اجتماعی

نمکی: کسانی که در کرونا ما را تنها گذاشتند به خدا واگذار می‌کنیم

وزیر سابق بهداشت ضمن فرار سریع از اقدامات خود در وزارت بهداشت ، از ناتوانی سایر ادارات در کمک به کنترل کرونا نیز انتقاد کرد و گفت: بیماری. “به همین دلیل آنها خود در سایه تماشاگران هستند و ما آنها را به خدا می سپاریم.

به گزارش نازک نارنجی ، دکتر سعید با ابراز تاسف از روح شهدای مدافع سلامت گفت: من نباید در این جلسه شرکت کنم زیرا به دکتر عین اللهی گفتم که نیازی به جلسه خداحافظی ندارم زیرا من ، به عنوان یک سرباز کوچک در سیستم سلامت ، از خداحافظی نمی کنم. این سیستم. در حال حاضر شما فرمانده هستید و من سرباز هستم و هر زمان که بخواهید آماده خدمت هستم. از طرف دیگر ، من سزاوار افتخار نیستم ، و اگر ستایش شود ، شورای نمایندگان و دیگر در سوگ کادر پزشکی ، و اگر من به عنوان نماینده این عزیزان به این مراسم بروم ، از نظر من قابل قبول نخواهد بود. اگر در این زمان آشفته به عنوان نماینده این خادمان به مراسم بروم ، قابل قبول خواهد بود. به

وی ادامه داد: من می دانم که دکتر عین اللهی چه روزهای سخت و متلاطمی را پشت سر گذاشته است و یک دقیقه از این روزها نباید صرف انجام کار دیگری شود. اگر اسامی برای وزارتخانه پیشنهاد می شود ، زمانی که نام دکتر. عین اللهی آمد ، من از دوستان و مهندس ماهر خواستم که مجلس را برای گرفتن رای بالا به دکتر امتحان کنند. عین اللهی ، چون بوی جلو می دهد. به طور جداگانه ، من از روسای بیمارستان ها خواستم تا با نمایندگان صحبت کنند تا اعتماد بالایی به مرد عزیز کسب کنند. در حال حاضر ، این همه بلایا بدون روحیه جهادی امکان پذیر نیست. من آنها را با تمام وجود قبول دارم.

نمکی تاکید کرد: من هیچ وقت نمی خواستم وزیر بهداشت شوم ، آنها ماه ها با من بحث کردند تا کار تمام شد و خدا به من گفت که توسط وزارت بهداشت دستگیر نشوم. یک روز پیش دکتر رفتم قاضی زاده هاشمی و به او گفت جدی ادامه بده تا بتوانند دست ما را از ما بگیرند و من گفتم: “سید ، من بجز پدرم هیچکس را نبوسیده ام و حاضرم دست تو را ببوسم و به ما کمک کنی و تو در خدمت شما با وزارت بهداشت هستید. “ادامه دهید ، اما این همان چیزی است که اتفاق افتاد و قرعه کشی خدمات به نام من انجام شد. وقتی وزارتخانه را به دست گرفتیم ، مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها تشدید شد.

وی افزود: من نمی خواهم در حال حاضر گزارش دهم زیرا هر قدمی که برمی داریم در تاریخ این سرزمین ثبت شده و ویترین لازم نیست ، اما نمایندگان و روسای دانشگاه های علوم پزشکی سخت کار می کنند. ما در سازمان غذا و دارو با یک مافیای دهان باز و پوسیدگی بزرگ روبرو هستیم و هزینه زیادی برای ریشه یابی آن داریم و یکی از مناطقی که به تصویر وزیر لطمه می زند این تاریکی است. متأسفانه سالهاست که سیل دچار اختلال شده است. به طور خاص مدیریت می شود. ما ضایعات زیادی را تحمل کردیم تا بتوانیم واردات دارو را 3 درصد کاهش دهیم و تولید داخلی را 2 درصد افزایش دهیم. در سال 3 که سال کرونا است ، 1 میلیارد و 5 میلیون یورو هزینه ارز کمتر از سال آرام داریم و هنر پاکستانی ها به تولید داخلی ارزش می بخشد. من برای بچه ها بسیار ناراحت هستم ، وقتی شخصی در دفاع از بیت المال صحبت می کند ، اما در زمان 6 ماه در سال ، تنها 950 میلیارد تومان توسط بیت المال برای داروها با 5 تا 15 درصد تولید داخلی هزینه می شود. ، با قیمت بالاتری که دوستان و عزیزان آورده اند.

وی افزود: در 6 ماه اول فوران کرونا ، ما تمام امور داخلی لازم را در کشور انجام داده ایم و اگر این چشم انداز نبود ، امکان بستن مسیر واردات مخرب وجود نداشت. ” یکی در حال حاضر به اندازه کافی برای این خدمت دست یافته است ، و خدا به ما برکت داده است که بتوانیم در سخت ترین روزهای این کشور در کنار مردم باشیم. سیل گسترده 25 شهرستان را درگیر کرد و تعداد زیادی لاشه حیوانات برجای گذاشت. اما سلامت کودکان مجاز به همه گیری نیست و این افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران است. سپس زلزله آمد و سپس ما H1N1 را گرفتیم.

وی با تأکید بر اینکه زمان کرونا دوران سختی بود ، گفت: کرونا به ما آموخت که همدلی و هماهنگی را در دفاع مقدس حفظ کنیم ، که یک ابزار م effectiveثر است و ما این را با دوستان بسیجی در برنامه شهید سلیمانی تجربه کرده ایم. کرونا به ما آموخت که آنچه می دانیم بیشتر از آن است که نمی دانیم. بسیاری از مردم به من گفته اند که تاریخچه ویروس به پایان رسیده است ، اما من به عنوان یک متخصص ایمونولوژی می گویم که موجودی وارد عرصه خلقت شده است که بشر سالهاست با آن روبرو بوده است. وقتی کرونا به ایران رسید ، من به او گفتم برای یک حمله بزرگ آماده شود. کرونا به ما آموخت که بدون هیچ خبری به بیرون نگاه نکنیم و سازمان بهداشت جهانی و دیگران نمی توانند به ما کمک کنند. هواپیمایی که ما با ماسک و اسلحه خریدیم به کشور نرسید ، که هنوز از گلویم پایین رفت. ما وارد کننده این تجهیزات به یک تولید کننده شدیم.

نمکی گفت: “کرونا به ما آموخت که سرمایه گذاری در بخش سلامت بالاترین اولویت است.” حتی اگر مدارس مهم باشند ، تعطیلی آنها وضعیت کشور را خراب نکرده است ، اما اگر یک تخت کوچک بیاوریم ، همه جا خراب می شود. همه از راه دور کار می کردند ، اما نگهبانان بهداشت بیرون نیامدند و 18 ماه خدمت کردند و نشان دادند که اگر این کار را نکنند ، مرکزیت سیستم به خطر می افتد. کرونا سایر دروس پس از کرونا را به ما خواهد آموخت. روزهای سخت کرونا به ما و جهان خواهد آموخت که شیوه مدیریت باید تغییر کند و عدالت بهداشتی باید در ذهن سیاست گذاران اعمال شود.

وزیر سابق بهداشت تصریح کرد: همه نمایندگان و عزیزان دانشگاه های علوم پزشکی خوب کار کردند و 5 پیک فرستادیم. از همه کسانی که از بیرون و مردم ، رسانه ها ، مقام معظم رهبری ، روحانیت ، مداحان و صدا و سیما به ما کمک کردند ، تشکر می کنم ، حتی اگر برخی از شبکه ها در روزهای گذشته کار نمی کردند. حتی اگر به افراد شریف کمک چندانی نشد ، زنده ماندند.

وی افزود: ما همچنین از کسانی که با ما تنها بودند و ما را با دست خالی رها کردند و ما را برادر سایه تماشاگران قرار دادند شکایت کردیم و آنها را به خدا می سپاریم. البته ، من اکنون در دفتر خاطرات کرونا می نویسم تا مردم بدانند این مرد کیست و ترسو کیست و بفهمند مسئولیت وزارت بهداشت چیست و مسئولیت دیگران این است که موجی را برای او ایجاد کنند. چه کسی وزارت بهداشت را برای جمع آوری اجساد در زیر رودخانه رها کرده است و بچه ها چه کسانی هستند که بال می زنند و دقیقاً چه کسانی نیاز به دریافت واکسن دارند؟ و چرا او وارد نشد؟ کجای دنیا وزیر بهداشت واکسینه شده است؟ از دکتر پرسیدم عین اللهی این را نگو ، وظیفه وزارت بهداشت تلقیح واکسن است. شما باید وام دهنده باشید نه بدهکار.

نمکی گفت: عزیزان من ، برای نامهربان غصه نخورید. شما حق دارید عصبانی شوید که بعد از 18 ماه کار در هر ساعت از ناحیه پشت و بزدل مورد ضربات چاقو قرار می گیرید ، اما بدانید که تاریخ این سرزمین بهترین مدرک بزدلی و بزدلی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا