ورزشی

خادم: استقلال و پرسپولیس چیزی جز یک برند ندارند

تأیید شده توسط خبرگزاری آنلاین ؛ امیررضا خادم در مورد اینکه چرا انتقال باشگاه استقلال و پرسپولیس هنوز انجام نشده است ، گفت: در سال 93 تلاش می کردیم این اتفاق رخ دهد. کاری که وزارت ورزش باید انجام می داد توسط سازمان خصوصی سازی و دولت انجام و ارائه شد. وزارت اقتصاد تقاضای انتقال کرد و سازمان خصوصی سازی حراج را در سه مرحله برگزار کرد.

وی توضیح داد: هر سازمان و نهادی مسئولیت خود را دارد ، آنچه وزارت ورزش در سال آینده باید انجام دهد. شرایط تدریس داده شد و سه دور حراج انجام شد. وزارت ورزش مشارکت چندانی در این بحث نداشت و بیشتر مسائل امنیتی ، قضایی و اقتصادی مطرح شد.

خادم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا وزارت ورزش نظر متفاوتی دارد یا خیر ، گفت: “هر آنچه در این زمینه اتفاق افتاده است توسط کابینه تایید شده است. این دو باشگاه در فضای قانونی دو شرکت متعلق به دولت هستند.” قانون بودجه و مصوبه مجلس نشان می دهد که این موضوع لزوماً مربوط به وزارت ورزش نیست ، زیرا موضوع واگذاری مطرح شد ، وزارت اقتصاد رئیس مجمع شد. یعنی وزارت ورزش یکی از اعضای شورای انتقال هر دو باشگاه است. همه فعالیتها توسط وزارت اقتصاد سازماندهی شده و آژانس خصوصی سازی مسئول انتقال است.

وی افزود: نیازی نیست که وزارتخانه بتواند مستقیماً اقدام کند ، توصیه هایی ارائه دهد و در شورای انتقال بررسی شود. این شورا متشکل از نمایندگان بخش خصوصی ، نمایندگان پارلمان ، وزارت اقتصاد ، شورای رقابت و غیره است که تجربه وسیع و گسترده ای در بحث انتقال دارند و تخصص آنها در واقع وسیعتر از وزارت ورزش است.

خادم تصریح کرد: آنچه در نهایت اتفاق افتاده این است که وزارت ورزش فقط می تواند صلاحیت فنی را از نظر شایستگی در نظر بگیرد ، یعنی با توجه به سابقه فوتبال ، مدیریت تیم و غیره. آنچه باقی مانده مسائل امنیتی ، قضایی و اقتصادی است. به

وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کنید انتقال دو باشگاه انجام می شود یا خیر ، گفت: بگذارید در آینده خصوصی باشد ، از نظر پایداری و انتظارات عمومی عواقب جدی برای دولت به دنبال خواهد داشت. مثل موضوع هفت تپه. این دو باشگاه کارخانه ای در گوشه ای از کشور نیستند. آنها 30 ، 40 میلیون طرفدار دارند که روی آن زندگی می کنند.

وی گفت: من به وضوح می گویم آنچه که دولت و مناطق مختلف دیده اند واقعاً یک مسئله امنیتی نیست. گفته می شود که اگر دو باشگاه منتقل شوند ، طرفداران یا خریداران می توانند سیاست انجام دهند ، اما این امکان پذیر نیست ، زیرا کسی که بتواند این دو باشگاه را خریداری کند دارای وضعیت اقتصادی خاصی است ، بخش خصوصی با صلاحیت به هر طریقی به حاشیه رفته و آینده آن را در مسائل سیاسی تحت تأثیر قرار نمی دهد. برعکس ، آنها بحث مفصلی در مورد موضوعات مربوطه دارند و به مسائلی که آنها را غنی می کند توجه بیشتری می کنند.

خادم در مصاحبه با برنامه ورزش و مردم گفت: “در آن زمان ، من از سازمان خصوصی سازی انتقاد کردم که این دو باشگاه را منتقل نکرد زیرا آنها مشکلات قانونی جدی و بدهی های سنگینی داشتند که نمی توانستند. واقعاً می توانند آن را جابجا کنند.” وزارت ورزش بسیار تلاش می کند تا سرانجام دو باشگاه دولتی را واگذار کند تا حافظه خوبی داشته باشند ، اما سازمان خصوصی سازی ، بورس و بازار فرابورس قوانینی دارند که صرف نظر از نحوه تطبیق آنها ، این دو باشگاه همچنان بسیاری از مشکلات حقوقی غیر ممکن. این دو باشگاه چیزی جز یک برند نیستند.

مهدی علی نژاد ، معاون مسابقات قهرمانی و توسعه ورزش های حرفه ای وزارت ورزش در خصوص واگذاری باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: امیررضا خادم سال ها مسئولیت آن را بر عهده داشت و پیشگام بود. تمرکز روی همکاری با ما نیست.

وی افزود: در هیچ چیز در دنیا دو باشگاه به طور یکسان گرد هم نمی آیند. وزارت ورزش که سیاست بدنسازی است ، هیچ شهرتی در اداره یک باشگاه ندارد. این کار اشتباهی است ، اگر قرار است دولت شوند باید به دیگر بخشهای دولت واگذار شوند. این یک الزام AFC است که باید تغییر کند.

علی نژاد افزود: موضوعی که در برنامه ششم با قانون روبرو هستیم و در برنامه پنجم است ، وزارت ورزش تقریباً در 10 سال به دو باشگاه کمک نکرده است. حداقل در سه یا چهار سال گذشته ، من بدانید که پرداخت غیرمستقیم هنوز انجام نشده است ، می توانست به نحوی در گذشته انجام شود ، اما این یک تخلف و جنایت است.

معاون مسابقات قهرمانی و توسعه ورزش های حرفه ای در وزارت ورزش گفت: “این سازوکاری دارد ، بخش خصوصی و دلالان می آیند و آن را خرج می کنند. این هنر مدیریت دو باشگاه است که از بخش خصوصی استفاده می کنند.” هر دو کارگزار مالک خصوصی هستند و درصدی از سهام آنها متعلق به دولت نیست. کار بسیار سختی بود ، هر دو باشگاه بدون حمایت دولت زنده ماندند. سال گذشته ، آنها هیچ بلیط فروشی نداشتند ، هیچ حق پخش و همه منابع درآمد یک باشگاه خصوصی را نداشتند.

علی نژاد گفت: “شرایط خصوصی سازی وجود دارد.” در سال 1998 ، پارلمان انتقال آنها را به بازار فرابورس تصویب کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کنید انتقال دو باشگاه اتفاق می افتد ، گفت: همانطور که خادم اشاره کرد ، وزارت ورزش در حال حاضر کار را انجام می دهد و کار در جای دیگری انجام نمی شود. در این ساعت نیز شرایط سختی برای ورود به بازار فرابورس وجود دارد. بازار سرمایه یک شوخی نیست و نمی توان هیچ باشگاه و شرکتی را به این بازار تحمیل کرد. یک سال و نیم کار تمام وقت برای شفافیت ، افزایش سرمایه و مسائل مربوط به اصلاحات قانونی انجام شده است ، دوستان گفتند که نمی دانند در یک سال و نیم گذشته چه اتفاقی افتاده است. قبلاً چنین چیزی امکان پذیر نبود. در این یک سال و نیم ، کار مورد تایید دیوان عالی بورس اوراق بهادار در بررسی دو باشگاه انجام شده است. اکنون ، به عنوان یک شرکت بورسی ، همه اسناد آنها در بازار سهام صادر می شود. در دو ماه گذشته هیچ کاری در وزارت ورزش باقی نمانده است و اکنون آنها در حال ممنوعیت فرابورس ، بورس و خصوصی سازی هستند. به دلیل تغییر دولت ، فکر می کنم دوستان من در وزارت اقتصاد دست هم را گرفته اند. در گفتگوی من با حمید سجادی ، دیدگاه او این بود که باید ادامه یابد.

امیررضا خادم سپس اظهار داشت: من در این مورد اشراف نسبی دارم. اگر کاری با وزارت ورزش داریم ، این بخشی از چارچوب و مسائل حقوقی مربوط به مسائل اقتصادی مربوط به سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد است. به

وی در مورد خرید دو باشگاه بخش خصوصی گفت: “اگر من در بخش خصوصی هستم و می خواهم این دو باشگاه را خریداری کنم ، پرداخت اولیه را انجام می دهم ، پرونده را به دادگاه می برم و چپ ها را برای کار متوقف می کنم ، زیرا وجود دارد. اگر دو باشگاه وجود داشت ، من قطعاً در دادگاه برنده می شدم. به عنوان مثال ، اگر تعداد دو باشگاه را در 100 تومان قرار دهید ، من 10 یا 20 درصد پول را برای ارائه شماره اولیه و مابقی را در دادگاه می پردازم. من سالها پول نمی دادم ، هر جا که سر و صدایی از طرف دولت برای آمدن و پرداختن به گوش می رسید ، هوادارانی را که درخواست پول می کردیم کشتم ، اگر مجبور بودیم از هر دو تیم حمایت کنیم و طبیعتاً دولت سکوت می کرد.

خادم افزود: “در بحث فرابورس ، مطابق با تصمیم مجلس ، ابتدا باید 5 یا 10 درصد به منظور کاهش قیمت اختصاص داده شود. این کاهش قیمت ، به دلیل اینکه هر دو باشگاه طرفداران زیادی دارند ، قیمت بالایی را پیدا کرده است. فرابورس چون همه سهم پرسپولیس و استقلال را می خواهند. ”داشته باشید. اغلب ، بازار سرمایه ما دارای فضای غیر تخصصی و عمومی است. اگر بر اساس هزار تومان باشد تا 3 هزار تومان قابل افزایش است. اگر 10 درصد واگذاری OTC بسته شود ، کاهش قیمت ایجاد نمی شود و طبق قانون ، بلاک چین و خریدار اصلی باید مطابق آن عمل کنند. طبیعتاً هیچ کس تا آن نقطه پیش نخواهد رفت. مردم از این طرف گم شده اند و از آن طرف خرید وجود ندارد.

مهدی علی نژاد در ادامه اظهار داشت: خادم می گوید نگرانی های درستی دارد. در بازار اصلی به فروش می رسد ، این بازار هفته ای یک بار افتتاح می شود و قیمت آن را بیش از یک درصد در ساعت افزایش نمی دهد. این بدان معناست که در عرض یک سال ، حداکثر 60 تا 65 درصد بیشتر نمی تواند قیمت را افزایش دهد ، زیرا کاغذبازی تشکیل نشده است.

وی افزود: معمولا کاهش قیمت دو یا سه ماه طول می کشد ، طبیعتا اگر درصدی در هفته داشته باشیم کمتر اتفاق می افتد و نگرانی های داشتن خدمتکار اتفاق نمی افتد.

وی افزود: اگر به بازار ثانویه برویم ، همان مشکلاتی که خادم گفته بود رخ می دهد اما در بازار اولیه این مشکل بوجود نمی آید. دوستان سازمان خصوصی سازی بررسی خواهند کرد که آیا کسی نمی تواند یک جفت باشگاه خریداری کند. اینها موارد کوچکی است که باید در نظر بگیرید.

خادم سپس اظهار داشت: اگر افزایش قیمت به عنوان مثال هزار تومان باشد ، با توجه به مرجعی که علی نژاد انجام داد ، حداکثر می تواند 1600 تومان باشد. این عدد برای خریداری که می خواهد سهام اصلی را بخرد عدد بالایی است زیرا بعداً باید بفروشند. به این ترتیب ، خریداری که مجبور است بلوک را خریداری کند ، جلو نمی رود. او یک مرد معمولی نیست. این ساعت ، فن را از دست بدهید زیرا او آن را خریداری کرده است.

وی افزود: امروز با هواداران زیادی روبرو هستیم که می گویند وزارت ورزش از استقلال یا پرسپولیس حمایت می کند. حالا حساب کنید که به این فن نیز می پردازد. چه اتفاقی برای بورس افتاد در پایان 50 نفر مقابل بورس تجمع کردند و اعتراض کردند ، اما در مواقعی 100000 نفر در ورزشگاه حضور داشتند.

خادم درباره بهترین راه جابجایی دو باشگاه گفت: ما باشگاه هایی مانند سایپا و پیکان داریم و شرکت هایی مانند ایرانسل یا همراه اول از آنها حمایت می کنند. بهترین شکل انتقال با شرکت هایی است که در ورزش فعالیت می کنند و باشگاه دارند. این باید خارج از دولت انجام شود و توسط شرکتهایی که تقریباً خصوصی هستند و به خوبی مدیریت می شوند مورد استفاده قرار گیرد. در این صورت حتی یک ریال از آنها قابل استخراج نیست. اگر این اتفاق بیفتد ، زیرساخت ها و آینده هر دو باشگاه توسط آنها در نظر گرفته می شود ، حتی اگر در اصل موافق باشم که باید اتفاق بیفتد.

بیشتر بخوانید: نژادپرستی شرم آور در بازی / عکس انگلیسی-مجارستانی

253 251

دکمه بازگشت به بالا