عمومی

بی‌توجهی آیت‌الله مهدوی کنی به تهدیدهای ساواک

آیت الله محمدرضا مهدوی کنی یکی از آغازگران مبارزه با رژیم پهلوی بود که مسجد جلیلی تهران را پایگاهی برای مبارزه با رژیم شاهنشاهی قرار داد.

به گزارش نازک نارنجی ، “مرکز اسناد انقلاب اسلامی” در ادامه می نویسد: در طول مبارزه ، او چندین بار دستگیر ، زندانی ، ارعاب و تبعید را تجربه کرد ، اما مبارزه را رها نکرد.

فعالیتهای مهدوی کنی بعد خشم ساواک را برانگیخت. بر اساس گزارشی از وی:

«خلاصه ای از تاریخ محمدرضا مهدوی فرزند اسدالله

مطابق با سوابق فوق الذکر ، مشارالیه یکی از روحانیون خشمگین و افراطی بود که از هر فرصتی برای ترغیب مردم به برهم زدن نظم عمومی و اتخاذ تدابیری علیه منافع کشور استفاده کرد.

موارد فوق مسجد جلیلی تهران را پایگاهی برای فعالیت عناصر مخرب قرار داد و به منظور پیشبرد اهداف خود در جلسات مذهبی مسجد مذکور ، راههای مختلفی را برای تحت تأثیر قرار دادن شنوندگان و آماده سازی آنها برای فعالیتهای مخرب انجام داد. به

اگرچه مدام به او هشدار داده می شد که از اعمال شیطانی و شهادت خود اجتناب کند ، اما حتی کوچکترین توجهی به هشدارهای داده شده تا کنون نکرده و از فرصتهایی که برای تداوم اعمال قبلی خود استفاده می کرد ، استفاده کرد. جستجو برای هدف آن در تخریب نظم عمومی و تحریک مردم به مخالفت با یکدیگر ادامه دارد. “

اظهارات ساواک در این گزارش نشان دهنده خشم این سازمان از فعالیت های مبارزاتی آیت الله مهدوی کنی و بی اعتنایی وی به هشدارها و تهدیدهای ساواک است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا