استان ها

سلامت و تربیت بدنی دو عامل مهم در بازگشایی مدارس

نازک نارنجی / کردستان معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت: نقش حوزه های سلامت و آمادگی جسمانی در اجرای سناریوهای فعالیت های آموزشی مدارس در دوران کرونا مهم و تعیین کننده است و باید به عنوان فرصتی برای نمایش مهارتها و تواناییهای این منطقه ”

افشین خوشگوار در نشست نمایندگان آموزش و پرورش و تربیت بدنی شهرداری ها و مناطق ، موارد زیر را بیان کرد: در تلاش مدیران این ادارات برای رسیدن به اهداف و برنامه ها باید اجرا شود ، با این حال ، گسترش و تهدید ویروس کرونا تبدیل به یک فرصتی برای ظهور اهمیت و ضرورت سلامتی و فعالیت بدنی بیش از پیش در سطوح مختلف سیستم آموزشی. به

وی با بیان سناریوهای تعریف شده برای شروع سال تحصیلی ، این حوزه را رو به جلو دانست و پیشگام پیاده سازی و پایبندی به قوانین و پروتکل های بهداشتی در مدارس است و گفت: در زمینه بهداشت ، هدف اصلی زمینه بهبود سواد سلامت دانش آموزان و ما از معلمان با اولویت شرایط کرونری پیروی خواهیم کرد ، و از آنجا که مسئله آموزش و آگاهی یکی دیگر از اولویت های دستیابی به این هدف است ، استفاده و بهره برداری از محتوای الکترونیکی در سال گذشته در زمینه سلامت است. باید بر مراقبان و مدیران مدارس تأکید شود. در نتیجه ، اجرا و اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های اعلام شده توسط وزارت و استان و همچنین نظارت بر اجرای برنامه ها و برگزاری جشنواره های ملی و استانی برای نیل به اهداف این حوزه نیازمند توجه ویژه است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر بهداشت که هدف آن تشکیل کارگروه سلامت در سطح استان و شهرستان است ، گفت: جلسات این کارگروه نباید به یک دوره زمانی خاص محدود شود. و در نظر داشت که جلسات این کارگروه ، به ویژه مصوبات استانی و شهرستانی را دنبال کنید.

خوشاور فعالیت ورزشی و فعالیت بدنی دانش آموزان را مقوله مهمی می داند که در هر شرایطی باید برای برنامه خاصی تعریف شود و افزود: تربیت بدنی به عنوان یک موضوع مستقل در برنامه درسی ملی دارای طرح های خاصی است که باید کرونری ، طبیعی و جنبه ای داشته باشد. حفظ شده است. در این راستا ، محتوای الکترونیکی دوره تربیت بدنی که سال گذشته تهیه شد ، هنوز مبنای اقدام معلمان تربیت بدنی است و در حالی که بر ارزیابی این دوره تأکید می شود ، نظارت و بازبینی آموزش بهداشت و تناسب اندام لازم است. در قالب گروه های آموزشی یک چهره هدفمند و جدی را دنبال کنید.

برگزاری جلسات عمومی با معلمان تربیت بدنی و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ، صرف بودجه هدفمند ، حضور در جلسات مدیران مدارس و توضیح اهداف برنامه های حوزه ، نشان دادن دستاوردهای حوزه در جلسات شورای آموزش و پرورش و جلسات علاوه بر سازمان و تشکر از فعالان و نیروی کار کوشا ، سایر موضوعاتی که توسط معاون تربیت بدنی و بهداشت مورد بحث قرار گرفته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا