اجتماعی

لزوم تهیه شناسنامه بهداشتی برای مدارس

فرمانده عملیات در مقر کرونا در استان تهران بر لزوم تهیه گواهی سلامت برای مدارس جهت اطلاع از تجهیزات و الزامات مورد نیاز قبل از افتتاح نیز تأکید کرد.

به گزارش نازک نارنجی ، علیرضا زالی در نشستی در ستاد کرونا استان تهران درباره برگزاری مراسم 13 آبان امسال گفت: قوانین هشت صفحه عاشورا نیز باید در دستور کار قرار گیرد. شکلی که در آن فاصله بین افراد و بسیاری چیزهای دیگر است.

وی افزود: بررسی های لازم باید یک هفته قبل از مراسم انجام شود ، زیرا ممکن است ظرف یک هفته از مراسم ، وضعیت کاملاً تغییر کند. بنابراین ، پیشنهاد من این است که برای در نظر گرفتن ملاحظات بهداشتی و رعایت قوانین تا حد ممکن ، کمیته های متشکل از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و سازمان تبلیغات اسلامی باید وضعیت را ارزیابی کنند. با یکدیگر. جلسات یک هفته قبل از مراسم

زالی تاکید کرد: باید به این نکته توجه داشته باشیم که مراسم 13 آبان طبیعی است و در درجه اول برای دانش آموزان و دانش آموزان است که اکنون جمعیت کمی در زمینه واکسیناسیون دارند.

وی در مورد بازگشایی مدارس گفت: در صورت بازگشایی مدارک نیز باید مدارک تهیه شود تا برای هر مدرسه بدانیم این وضعیت چگونه است و به چه تجهیزات و وسایلی نیاز دارد. هر مدرسه برای بازگشایی نیاز به داشتن این شناسنامه دارد و باید نقاط قوت و ضعف آن مشخص شود.

زالی تاکید کرد: موضوع دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که استاندار تهران از طریق وزارت کشور باید س askال کند که آیا بازگشایی مدارس نیز مشمول واکسیناسیون دانش آموزان و کارکنان مدارس خواهد بود؟ از سوی دیگر ، سرانه سفارشی مدارس تهران از نظر لجستیک و تجهیزات کافی نیست. برای مدارس باید بسته متفاوتی در نظر گرفته شود تا بتوانند مواد ضدعفونی کننده ، ماسک و غیره را تهیه کنند. این مطمئناً با شرایط سرانه کنونی مطابقت ندارد.

فرمانده عملیات در مقر کرونا در تهران در بخشی دیگر از سخنان خود از آمادگی برخی از مراکز واکسیناسیون یکپارچه برای ایجاد بخش مستقل برای واکسیناسیون دانش آموزان خبر داد و افزود: به دانشجویانی که واکسینه کرده اند. “آنها خود را برای ایفای نقش مهم نمی پذیرند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا