استان ها

برگزاری نخستین نشست بین‌المللی اندیشه‌های آبی با محوریت آب، صلح و توسعه پایدار در یزد

با احترام به خبرگزاری آنلاین از یزد ؛ در این نشست علمی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد ، فقیه خراسانی ، محقق ارشد مرکز بین المللی قنات و سواتان سوتکوفسکی ، رئیس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران و همچنین وکیل ، مجتهد و استاد آیت الله محقق حضور داشتند. دانشگاه داماد. این همایش توسط شرکت آب منطقه ای یزد با حضور مجازی تعدادی از اندیشمندان و دوستداران محیط زیست برگزار شد.

در ابتدا ، عباس فقیه خراسانی ، دبیر جلسه ، اظهار داشت که مرکز بین المللی قنات و سازه های تاریخی آب مرکز مطالعه و تحقیقاتی در زمینه سیستم های انتقال آب معمولی است. این جلسه یک نقطه مهم در تفکر و عمل ما در مورد محیط زیست خواهد بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد که از حضور فرهیختگان در این برنامه تشکر و قدردانی کرد ، گفت: و صدایی. نامعقول دیروز و امروز آینده خود را بسیار تاریک می بینند و خشم طبیعت مادر در انتظار است.

محمدمهدی جوادیان زاده با اشاره به نفوذهایی که انسانها در چند دهه گذشته در طبیعت انجام داده اند و اکنون با عواقب ناگوار آن روبرو هستند ، افزود: دلوهای تاریخی رویدادی را با عنوان اهداف آب ترتیب دادند تا فرصتی برای بحث در مورد آنچه مردم باید در این منطقه انجام دهند فراهم شود. مواجهه با طبیعت و محیط زیست و به ویژه فضایی برای رسیدگی به موضوع محدودیت مدیریت منابع آب.

وی در مورد چشم انداز جهانی آب برای مدیریت آب در قرن 21 ، که توسط شورای جهانی آب توسعه یافته است ، گفت: “فقط با همکاری همه ذینفعان سایه صلح ، سازش و تفاهم است. با یکدیگر می توان امیدوار بود این چشم انداز “

آیت الله سید مصطفی محقق داماد نیز با ابراز خرسندی از برگزاری چنین جلساتی با محوریت ویژه محیط زیست و ادامه بحث پیرامون موضوع الهیات محیطی افزود و افزود: و احترام. “این بر محیط تأثیر می گذارد و هرچه بیشتر از آموزه های دینی فاصله بگیریم ، نگرانی های زیست محیطی بیشتر می شود.

سواتان سوتکوفسکی ، رئیس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران ، با گرامیداشت روز جهانی صلح و اتحاد صلح و احیای در توسعه و حفاظت از محیط زیست ، ابراز امیدواری کرد که دفتر منطقه ای یونسکو در تهران بتواند زمینه را برای حضور دوستداران محیط زیست و علاقه مندان به فضای فرهنگی. و منظم بین المللی.

48

دکمه بازگشت به بالا