ورزشی

واکنش کامرانی‌فر به اختلافات طارمی و اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی، حسن کامرانی فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال پس از جلسه امروز هیات رئیسه فدراسیون در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ داد.

وی با بیان اینکه پیش از این جلسه سرپرستی دبیرکلی فدراسیون فوتبال را بر عهده داشت، گفت: با تایید هیات رئیسه، دبیرکلی شد. امیدوارم در داخل انسجام داشته باشیم. در این مسیر کاستی هایی وجود دارد و از همه می خواهم به پیشرفت فوتبال کمک کنند. فدراسیون در ماه های اخیر نشان داده که در مسیر توسعه قرار گرفته است. به این ترتیب، گاهی اوقات اتفاقاتی می افتد که باید به ما هشدار دهید.

وی با بیان اینکه هیات مدیره در جلسه امروز بیش از 20 مصوبه دارد، تاکید کرد: یکی از مصوبات مهم حذف گل های زده شده در پاییز و صعود تیم ها در تمامی رده های فوتبال و فوتسال است. فکر می کنم فوتبال ما سالم است، اما باید قوانینی داشته باشیم تا در مسیر درست حرکت کنیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال آیا چهار سال سابقه مدیریتی برای تصدی این سمت دارد؟ وی تاکید کرد: کاندیدای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هستم. هر فردی که برای این سمت نامزد می شود باید چهار سال سابقه مدیریت داشته باشد. تمامی کسانی که در مسابقات بین المللی شرکت کردند این رزومه در کارنامه آنها به حساب می آید. من قبلا سابقه مدیریتی در ورزش داشتم. کسانی که وارد هیئت مدیره می شوند این سوابق را دارند.

کامرانی فر همچنین با بیان اینکه اکنون به صورت رسمی مشخص شده است که دیدار تیم ملی ایران و لبنان در بیروت برگزار می شود، گفت: چند روز پیش داوران اوپوینت آمدند اما نه ساعت و نه مکان برگزاری بازی هنوز مشخص نشده است.اما امروز از طریق ایمیل مشخص شد که بازی به لبنان خواهد رفت. با تمام وجود حضور داشته باشیم

وی درباره ساخت بازی با حضور تماشاگران و احتمال حضور هواداران ایرانی در ورزشگاه تصریح کرد: حضور تماشاگران بستگی به کشور میزبان دارد. گروه های مهمان اجازه اظهار نظر ندارند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص اختلافاتی که در تیم ملی ایران با اظهارات دراگان اسکوچیچ و مهدی طارمی به وجود آمده است، تصریح کرد: اگر در تیمی مشکلاتی وجود داشته باشد، این مشکلات در زمین مسابقه گسترش می یابد و نتایج را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر تیم ملی در زمین خیلی خوب بازی کند و بازیکنان با هم و با کادر فنی ارتباط خوبی داشته باشند، اینطور نیست که بیرون از بازی مشکلی پیش بیاید. شرایط تیم ملی خیلی خوب است. همه با هم همکاری می کنند. تیم ملی به خوبی مدیریت می شود. آقای عزیزی خادم مسئولیت کامل تیم ملی را بر عهده دارد و در کنار تیم است.

وی در پاسخ به سوالی درباره موضوع داوری دلالی یادآور شد: نمی توان تصمیم گرفت و با صحبت وارد این بحث شد. در صورت وجود مدارک می توانند ارائه کنند. این فدراسیون با خیال راحت کار خود را انجام می دهد و در همه مسائل دخالت دارد. فدراسیون از کسی تعریف نکرد و با افرادی که در مسیر اشتباه بودند صحبت کرد. من شخصاً شک ندارم که داوران ما سالم هستند. آنها فقط باید تلاش کنند تا تمام پتانسیل خود را در زمین نشان دهند. آنها با قدرت قضاوت می کنند و فدراسیون هم تلاش می کند قضاوت ما را بهتر کند.

کامرانی فر با اشاره به شایعات مطرح شدن سیستم کمک داور ویدیویی در ایران خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم این سیستم را در ایران برای بازی های تیم ملی و بازی های باشگاهی معرفی کنیم. ما کارهای زیادی برای این شرکت انجام دادیم و قبل از انجام هر کاری سوال پرسیدیم. این درست نیست که دوستان مسائل زیادی را مطرح می کنند. دو نفر که از آن شرکت وارد ایران شده بودند مجوز ورود گرفتند. فدراسیون فوتبال امیدوار است در این شرایط از VAR حمایت بیشتری شود.

وی درباره وضعیت کمیته فوتسال و تیم ملی فوتسال نیز گفت: فوتسال برای ما یک برند است. رئیس کمیته فوتسال و تغییرات در رشته فوتسال به زودی اعلام می شود. ما باید به پیشرفت و توسعه نگاه کنیم. فدراسیون از هیچکس بابت پیشرفت تمجید نکرد.در روزهای آینده همه طرف ها وضعیت تیم ملی فوتسال را اعلام خواهند کرد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص بازی دوستانه ایتالیا نیز تاکید کرد: بله، این بازی برگزار می شود. ایتالیا از تیم ملی ایران دعوت کرد. به زودی تغییرات فوتسال را به اطلاع همه خواهیم رساند.

256 251

دکمه بازگشت به بالا