اجتماعی

سیل “واکسن کرونا” به سمت کشور سرازیر شده است

نازک نارنجی / کرمانشاه وزیر بهداشت با اشاره به تلاش های فراوان دولت 13 ساله برای ارائه واکسن ، گفت: امروز سیل واکسن های کرونا کشور را فرا گرفته است.

بهرام عین اللهی در جلسه امروز (16 شهریور) در ستاد مدیریت و اقدامات مقابله با کرونا در کرمانشاه ، نقش مهم واکسیناسیون را در پیشگیری از بیماری های کرونری قلمداد کرد و افزود: نقش مهمی در کنترل بیماری قلبی ویروس کرونا دارد و ما باید اقدامات لازم را انجام دهیم. تلاش برای تسریع روند واکسیناسیون در کشور در اسرع وقت.

وی به تلاش های دولت سیزدهم برای ارائه واکسن اشاره کرد و افزود: “در پیگیری هایی که شخص رئیس جمهور و گفتگوهای وی با رهبران کشورهای مختلف و همچنین پیگیری های بسیاری از معاون اول رئیس جمهور انجام داد ، خوب است که واکسن کرونا کشور را فرا گرفته است. ”این واکسن منتشر شد.

عین اللهی که هدف خود را از جهش واردات و ساخت واکسن در کشور اعلام کرده است ، گفت: در حال حاضر واکسن های زیادی در کشور موجود است و همه استان ها باید روند واکسیناسیون را تسریع کنند.

وی افزود: هر دقیقه برای واکسیناسیون کرونا مهم است و تعداد مراکز و جایگزینی شغل در مراکز واکسیناسیون باید افزایش یابد.

وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت همکاری مردم در زمینه واکسیناسیون ، گفت: خوشبختانه با حضور م peopleثر مردم در این هفته ، ما رکورد واکسیناسیون هفتگی در جهان را که در آلمان نگهداری می شود ، شکسته ایم.

وی افزود: هفت میلیون و 900 هزار دوز واکسن در این هفته تزریق شد که هنوز به پایان نرسیده است ، در حالی که رکورد هفتگی آلمان در این زمینه تزریق شش میلیون دوز در واکسن است.

عین اللهی افزود: اگر فرایند واکسیناسیون بسیار سریعتر بود ، هرگز شاهد مرگ عزیزانمان و تکرار تلخ روزهای مرداد و شهریور نبودیم.

ما باید به سمت قرنطینه هوشمند برویم / در قرنطینه هوشمند ، ممنوعیت ها برداشته می شود

وی افزود: با واکسیناسیون همه گروه ها عملاً می توان به قرنطینه هوشمند رفت و در این شرایط همه محدودیت های رفت و آمد ، مسافرت ، گردشگری و … برداشته می شود.

وی افزود: با قرنطینه هوشمند ، اقتصاد می تواند همچنان دارای انرژی باشد و کارخانه ها و مراکز تولیدی می توانند آزادانه فعالیت کنند و دیگر نیازی به تحمیل ندارند.

وزیر بهداشت در بخشی دیگر از سخنان خود که بر بازگشایی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از شهریور امسال تأکید کرد ، گفت:

وی افزود: دانشجویان پزشکی تأمین کننده سلامت آینده کشور هستند و باید آموزش آنها با هوشیاری بیشتری دنبال شود.

عین اللهی از دستاوردهای مدافعان سلامت در مبارزه با کرونا قدردانی کرد و گفت: “علیرغم حملات فراوان که گروه پزشکی آنها را گروهی با فضیلت می داند ، فداکاری ها و ایثارگری های انجام شده در آن گروه در روزهایی که کرونا مبارزه کرد بی اساس بود.” نشان داده شده.

وی افزود: ما بیش از 100 شهید را برای سلامتی مردم تقدیم کرده ایم و همه کادر بهداشتی و درمانی همچنان با ایثار برای سلامتی مردم تلاش می کنند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: امروز مدافعان سلامت به یک فرهنگ تبدیل شده اند و فداکاری های این گروه برای همیشه در تاریخ جاودانه می شود.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از دانشگاه های “نوع یک” محسوب می شود / در پی راه اندازی پایگاه هوایی اورژانس پزشکی اورامانات

وزیر بهداشت از دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در زمینه های مختلف تقدیر کرد و گفت: در بازدید ما از دانشگاه و فعالیت های آن خوشبختانه پیشرفت و رشد آن قابل ستایش است.

وی افزود: به نظر من ، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دارای تمام ویژگی های یک نوع دانشگاه پزشکی در یک کشور است و به نظر ما این دانشگاه یک دانشگاه درجه یک است و دیگر نباید به آن توجه شود. هر دو.

وزیر بهداشت گفت: ما قطعاً به دانشگاه کمک می کنیم و فعالیت ها را بهبود می بخشد و تکمیل پروژه های نیمه تمام را ادامه می دهیم.

عین اللهی با تاکید بر ضرورت ساخت بیمارستان در روانسر و ثلاث باباجانی گفت: راه اندازی پایگاه هوایی برای فوریت های پزشکی در منطقه اورامانات نیز می تواند از اولویت های کاری ما برای استان باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا