حوادث

قابلیت گسترش سند ستاد مدیریت بحران کرونای تهران/راه اندازی۱۰تیم سیار و۹ پایگاه جدید واکسیناسیون

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران در تهران می گوید: در سند اولیه دفتر مرکزی ، 14 بعد مختلف وجود دارد. البته ، این برنامه ، به دلیل اینکه به خوبی آماده شده است ، قطعاً در برخی موارد با طرح شهید سلیمانی همپوشانی دارد. اما این سند دارای 145 جزء است که می توان به موارد دیگر اضافه کرد.

به گزارش نازک نارنجی ، علی نصیری روز یکشنبه – 19 سپتامبر 1400 – در جلسه ای در ستاد مدیریت بحران کرونا بین اعضای شورای شهر ، شهردار تهران و مدیران شهرداری تهران گفت:. بخشی از این مطالعات برای کنترل ساختارهای ملی انجام شد و تیمی از متخصصان در توسعه این ساختار مشارکت داشتند. البته اگر همکاران شهرداری ما اصلاحات و نظرات اضافی داشته باشند ، با اجازه شهردار تهران مواردی را که منجر به ارتقاء می شود بدون آسیب رساندن به ساختار علمی اجرا می کنیم.

وی ادامه می دهد: شهردار تهران از ابتدای تشکیل ستاد همیشه مورد حمایت بوده است. اگر این مدیر به عنوان یک مرکز می تواند موقعیت واقعی داشته باشد ، موقعیت ما همان موقعیت هماهنگ کننده و سیاست گذار است. نیازی به دخالت در فعالیت سایر دستگاه ها نیست و همه دستگاه ها کار تخصصی خود را انجام می دهند.

نصیری افزود: تلاش می شود همه صندوق ها در نقاط مختلف شهرداری وجود داشته باشد و همه صندوق های موجود در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران جایگزین شوند. من معاون شهردار این دفتر مرکزی هستم و صندوق های دیگر نمایندگان و کارشناسان سازمان هستند. دلیل شکل گیری آن این است که تجمع تجربیات و اسناد سازمانی در حال انجام است و با تغییر مدیران در نقاط مختلف شهرداری تهران در طول زمان ، این تجربیات از بین نمی رود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران ادامه داد: این برنامه در سه حوزه بهداشت و درمان ، فاصله اجتماعی و خدمات و حمایت از جامعه ، شامل مقیاس واکسیناسیون ، تشخیص بیماری ، پیشگیری و قرنطینه ، درمان سرپایی و بستری شدن توسعه یافته است. ”مراقبت های دوره نقاهت ، مشارکت عمومی ، آموزش ، فرهنگ و اطلاعات ، ارتباطات و فناوری اطلاعات ، حمل و نقل ، گروه های آسیب پذیر ، سرمایه انسانی ، بهداشت محیط و مدیریت مرگ و میر ، امنیت و بازرسی قضایی و بازیابی. باید یک مطالعه و ارتباط مناسب بین همه این موارد و 3 محور اصلی برنامه وجود داشته باشد. به عنوان مثال ، در فرایند واکسیناسیون در بخش بهداشت ، واکسن تزریق می شود و تأثیر اجتماعی این است که هیچ واکسنی در ردیف افرادی که به کرونا مبتلا می شوند مانند در بیمارستان و در بخش حمایت اجتماعی از گروه های آسیب پذیر تزریق نمی شود. به عنوان معتادان و کاریکاتورها افراد خوابیده و اتباع خارجی که ناشناس هستند و نمی توانند به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند رهبران باید اقداماتی را برای واکسیناسیون این گروه ها انجام دهند تا بتوان آنها را واکسینه کرد.

به گفته وی ، در همه این 14 مورد ، تلاش برای تدوین برنامه انجام شد. البته ، این برنامه ، به دلیل اینکه به خوبی آماده شده است ، قطعاً در برخی موارد با طرح شهید سلیمانی همپوشانی دارد. اما این سند دارای 145 جزء است که می توان به موارد دیگر اضافه کرد.

نصیری با بیان اینکه این سند اولیه مطابق با تجربیات بین المللی ، ملی و محلی و نظر نخبگان تهیه شده است ، اظهار کرد: ما هر هفته باید نکات کلیدی این سند را در دستور کار قرار دهیم ، در حالی که بعد از آن ساختار ، شکل بهتر کار را اعلام می کنیم. به عنوان مثال ، جلسه ای را به مدیریت مالی و برنامه های پشتیبانی اختصاص دهید. به عنوان مثال ، اگر واکسیناسیون به محل تزریق مراجعه کند ، باید از جامعه نیز حمایت دریافت کند. حداقل پرداخت خدمات را در نظر گرفت.

وی افزود: جلسات مشترکی با اداره کل بهداشت ، شرکت شهر سالم و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار شد. البته نماینده فرهنگی و اجتماعی حضور پررنگ تری دارد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران در خصوص روند پنجمین قله در تهران گفت: روند قله پنجم در استانها و شهرهای تهران رو به کاهش است و آمارهای ارائه شده نشان می دهد که تعداد کشته شدگان در تهران از 526 فوت گذشته افزایش می یابد. هفته به 323 فوت تعداد بیماران بستری از 4000 نفر به 3000 نفر افزایش یافته است. پایبندی به پروتکل های تهران بسیار کم بود و حدود 44 درصد پروتکل های بهداشتی رعایت شد.

وی ادامه داد: در هفته های آینده گروه هایی تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر تشکیل می شود که ظاهراً به مناطق عمومی و حمل و نقل عمومی اشاره می کند و هشدار می دهد.

نصیری در خصوص مراسم اربعین گفت: طبق تصمیمات دولت و به منظور حفظ سلامت زائران در طول سفر ، دو دوز واکسن باید تزریق شود و در جلسه رئیس ملی کرونا ، از هر مقدار واکسن مطلع شد. الزامی است و در صورت نیاز داده می شود. “

وی اظهار داشت: یک موضوع مهم در جلسه دیروز با رئیس ستاد کرونا مطرح شد. آقای زالی گفت که شهرداری می تواند در دو زمینه مهم به ما کمک کند. اولین مورد ، برداشتن بار گروه های آسیب پذیر از دوش استان تهران است. به عنوان مثال ، گروهی از معلولان در مراکز مراقبت واکسینه می شوند ، اما گروهی که در خانه نگهداری می شوند باید در اولویت قرار گیرند و با کمک شهرداری واکسینه شوند.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران استان تهران گفت: صبح امروز جلسه ای با ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بهزیستی برگزار شد و مقرر شد مناطق خاصی که افراد دارای شرایط خاص برای واکسیناسیون در آنجا حضور دارند مشخص شود. پیشنهاد می شود که سازمان ICT می تواند کارهای بزرگی انجام دهد.

وی افزود: اگر سیستمی وجود داشت که شهروندان بدانند برای واکسیناسیون بیشتر به کدام مرکز مراجعه کنند ، بسیار خوب است یا چه واکسنی در کدام مرکز تزریق شده است. این امکانات به راحتی از طریق ICT در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

نصیری خاطرنشان کرد: دومین درخواست آقای زالی این است که یک حرکت جهادی طی 10 روز آینده از سه شنبه آغاز شود. با توجه به جمعیت 10 میلیونی تهران ، 70 درصد ساکن تهران و 70 درصد واکسینه شده ، بخشی از دوز اول و بخشی از دوز دوم را تزریق کردند. محاسبه می شود که اگر حدود 10 پایه جدید در 10 روز اضافه شود ، انتظار داریم تزریق اولین دوز سرمایه به پایان برسد.

بر اساس وب سایت شهر ، وی بعداً گفت: برای این منظور ، واکسن نیز از واحد پزشکی دانشگاه آزاد موجود خواهد بود و گروههای استقامتی نیز با هم همکاری خواهند کرد. انشاءالله 10 تیم سیار ساخته می شود. 25 پایگاه مدیریت بحران شهرداری برای واکسیناسیون وجود دارد و انشاءالله فردا 9 پایگاه جدید افتتاح می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا