عمومی

رؤیای داغی که سرد شد

تابستان آخرین نفس خود را می کشد و میل به بازی در شن های داغ ساحل را باید تا یک سال دیگر با خود حمل کنید. امسال ، اکثر بچه ها اوقات فراغت خود را روی دیوارهای خانه خود می گذرانند ، و اکنون که بوی آنلاین و موم را حس می کنند ، تابستانی گرم نیز دارند.

به گزارش نازک نارنجی ، این روزنامه ایران او نوشت: “تعطیلات تابستانی و دریا بسیار سرگرم کننده است.” “البته ، اگر تنها نیستید ، این بدان معناست که نه تنها با والدین خود هستید ، بلکه والدین شما نیز مایلند یکی از دوستان شما را به مسافرت ببرند.” چند سطر از مقدمه کتاب “تعطیلات تابستانی” آنقدر برای دختر بچه جذاب بود که از مادرش خواست که کتاب را برایش بخرد. جلد کتاب پسری را در کنار دریا نشان می دهد که در شن بازی می کند. تصویر رنگی کتاب رویای هر بیننده ای است ، به ویژه دختر بچه ای که از زمانی که مادرش مقدمه کتاب را برای او خواند ، با لبخندی شیرین به مادرش نگاه کرد و شاید در سر او خواب دید.

تابستان آخرین نفس خود را می کشد و میل به بازی در شن های داغ ساحل را باید تا یک سال دیگر با خود حمل کنید. امسال ، بیشتر بچه ها اوقات فراغت خود را روی دیوارهای خانه خود می گذرانند ، و اکنون که بوی آنلاین و موم را حس می کنند ، تابستانی گرم نیز دارند.

“بچه تمام تابستان یک تبلت در دست داشت و بازی می کرد. اخیراً حوصله بازی نداشت. از تلویزیون بلند می شد و به طرف تبلت و از تبلت به تلویزیون می رفت. نمی دانم چه دیگر. من سفر می کنم. بدون بچه سفر کنید ، این بچه نمی تواند به پارک برود و بازی کند. “من می دانم که بسیاری از مردم سختگیری کمتری دارند و حداقل بچه ها را به پارک می برند ، اما من خانه را در خانه نگه می دارم. از ترس دلتا کرونا و کودکان را نیز تحت تأثیر قرار داده است. ”اینها سخنان مادر یک کودک هشت ساله است که امسال دومین تابستانی است که بدون گذراندن وقت آزاد به مدرسه می رود ؛ مانند بسیاری دیگر دانش آموزان دیگر.

مادر ادامه داد: “قبل از تابستان ، من فکر می کردم می توانم برنامه های مختلف زیادی برای نوزاد داشته باشم. ما حتی با برخی از مادران دانش آموزان کلاس مذاکره کردیم تا بچه ها را گروهی ببرند و سعی کنند با هر یک صحبت کنند. در فضاهایی که امکان تجمع وجود دارد و بنابراین ارتباط اجتماعی وجود دارد ، اما مادران دیگر ، مانند من ، آنقدر نگران هستند که می ترسند فرزندانشان دیده نشوند ، بنابراین بیشتر آنها در خانه بچه ها نگهداری می شوند. ” سال یکسان بود ، اما بسیار خوب بود زیرا ما فکر می کردیم که کرونا شامل بچه ها نمی شود ، بنابراین بچه ها را به پارک می بریم و در آنجا بازی می کنیم ، اما امسال ترس از کرونا دلتا مانع انجام این کار می شود. یکسان. “

مادر نیلا 9 ساله ، دانش آموز کلاس سوم که قرار بود امسال کلاس چهارم را شروع کند ، نیز از اینکه دخترش تابستان امسال خوب نبود ابراز تاسف کرد و گفت: به فرزندانم واگذار شده است. فکر می کردم می توانم دخترم را در یکی دو کلاس تفریحی و آموزشی تابستانی ثبت نام کنم ، اما حتی استخر روباز ، که همیشه باز است و دارای محوطه کودکان است ، تابستان امسال بسته است. دخترم دانش آموز است و دوست دارد در تابستان کتاب بخواند و علم بیاموزد ، اما تابستان امسال هرگز خسته نمی شود زیرا خسته است و می خواهد برنامه ای سرگرم کننده داشته باشد. او حتی به من گفت که می خواهم به توپ بروم. “من مجبور بودم بازی کنم حتی زمانی که او واقعاً به بازی توپ علاقه ای نداشت و همیشه فکر می کرد که این یک بازی پسرانه است ، اما او آنقدر خسته بود که می خواست فعالیت بدنی داشته باشد.”

پدر مهراد ، یک دانش آموز 12 ساله ، نیز گفت که پسرش به فوتبال علاقه دارد و او در دو سال کاری برای او انجام نداده است: بود. تمام تمایل او این است که تابستان را راحت و بدون نگرانی در مورد مدرسه و بازی در مزرعه با بچه ها بگذراند. البته ، مدرسه فوتبال کودکان امسال باز است ، اما من و چند والدین دیگر تصمیم گرفتیم امسال پسرمان را به مدرسه فوتبال نفرستیم زیرا نگران بودیم. کودکان به دلیل شرایط بازی مریض می شوند که نمی توانند با ماسک بازی کنند و عرق می کنند و مجبورند به طور مرتب آب بنوشند ، که این خود باعث می شود ماسک برای همیشه برداشته شود. یکی دوبار وقتی با پسرم تمرین می کردم ، دیدم بچه ها هرگز بهداشت را رعایت نمی کنند. به هر حال ، آنها بچه هستند و بازی با ماسک فوتبال سخت است. از طرف دیگر ، آنها نمی توانند دست های خود را بشویند و آنها را دائماً ضد عفونی کنند ، بنابراین تصمیم گرفتم امسال پسرم را در خانه نگه دارم. بچه پیراهن فوتبال خود را می پوشد و به پارکینگ می رود و سعی می کند به تنهایی تمرین کند و بازی کند. در ساختمان ما فرزندی هم سن و سال ما وجود نداشت و بسیار سخت بود. گاهی اوقات حتی در خانه توپ بازی می کرد ، که ما با مادرش دعوا می کردیم ، اما من می دانستم که کودک بی گناه است. از دیدن بچه ای که با لباس ورزشی خود در پارکینگ بازی می کرد بسیار ناراحت شدم و فقط به او یادآوری کردم که بلافاصله بلند شود و ماسک بزند. همسایه ها حتی هشدار دادند که بازی در پارکینگ می تواند به اتومبیل های آنها آسیب برساند که این یک مزاحمت بود. آنها درست می گویند ، اما خانواده هایی مانند ما چاره ای ندارند. چگونه می توان پسری مانند این سن را در یک آپارتمان 70 متری حبس کرد و به او گفت: کاری نکن! کودک می خواهد بازی کند. اکنون که مدرسه فوتبال برگزار نمی شود ، او حتی می تواند کمی در پارکینگ و حیاط بازی کند ، اما همسایه ها عصبانی هستند و هشدار می دهند که از سوی دیگر ، حتی اگر او در خانه توپ بازی می کند ، همسایه ها اعتراض می کنند و همچنین باید همسایه ها را پاسخ دهید یا دعوا انجام دهید. تابستان امسال بسیار شدید بود و امیدوارم سال آینده با چنین شرایطی روبرو نشویم. واقعیت این است که خیلی بهتر است به کودکی بگویید بنشیند ، برای خود کاردستی بسازد یا تلویزیون تماشا کند! بچه ها باید فعال و بازیگوش باشند و این امر حداقل در تابستان امکان پذیر است. کودک نمی تواند به استخر و محل بازی برود. هر کجا که می رویم ، باید ماسک بزند و نفس بکشد. »

معصومه صلاحی ، کارشناس فعالیتهای آموزشی نیز در این زمینه شغل جالبی دارد: “روابط همسالان تأثیر بسزایی در رشد اجتماعی شخصیت کودک دارد ، اما ما کودکان را دو سال است که در خانه نگه می داریم. البته ، آنها می توانند دور هم جمع شوید و در محیط هایی مانند فضاهای عمومی پارک بازی کنید ، اما این اغلب اتفاق نمی افتد و همه خانواده ها به فرزندان خود اجازه بازی در این محیط ها را نمی دهند ؛ زیرا از بیماری فرزندان خود می ترسند. کودکانی که در این محیط ها بازی نمی کنند ، نمی روند به مدرسه بروید و لذت دیگری نداشته باشید ، می تواند پرخاشگر باشد ، اما اکنون ما نگران هستیم که بچه ها منزوی شوند و حتی اگر به مدرسه برگردند ، خیلی خوب کنار نمی آیند آنها به شرایط جدید عادت می کنند و این سرگرم کننده است ، اما ماندن در این مدت در خانه و دور بودن از همسالان برای بچه ها خوب نیست. ”زمان برای سرگرمی کودکان ، به ویژه در تابستان ، باید به گونه ای هزینه کرد که کودک برای شروع سال تحصیلی جدید احساس سرزندگی و هیجان کند ، که متأسفانه امسال این اتفاق نیفتاده است. “

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا