اجتماعی

کمپین واکسیناسیون افراد معلول، کم‌برخوردار، معتاد و بی‌خانمان در تهران

سرپرست اداره کل بهداشت شهرداری تهران گفت: افراد کم درآمد ، مهاجران غیرقانونی ، سوء مصرف کنندگان مواد مخدر و افرادی که در سکونتگاه های غیررسمی شهر زندگی می کنند از طریق کمپین “تهران در حال احیا است” واکسینه می شوند.

در راستای نازک نارنجی و مطابق اعلامیه شهر ، زینب نصیری ، رئیس اداره بهداشت شهرداری تهران ، در مورد کمپین “تهران در حال احیا است” گفت: “ببینید ، افرادی در تهران هستند که برنامه ریزی نمی کنند. تهران ، همراه با سازمانهای همکار ، واکسیناسیون این افراد را در دستور کار خود قرار داد. افراد خطرناک ، مهاجران غیرقانونی ، افرادی که از مواد مخدر سوء استفاده می کنند ، افرادی که بدون اقامت رسمی در شهر زندگی می کنند ، از طریق این کمپین واکسینه شدند.

نصیری در مورد اهمیت واکسیناسیون عمومی افزود: واکسیناسیون عمومی زمانی م effectiveثر است که همه اعضای یک جامعه ، فارغ از موقعیت اجتماعی ، واکسینه شوند. مطابق با این کمپین و با چنین رویکردی ، واکسیناسیون افراد مسن و معلول که واکسن را به دلیل شدت معلولیت یا نارسایی در خانه خود دریافت کرده اند ، می تواند به راحتی واکسینه شود.

وی در مورد روند واکسیناسیون این افراد گفت: اداره کل سلامت شهرداری تهران اطلاعات افرادی را که از هفته گذشته ثبت نام کرده اند از طریق مراکز معلولان و سالمندان جمع آوری کرده و پس از بررسی وضعیت ، در صورت واکسینه نشده اند ، آنها مراکز واکسیناسیون سیار را معرفی کردند.

رئیس اداره بهداشت شهرداری تهران در مورد افرادی که با واکسیناسیون مخالف هستند گفت: یکی دیگر از اقدامات وزارت بهداشت شهرداری تهران در این کمپین این است که افراد دارای معلولیت را متقاعد کند که به دنبال واکسیناسیون نباشند ، به این معنی که همکاران ما در The Health and مرکز معلولیت ، پس از شنیدن دلایل آنها ، مشاوره و اطلاعات کافی در مورد مزایای واکسیناسیون به آنها ارائه می دهد.

نصیری با اشاره به نحوه اطلاع رسانی کمپین «تهران احیا می شود» افزود: انجمن معلولین اداره کل بهداشت شهرداری تهران در حال حاضر 10 هزار عضو فعال دارد. شهروندان متقاضی واکسن باید در سیستم “همسایگی من” یا با شماره تلفن 137 و شماره گیری شماره 6 برای اطلاع از وضعیت واکسیناسیون ثبت نام کنند تا نیروهای متحرک برای تزریق واکسن در منطقه مسکونی خود زندگی کنند.

رئیس اداره بهداشت و درمان شهرداری تهران در مورد تعداد افراد آسیب پذیر در تهران گفت: بر اساس آخرین اطلاعات سازمان بهزیستی در سال 95 ، حدود 120 هزار معلول در تهران زندگی می کردند که دارای سطوح مختلف معلولیت هستند ، اما به دلیل به نظر می رسد روند ثبت نام دارای معلولیت است در کشور ، به اطلاع سازمان بهزیستی و صدور کارت معلولیت بستگی دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا