فرهنگ و هنر

«نقاش پاییز» کیست؟ – نازک نارنجی

جاسپر فرانسیس کرپسی ، هنرمند آمریکایی معروف به خلق بسیاری از رنگ های نقاشی ، به “نقاش پاییزی” معروف است. فرارسیدن پاییز بهانه خوبی برای به یاد آوردن برخی از نقاشی های پاییزی این هنرمند است.

به گزارش نازک نارنجی ، “Chasper Francis Krapsi” در سال 1823 در نیویورک متولد شد. او از معماری شروع کرد اما همیشه به نقاشی علاقه داشت. کراپسی مدتی به عنوان معمار کار کرد و همچنین به نقاشی ادامه داد. او سرانجام نقاشی تمام وقت را در حدود سال 1840 ، زمانی که مدرسه رودخانه هادسون در اوج نقاشی منظره بود ، آغاز کرد. او به سرعت با دیگر هنرمندان مشهور آمریکایی مانند توماس کول و فردریک ادوین چرچ موفق شد.

“به هادسون اضافه کنید” 1860

“جاسپر کراپسی” در طراحی نقاشی از مناظر پاییزی بسیار ماهر است و نقاشی های زیادی در این زمینه خلق کرده است. علاوه بر نقاشی های زیادی که از “اکتبر” در عنوان آنها استفاده شده است ، کمتر از 50 نقاشی از این هنرمند با عنوان “پاییز” وجود ندارد. او همچنین برگ های پاییزی را در نقاشی هایی به تصویر می کشد که البته هیچ ربطی به پاییز در عنوان آنها ندارد ، از جمله “در دره راماپو”.

“در دره راماپو” 1881

“دریاچه گرینوود” 1875

اگرچه این هنرمند برای تولید نقاشی از مناظر اروپایی سفرهای زیادی در اروپا انجام داد ، اما بیشتر آثار او بر شمال شرقی ایالات متحده متمرکز است. در میان این آثار ، دیدنی های نیویورک و نیوجرسی بیش از سایر نقاط برجسته است.

“افزودن به رودخانه” 1877

نقاشی های هنری به دلیل استفاده از رنگ های زرد روشن ، نارنجی و قرمز بسیار جذاب هستند. این هنرمند در انتخاب رنگ برای رنگ های پاییزی مهارت دارد.

در برخی از نقاشی های او ، جزئیات بسیار مورد توجه قرار گرفته است. حتی اگر او معمار محسوب شود ، نقاشی های او به ندرت اثری از ساختمان را نشان می دهد.

“اضافه کردن به رودخانه هادسون” 1860

کراسپی در طول اقامت طولانی خود در لندن “پاییز در رودخانه هادسون” را نقاشی کرد. او می خواست مناظر آمریکایی را به انگلیسی نشان دهد. به همین دلیل او این نقاشی را در یک نمایشگاه انفرادی نشان داد. او و همسرش همچنین نقاشی ملکه ویکتوریا را در آن زمان نشان دادند و این نقاشی توجه ملکه را به خود جلب کرد.

“بهار پاییزی” 1890

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا