اجتماعی

تحقق روند پرشتاب واکسیناسیون در استان تهران ظرف هفته گذشته

فرمانده عملیات در ستاد کرونا در استان تهران از تسریع روند واکسیناسیون در استان تهران در هفته گذشته خبر داد.

به گزارش نازک نارنجی ، علیرضا زالی در نشستی در ستاد کرونا استان تهران گفت: هفته گذشته شاهد سرعت سریع واکسیناسیون بودیم که از طریق مداخلات حاصل شد ، از جمله در واقع 19 مرکز در تهران 24 ساعته واکسینه می شوند. مداخلات دیگر شامل مشارکت مراکز بهداشتی جامع است که همه آنها نشان دهنده شکل گیری بستری برای واکسیناسیون هستند. اساساً زیرساخت ها بر اساس این امر شکل می گیرند که باید همین روند را ادامه دهند.

وی افزود: “در مورد افزایش استقبال عمومی در زمینه واکسیناسیون در سراسر جهان ، بخشی از مردم به واکسیناسیون مراجعه نمی کنند که بین 15 تا 25 درصد است ، که باید در کشور ما چنین الگویی داشته باشد.” بنابراین ، در اقداماتی مانند در دسترس بودن ، تنوع جغرافیایی و همچنین تنوع در سبد واکسیناسیون ، می توان پذیرش را افزایش داد.

زالی ادامه می دهد: امیدواریم واکسن های خانگی با کیفیت و کارآیی خوب به زودی به سبد آن اضافه شود و نقش موثری در استقبال عمومی داشته باشد.

وی تاکید کرد: در ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید شد که با مدیریت هوشمند ، محدودیت ها باید به گونه ای برداشته شود که از کارت واکسیناسیون برای ارائه خدمات اجتماعی استفاده شود.

فرمانده عملیات ستاد کرونا استان تهران در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن فخرا ، گفت: بستر این واکسن شبیه واکسن های برکت و سینوفرم است. بنابراین ، ما باید به دوستان خود کمک کنیم تا مرحله سوم آزمایشات بالینی این واکسن را در اسرع وقت تکمیل کنند. در این راستا ، ما پیشنهاد می کنیم که دانشگاه شهید بهشتی مجوز ارائه آزمایش بالینی این واکسن را داشته باشد.

زالی تاکید کرد: دیروز با وجود اینکه در چهار هفته گذشته شاهد کاهش الگوی آمار بودیم اما دیروز تغییری در آمارها ایجاد شد که افزایش یافت. این افزایش در شاخص سرپایی و بستری مشاهده می شود که می تواند زنگ خطر باشد. بنابراین ، دستیاران پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی باید آمارها را به دقت زیر نظر داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که این افزایش گذرا یا پایدار است. بدون شک ، به منظور افزایش اثربخشی واکسیناسیون و جلوگیری از ورود آن به قله های بعدی ، باید از فرصت فعلی برای تشخیص استفاده کنیم. البته به بودجه نیز نیاز دارد. مطمئناً در زمان تشخیص ، بخش مهمی از طرح همسایگی شهید سلیمانی در نظر گرفته و اجرا می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا