استان ها

تعطیلی دو روزه مرز تجاری مهران؛ به دلیل برگزاری انتخابات پارلمان عراق از امروز

نازک نارنجی / ایلام مدیرکل گمرکات استان ایلام از بسته شدن مرز تجاری دو روزه مهران از هم اکنون ، 8 اکتبر ، تا صبح دوشنبه ، 10 اکتبر ، به دلیل انتخابات پارلمانی عراق خبر داد.

«روح الله غلامی» در گفت وگو با نازک نارنجی ، اظهار کرد: طبق تصمیم دولت عراق و به دلیل انتخابات پارلمانی در این کشور ، ورود و خروج محصولات را از شنبه 8 اکتبر تا دوشنبه صبح اکتبر ممنوع کنید. 10 ، هفته آینده از مرز مهران “.

وی با بیان اینکه شهر مرزی مهران در 230 کیلومتری آتش سوزی بغداد نزدیک ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و حریم مقدس این کشور است ، گفت: تمام نشده.

مدیرکل گمرک ایلام با بیان اینکه مرز مهران یکی از شلوغ ترین مرزهای کشور برای فروش کالا به دلیل امنیت و مسافت کم است ، تصریح کرد: روزانه 3 تا 4 میلیون دلار صادرات در مرز بین المللی مهران انجام می شود. و این حرکت جهادی مطابق سیاست است سیستم کلی توسط تولید و صادرات پشتیبانی می شود.

غلامی خاطرنشان می کند: شش ماه صادرات تا سپتامبر امسال بالغ بر 466 میلیون دلار با وزن 914 هزار تن بوده است ، در مقایسه با سال گذشته به دلیل تعطیلات گمرک عراق در سال گذشته در سال گذشته به دلیل کرونا و شرایط بهتر تولید ، 155 درصد مقدار و 178 درصد رشد آن از نظر وزن.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا