حوادث

“فرهنگ ایمنی” ، به دنبال چرایی انجام رفتارهای پرخطر

به گفته کارشناسان ، برای پیشگیری از حوادث ، به ویژه حوادث ناشی از کار ، فقط ایمنی جسمانی کافی نیست و کارکنان را مجبور به پیروی از دستورالعمل ها نمی کند ، بلکه ایجاد و انتشار تعهدات ایمنی داخلی و نشان دادن آن از نظر اخلاقی ، که در واقع “فرهنگ ایمنی ”. اثربخشی و موفقیت اقدامات تضمین می شود. نکته ای که توسط کارشناس بهداشت حرفه ای نیز مورد تأکید قرار می گیرد و همچنین معتقد است: مهمترین اصل برای ایجاد فرهنگ ایمن در جامعه ، ایجاد سابقه ، بیان و تکرار آن است.

کاکایی ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ، در گفت وگو با نازک نارنجی وی در مورد فرهنگ ایمنی گفت: ضمن توجه به فرهنگ سازمان ، باید برنامه ای برای ارتقاء و ارتقای فرهنگ ایمنی وجود داشته باشد ، زیرا فرهنگ ایمنی در فرهنگ سازمان مرکزی است.

وی فرهنگ ایمنی را از نظر “استاندارد ثابت برای رفتار و اقدامات افراد با محدودیت های خاص” تعریف می کند و همچنان از کلمات “فرهنگ بد یا منفی” یا “فرهنگ خوب یا مثبت” برای طبقه بندی رفتارها و نگرش ها استفاده می کند. به عنوان مثال ، هنگامی که از آنها می پرسند چرا تصادفات در حال افزایش است؟ اغلب پاسخ می دهد: فرهنگ ایمنی بد است.

وی در ادامه با بیان اینکه فرهنگ ایمنی مثبت یا رفتار مثبت می تواند محیطی ایمن در محل کار ایجاد کند ، می افزاید: اجتماعی یکی دیگر از مزایای فرهنگ ایمنی مثبت است.

توصیف شده توسط دکتر کاکایی تعداد بالای تصادفات صنعتی در دهه 1960 و پس از حادثه چرنوبیل در سال 1980 را شروع جدی در اصطلاح فرهنگ ایمنی دانست. در مرحله بعد ، آنها وضعیت سخت افزاری و مهندسی ، از جمله استفاده از محافظ مناسب و ماشین آلات ایمن را بهبود بخشیدند ، اما این اقدام تعداد تصادفات را به میزان قابل توجهی کاهش نداد. در مرحله دوم ، کارشناسان پیاده سازی سیستم های مدیریتی ، به ویژه مدیریت ایمنی را در نظر گرفتند که این نیز تغییر چندانی نکرده است.

وی در مورد نقش فرهنگ ایمنی در کاهش تصادفات افزود: “محققان در مطالعات و تجزیه و تحلیل های مختلف تصادفات ، دریافتند که علت 88 تا 90 درصد حوادث ، رفتارهای ناایمن و سوء رفتار است. برای کارگران یا کارکنان رخ می دهد ؛ در نتیجه ، به عنوان یک قدم مهم برای کاهش م accidentsثر تصادفات در محل کار ، ایجاد “فرهنگ ایمنی” مناسب است.

عضو معلم دانش صحیح یا نادرست از فرهنگ ایمنی را به عنوان عاملی برای کاهش یا افزایش آسیب ها ذکر می کند: “فرهنگ ایمنی” ، رفتارها ، خاطرات ، باورها ، استانداردهای اخلاقی و ارزش های مربوط به مطالب مرتبط با ایمنی کارگران.

دکتر بیان کرد. جالب است که فرهنگ سازی در درازمدت انجام شده است ، با ذکر یک مثال: این مربوط به بستن کمربندی است که بعنوان فرهنگ توسط مردم در سالهای بعد ایجاد شد ، علاوه بر گزارشهای محققان در مورد استفاده و تأثیر آن ، کاهش سوانح رانندگی ، با همکاری ارگانهای مختلف مانند رادیو و تلویزیون ، پلیس راهنمایی و رانندگی و .. حاصل شده است.

وی در ادامه به شعار “اول ایمنی بعد از کار” توجه کرد ، که دلایلی را مطرح کرد که چرا بهتر است از شعار “ایمنی همیشه” برای اهمیت بیشتر موضوع استفاده شود. حتی اگر بتوان گفت که ما در ابتدای راه ایجاد فرهنگ ایمنی در محیط های مختلف هستیم ، اما با تغییر آن می توان انتظار داشت که این موضوع در ذهن همه افراد سازمان ها و صنعت در در همه سطوح ، از مدیران ارشد گرفته تا سایر کارکنان.

دکتر در مورد آشنایی افراد این دسته و عدم درک عمیق آنها از این موضوع ، توضیح داد. کار می کند ، اما همچنین “چرا” و “چگونه اتفاق می افتد” را در رفتار افراد جستجو می کند ، به عنوان مثال ، چرا گاهی اوقات مردم قوانین را زیر پا می گذارند؟ چرا مردم در معرض خطر هستند؟ و چرا از دستورات پیروی نمی کنند؟ به طور کلی ، برای ایجاد رفتار ایمن بر اساس عوامل م affectثر بر رفتار افراد باید قضاوت کرد.

این عضو هیئت علمی با آموزش صرف وقت برای ایجاد فرهنگ ایمنی در محل کار ، افزود: به منظور ایجاد فرهنگ پایدار ایمنی در محیط کار ، باید به چیزی مانند ایجاد اخلاق مثبت در محل کار ، اهمیت ایمنی مدیران فکر کرد. فرهنگ و تعهد به اصول آن

وی همچنین بر الگوی مدیران در سازمانها و صنایع تاکید کرد: مدیران باید فرهنگ ایمنی را در اولویت قرار دهند ، به آن ایمان داشته باشند و حتی جلسات ماهانه با کارکنان برگزار کنند ، از خلاقیت خود برای حفظ ایمنی و شرایط محیط کار استفاده کنند. بدون شک ، آموزش های دوره ای می تواند در تقویت این موضوع در سطح سازمانی و صنعتی م effectiveثر باشد. در عین حال ، تشویق و قدردانی از کارکنان الگوهایی برای سایر کارکنان ایجاد می کند و انگیزه آنها را برای این کار تقویت می کند.

به متخصص بهداشت حرفه ای دلیل حمایت از افراد در زمینه فرهنگ ایمنی اشاره می شود و تصریح می کند: در فصل چهارم قانون کار جمهوری اسلامی ، این قانون کاملاً به حفاظت فنی و بهداشت حرفه ای اختصاص داده شده است ، و ماده 85 مصوبات شورا لازم الاجرا است. حفاظت فنی عالی و ماده 86 ترکیب اعضای شورای عالی حفاظت فنی را مشخص می کند.

وی در مورد تکمیل قوانین کار افزود: “شورای عالی حفاظت فنی بیش از 45 قانون و مقررات در زمینه های مختلف اشتغال تدوین کرده است و همچنین قوانین و مقررات را بسته به شرایط و محیط کار تنظیم کرده است.” به همین ترتیب ، با توجه به اینکه در ماده 203 قانون کار ، وزارت کار و امور اجتماعی و دادگستری متولی اجرای این قوانین است ، می توان گفت که از منابع انسانی به عنوان مهمترین عنصر چرخه اقتصادی هر کشوری محافظت می کند.

در نهایت ، دکتر جالب است که مقوله فرهنگ ایمنی دارای ابعاد مختلف است و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و می گوید: ایجاد فرهنگ خطر در محیط کار می تواند از هدر رفتن هزینه های بیشتر جلوگیری کرده و کشور را به سمت فرهنگ مثبت سوق دهد. برای پیروزی. همه ارگانها و سازمانها ، از جمله رادیو و تلویزیون و افراد فعال در زمینه فضای مجازی ، باید برای تحقق این امر تلاش کنند و آموزشهای لازم در این زمینه را به عموم مردم منتقل کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا