اجتماعی

ناسا تصاویر “غیرواقعی” از جهان منتشر کرد!

به گزارش نازک نارنجی؛ از این تصاویر برای آموزش الگوریتم نجومی استفاده می شود و تنها یک تصویر واقعی است.

تصویر زیر ترکیبی از 225 تصویر است که 224 تای آنها واقعی نیستند و تنها یک عدد واقعی هستند.

این تصاویر از هوش مصنوعی این کار انجام شده و تنها یکی از تصاویر پدیده بین ستاره ای را نشان می دهد تلسکوپ فضایی هابل قبلا ثبت شده است.

ناسا از الگوریتم‌های کامپیوتری برای شناسایی ستاره‌ها و کهکشان‌ها و اندازه‌گیری ویژگی‌های آن‌ها در تصاویر دنیای واقعی که توسط تلسکوپ‌های روباتیک گرفته شده است، استفاده می‌کند. اما برای کالیبره کردن این الگوریتم ها از تصاویر غیر واقعی استفاده می کنند جهان آنها در حال آزمایش بودند.

به گفته ناسا، چرا باید دنیایی جعلی بسازیم؟ دلیلی وجود دارد. برای درک بهتر دنیای واقعی

این تصاویر غیر واقعی به گونه ای ساخته شده اند که تصاویر واقعی هستند که در شبیه سازی شده. اخیراً یک حساب کاربری توییتر این تصاویر را منتشر کرده است.

ایجاد تصاویر غیر واقعی از پدیده های کیهانی با استفاده از هوش مصنوعی نیز موضوع مقالات از پیش منتشر شده توسط مایکل جی اسمیت، دانشجوی دکترا در دانشگاه هرتفوردشایر است.

روش شناسی آن بر اساس مدل تولید مبتنی بر برند است. نوعی هوش مصنوعی که می تواند تصاویر باکیفیت تولید کند. اما آیا هوش مصنوعی نیز می تواند شما را گمراه کند؟ در تصویر زیر می توانید تصویر واقعی فضا را مشاهده کنید.

تصاویر ناسا

این تصویر واقعی از سحابی خرچنگ است. سحابی ها ابرهای بزرگی از غبار هستند و گاز پانسمان بین ستاره ها و مکان واقع شده است تولد آنها ستاره های جدیدی را تشکیل می دهند. این سحابی ها زمانی می چرخند که ستارگان بزرگتر از خورشید باشند. مرگ شروع شد، آنها شکل گرفتند.

سحابی خرچنگ در فاصله شش هزار و 500 سال نوری از جهان در صورت فلکی ثور قرار دارد و بقایای یک ابرنواختر یا یک انفجار بزرگ ستاره ای است. این سحابی را می توان در یکی دید تلسکوپ کم مشاهده می شود و بهترین زمان برای مشاهده آن دی ماه است.

تصاویر ناسا

به گفته ناسا، سحابی خرچنگ نتیجه یک ابرنواختر است که در سال 1054 قبل از میلاد آغاز شد و پر از عناصر مرموز است. این عناصر نه تنها بسیار پیچیده هستند بلکه بسیار پیچیده هستند جرم آنها کمتر از ابرنواختر اصلی دارند و سریعتر از حد انتظار هستند.

این سحابی برای اولین بار بیش از هزار سال پیش توسط یک ستاره شناس چینی کشف شد.

دکمه بازگشت به بالا