ورزشی

نعمتی: کشتی تهران به خون تازه نیاز دارد/ انتقاد کردم ۴ ماه محروم شدم

دبیر هیئت کشتی شهرستان بهارستان و مربی کشتی سازی خواستار ورود جدی رئیس فدراسیون کشتی به وخامت اوضاع کشتی در پایتخت شدند و اذعان داشتند:

کریم نعمتی در گفت وگو با نازک نارنجی، با انتقاد از بی توجهی هیات کشتی تهران به مربیان سازنده، گفت: امیرحسین مقصودی، شایان جلیل زاده و … را به کشتی ایران آوردیم و همیشه در همه رده های سنی ملی پوش یا ملی پوش بودیم. ما همیشه جزو 3 تیم برتر استان بوده ایم و امسال 2 نماینده انتخابی جوانان داریم، اما رئیس هیئت تهران این سال ها یک بار هم به باشگاه ما نیامده و نیامده است، واقعا تشویق شدیم و دلگرم شدیم. گفته نشد خسته، برعکس تا جایی که می توانستند ما را سنگسار کردند و جز تفاوت چیزی ندیدند.

دبیر هیئت کشتی بهارستان گفت: در زمان اعزام حسینخانی به المپیک از او به عنوان نماینده کشتی تهران در المپیک و مربی اش تقدیر شد اما زمانی که حسن رحیمی در المپیک 2016 مدال گرفت و به عنوان تنها مدال آور مسابقات قهرمانی جهان معرفی شد. استان تهران در المپیک، رئیس هیئت نه قدردانی از رحیمی و دهقانی نژاد داشت و نه با وزارت ورزش مشورت کرد و جایزه دهقانی نژاد را به سرمربی تیم ملی پرداخت کردند.

وی گفت: شهرستان بهارستان با وجود استعدادهای خود در کشتی هرگز مورد حمایت هیئت کشتی تهران قرار نگرفت. بر همین اساس طی نامه ای به هیئت تهران درخواست افزایش سهمیه خود را داشتم که مورد قبول رئیس هیئت قرار نگرفت اما متوجه شدیم که مثلا اسلامشهر که سه سهمیه هم اندازه ما دارد. ، 14 سهمیه دیگر در یک زمان داده شد. گفتیم چرا این کار را کردی؟ پاسخ دادند چون اسلامشهر میزبان مسابقات کشتی ساحلی است، می خواهیم تشویقشان کنیم! هر چه اعتراض کردیم، نوشتیم و زنگ زدیم فایده ای نداشت. روز مسابقه به این موضوع انتقاد کردم و گفتم چرا هیئت تهران نباید سهمیه عادلانه و بر اساس موفقیت شهر به آنها بدهد اما 4 ماه از من محروم شد.

نعمتی افزود: بار کشتی در تهران بر دوش 3 منطقه شهریار با مربیگری قاسمیجو، بهارستان با مربیگری دهقان نژاد و بنده به عنوان کمک مربی و در جنوب غرب تهران با مربیگری اکبر فلاح و سایر مناطق است که گاهی اوقات معرفی می شوند اما رئیس تهران در هر سه حوزه مشکل دارد و حمایتی نمی کند. مثلاً با رئیس هیئت بهارستان تماس گرفتند و گفتند پول بدهید، می خواهیم از مقصودی و جلیل زاده تجلیل کنیم، قبول نکردیم. به خاطر همین موضوع رئیس هیئت تهران با رئیس هیئت بهارستان مشکل دارد.

سرمربی اسبق تیم ملی نونهالان با بیان اینکه این سال ها در تهران به اصطلاح تجلیل از هیئت های پیشرو نداشته ایم، گفت: مشخص نیست چرا در سال 1378 در تهران به طور ناگهانی اسلامشهر به عنوان نماینده برتر انتخاب شد. ” مشخص نیست معیارها و ارزیابی هیئت تهران در انتخاب عالی ترین هیئت چیست؟ متأسفانه مسئولان هیأت کشتی تهران نسبت به این انتقاد خفیف واکنش تندی نشان دادند و اجازه هیچ گونه انتقاد و درخواستی را ندادند. امروز هیات کشتی استان تهران درخواست جلسه ای با مربیان و مسئولان هیات های کشتی استان تهران کرد که از کشتی شهریار دعوت نشدند. آقای. مهدی کابلی که دستیار قاسمی جو بود و به عنوان معلم آموزش و پرورش نیز به عنوان نماینده شهریار در این جلسه حضور داشت، اما به دلیل مصاحبه انتقادی قاسمی جو، رئیس هیئت تهران از وی خواست تا جلسه را ترک کند و گفت کشتی کشتی. شهریار را نمی پذیرد!

وی با اشاره به بخشی از وضعیت فعلی کشتی تهران خاطرنشان کرد: متاسفانه عملکرد رئیس هیئت تهران در کشتی پایتخت چیزی باقی نمانده و لازم است رئیس فدراسیون کشتی در این امر ورود جدی داشته باشد. مهم است.” کشتی تهران به یک مدیر لایق نیاز دارد که کشتی تهران را به شهرت بازگرداند. قداست کاسته شده است و حتی کوچکترین انتقاد دور و دراز را می توان به بدترین شکل ممکن در فضای واقعی و فضای مجازی مورد حمله قرار داد. حرف ها و آرزوهایمان را به خدمه کشتی در بهارستان به چه کسی بگوییم؟ آیا هیئت تهران برتر از ما نیست؟ پس چرا هر وقت درخواست یا انتقادی داریم متهم می شویم؟ در باشگاه کشتی بهارستان 300 شاگرد داشتیم، اما هیئت تهران کار می کرد و انگیزه ای برای کار نداشت. سال هاست که دستی به اعضای کمیته فنی نمی زنند و کاری به شایستگی مردم ندارند. از فدراسیون کشتی و مجمع می خواهیم فردی را که دلسوز کشتی تهران است بیاورد و منصفانه و بدون تبعیض با آن برخورد کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا