اجتماعی

شهرداری: پساب کارواش‌ها بر آب‌های زیرزمینی اثر مخرب دارند

شینا انصاری در بازدید از کارواش به عنوان اولین کارواش دوستدار محیط زیست در منطقه 6 با تقدیر از مدیریت آن گفت: شهرداری تهران برای اجرای استانداردهای زیست محیطی و ساخت سیستم تصفیه آب از صفر نیازمند کارواش های تازه تاسیس است.

بر اساس این گزارش، سیستم تصفیه و بازیافت آب در این کارواش در اواخر سال 1398 ساخته و در سال 1399 اجرا شد.

مراسم افتتاحیه خانه محیط زیست منطقه 6 با حضور مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار، شهردار منطقه و معاون ستاد مدیریت محلات به عنوان اختتامیه این برنامه در تالار ساعی محله برگزار شد. انصاری با تاکید بر اینکه مسکن محله ای یکی از بازوهای اجرایی مدیریت شهری است، گفت: هدف از راه اندازی مسکن محیطی رفع مشکلات و معضلات محیط شهری با آموزش و ترویج فرهنگ محیط زیست جامعه و جامعه است. جلب مشارکت.” شهروندان کیفیت محیط شهری را بهبود می بخشند.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار با پرداختن به چالش های زیست محیطی کلانشهرها از جمله مصرف آب و انرژی هدر رفته، آلودگی هوا و … تصریح کرد: رفع این چالش ها و دستیابی به اهداف زیست محیطی نیازمند مشارکت مسئولانه و داوطلبانه شهروندان با مدیران دولتی و شهری است. این امر می تواند با افزودن و گسترش مسکن محیطی و جلب مشارکت مردمی انجام شود.

عادل خزایی – معاون هماهنگی و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران – ضمن استقبال از راه اندازی و توسعه مسکن محیط زیستی در مناطق 22 گانه، تاکید کرد: آنچه بسیار مهم است ادامه این مسیر است.

وی افزود: علیرغم همکاری خوب اداره کل بهداشت و معاونت اجتماعی در این راه، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، این خانه‌های محیطی آنطور که باید دیده نشده و فعالیت‌ها توسعه نمی‌یابد.

خزاعی خاطرنشان کرد: یکی از ماموریت های اصلی اداره توانمندسازی و مشارکت های محیط زیستی در این اداره کل ساماندهی خانه های محله برای فعالیت های زیست محیطی و ساخت خانه محیط زیست در هر محله بر اساس سیاست جدید است.

معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار ادامه داد: اگر فعالیت های زیست محیطی مدون و صرفا بر اساس رویدادهای زیست محیطی نباشد، آثار مورد انتظار و ماندگار رخ نخواهد داد.

235235

دکمه بازگشت به بالا