عمومی

جزئیات عملیات ترور آیت‌الله اشرفی اصفهانی

چهارمین شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی ، پس از چندین بار تلاش ناموفق منافقین ، سرانجام در نماز جمعه کرمانشاه در 23/7/1361 در محراب در خون غرق شد.

به گزارش نازک نارنجی ، وب سایت “مرکز اسناد انقلاب اسلامی” در ادامه می نویسد: برای سومین بار ، منافقین نقشه ترور آیت الله اشرفی را به شیوه ای متفاوت طراحی می کنند. این یک تکنیک خودکشی است که چیزی بیش از شستشوی مغزی خانه گروه ها نیست.

علی اکبر رحمانی ، استاندار سابق کرمانشاه در مورد ترور آیت الله اشرفی گفت: “من در سمت راست او نشسته ام. آقای رستگاری از منبر سمت چپ فرود می آید. حاج آقای اشرفی اصفهانی ، خادم و حج من آقا محمد ، پسرش ، به افتخار آقای رستگاری ، که از منبر فرود آمده بود ، برخاست ، و من یکبار دیدم که مرد جوانی به آقای اشرفی نزدیک می شود. من 30 سانتیمتر از آنها جلوتر بودم. آنها چون پشت سر من بلندگو بود. من بلند شدم و جوان منافق را در آغوش گرفتم و او را از آقای اشرفی جدا کردم. بمب در کنار من کار می کرد ، اما یک شیار در نارنجک گذاشتند که نارنجک را پیش برد. من و بنده شرور رد شدیم. شهید اشرفی اصفهانی همچنین بین برخورد مرد و دیوار با دیوار پشت آنها و افتادن روی زمین دیده می شود.

احساس می کنم این منافق می تواند بمب دیگری حمل کند و از نمازگزاران انتقام بگیرد. بنابراین او را به محراب کشاندم و شهید اشرفی را به سمت خروجی کشاندم. این آستانه ماه محرم است و من “یا حسین” را آقای اشرفی سه بار با گوش خودم شنیدم … آنها سه بار “یا حسین” گفتند و در آنجا جدا شدند. همه ما او را برای کمک به بیمارستان بردیم ، اما فکر می کنم آنها در آنجا شهید شده اند ».

حجت الاسلام محمود رستگاری ، که در آخرین لحظات عمر با آیت الله اشرفی بود ، نقل کرد: «در حال صحبت با شهید بودم که دیدم جوانی روبروی وی ایستاده و ناگهان او را در آغوش گرفت … وقتی به او توضیح دادم. مرد جوان برخاست و ارباب را گرفت و او تنها کسی بود که می توانست با همان لهجه اصفهانی بگوید “از من چه می خواهی؟” و انفجار اتفاق افتاد و من در خلیج دیگر و عمامه 10 متری دور انداخته شد … بعد از دیدن جسد ، پاهای آنها در حاج آقا قطع شد. مرد جوان با استفاده از زن پایین نارنجک به کمر خود بست ، اما نارنجک به سمت من کار نکرد. ، و آن طرف شهید کار می کرد. “مثل آقای اشرفی ، خودش پاهایش را قطع کرد و بلافاصله فهمید.”

بعداً ، سازمان مجاهدین خلق مسئولیت این عملیات تروریستی را در چند موضوع مجاهدین از جمله شماره 409 به عهده گرفت. شماره انتشار. 409 در مورد این عملیات صحبت کرد: “محمد حسین خداکرمی روحانی اشرف اصفهانی را با انجام یک عملیات انتحاری مقدس مجازات کرد.” در ساعت 12:15 بعد از ظهر ، محمدحسین از روی نرده ها پرید و به اشرفی اصفهانی رسید و فریاد بر رجوی زد و همانطور که صحنه بود. آشفته ، ناگهان صدای انفجار شنیده شد. “

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا