اجتماعی

بررسی تخلفات ۸ تشکل مردم نهاد/انحلال یک تشکل و تذکر مکتوب برای ۷ تشکل دیگر

سی و سومین جلسه شورای ملی توسعه و پشتیبانی سازمان های مردم نهاد با هدف بررسی عملکرد سازمان های مردم نهاد به ریاست معاون مشارکت اجتماعی در امور اجتماعی سازمان برگزار شد.

به گزارش نازک نارنجی ، در این جلسه موارد نقض هشت سازمان مردم نهاد با حضور نمایندگان مجلس شورای ملی (نمایندگان هشت نهاد تخصصی ، نمایندگان سازمان های غیردولتی و نمایندگان نهادهای نظارتی) مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه گزارش های مربوط به تخلفات سازمان های هشت نفره مورد بررسی قرار گرفت و مسئولان سازمان های مذکور نیز در این جلسه ضمن پاسخ به موارد غیبی و س questionsالات مطرح شده در مورد پرونده تخلفات سازمانی و نشان دادن سپرهای خود در جلسه حضور یافتند.

زهرا عابدینی ، دبیر شورای ملی توسعه و پشتیبانی سازمان های مردم نهاد ، ضمن تشکر از مشارکت و همکاری سازمان های عضو مجلس شورای ملی در مورد مصوبات این جلسه ، گفت: شورای ملی توسعه و حمایت از سازمان های غیر دولتی سازمانهای دولتی و فعالیت اتحادیه ها در سی و سومین جلسه خود ، با بررسی اسناد مربوط به تخلفات هشت سازمان ملی و یک سازمان استانی ، موافقت کردند که یک سازمان را مورد تجمع قرار دهند و به هفت سازمان دیگر هشدار کتبی بدهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ؛ معاون مشارکت اجتماعی سازمان امور اجتماعی تصریح کرد: بررسی ، تصویب یا تأیید تأسیس یا تمدید مجوز فعالیت سازمانها و صدور احکام اداری در مورد تخلفات سازمانها مطابق سوالات و جلب نظر ناظر و متخصص منافع عمومی در نظر گرفته می شود و اجرای قطعنامه های شورای ملی توسعه و پشتیبانی سازمان های غیردولتی به عنوان بالاترین نهاد تصمیم گیرنده در مورد فعالیت های سازمان های غیردولتی که وظیفه دبیر مجلس شورای ملی را بر عهده دارند و سازمان های غیردولتی باید از قطعنامه ها پیروی کنند. اینها شوراها هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا