحصر به فرد است تعجب در بیانیه سطح قابل مشاهده است.

چهارم:
برخی از موارد ذکر شده در مصاحبه مطبوعاتی با سرمربی محترم باشگاه زیرانیا، روابط عمومی و همچنین بیانیه این باشگاه از مصادیق بارز نشر اکاذیب و تهمت هایی است که باشگاه پیکان به صورت رسمی و رسمی مطرح خواهد کرد. شکایت حقوقی از آن توجه

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا