حوادث

اجازه ندهید ضابطان به وسایل شخصی و حریم خصوصی افراد تعرض کنند

دادستان عمومی و انقلاب تهران بر ضرورت تحقیقات با محوریت احکام پرونده ها تأکید کرد و به دادستان ها دستور داد از دسترسی به وسایل شخصی و حریم خصوصی به درخواست مأموران خودداری کنند.

به گزارش نازک نارنجی ، علی القاسیمر ، در جلسه دادستان های شهرداری در استان تهران ، بار دیگر بر اهمیت سازماندهی وضعیت متهمان تأکید کرد و از آنها خواست در تعیین وظایف خود تسهیل کنند. گروهی از زندانیان برای اطلاع زندانیان در مورد آمار اتهامات صادر شده در آن زمان

وی با توجه به لزوم اعمال سیاست های آزادی و رعایت استانداردهای قانونی در مورد مدت زمان بازداشت متهمان ، گفت: به رئیس محترم قوه قضائیه بدهید.

دادستان تهران در مورد رویکرد رئیس جدید قوه قضائیه افزود: در جلسه دیوان عالی قوه قضائیه در استانها ، مهمترین تمرکز بر عملکرد دادگاهها خواهد بود.

در قسمتی دیگر از سخنان خود ، القاسیمهر با تأکید بر ضرورت تقویت مدیریت تولید ضابطان قضایی ، این موضوع را به عنوان یکی از موضوعات مورد توجه قوه قضائیه در دوران جدید حکومتداری و در حال انجام عنوان کرد: باید قضایی باشد -جهت گیری و عملکرد افسران باید تحت آموزش ، کنترل و حمایت قوه قضائیه باشد و دستورات قضایی افسران باید به طور دقیق ، هدفمند و مطابق با قانون صادر شود.

وی بر لزوم رعایت استانداردهای قانونی در زمینه دسترسی به حریم خصوصی افراد تأکید کرد و گفت: “با حمایت ، حمایت و درخواست افسران و مدیریت آنها در منطقه ، بازرسی ها ، غیرقانونی و خارج از قانون. و راه های حفظ حریم خصوصی افراد به خطر می افتد

دادستان تهران صحت صدور دستورات قضایی را از دیگر موارد مورد توجه رئیس جدید قوه قضائیه عنوان کرد و تاکید کرد: دستورات قضایی صادره باید صحیح و هدفمند باشد. به عنوان مثال ، ممنوعیت خروج فقط باید مطابق قوانین و مقررات آیین دادرسی کیفری یا قانون گذرنامه باشد.

قاسیمهر با بحث در مورد آمار و ایجاد دادگاه های شهر ، لزوم استفاده از اختیارات قانونی و اداری برای کاهش تاخیرها ، تسریع در رسیدگی به پرونده های قدیمی ، افزایش اعلان های الکترونیکی ، ادامه ملاقات های موثر و هدفمند از زندان ها برای نظارت بر وضعیت زندانیان ، سازماندهی متهمان و کاهش جمعیت جنایتکاران تا حد امکان به منظور تغییر روابط با محکومین و استفاده بهینه از ظرفیت در نهادهای ارفاقی ، شوراهای حل اختلاف و معرفی مراجعین واجد شرایط به کمیسیون عفو ​​و تخفیف به

وی از دادستان های استان تهران خواست تا با الگوبرداری از دادستانی تهران و تشکیل کمیته های فرعی برای از بین بردن تاخیرها ، تعداد موارد مسن را کاهش دهد.

در این جلسه ، معاون اول دادستان تهران گزارشی از آمار عملکرد دادگاه های شهرداری تهران در 5 ماهه نخست سال جاری ارائه و آن را با آمار موجودی ، ورود و ورود (بسته شدن) با مدت مشابه سال قبل مقایسه کرد. پرونده های مربوط به شعب تحقیقات ، قوه قضائیه و اجرای احکام کلیه دادگاه های شهرداری تهران ، آمار پرونده های قدیمی و قدیمی ، آمار 10 اتهام اولیه ارائه شده از سوی دادگاه ها ، آمار 10 قرار اول منتشر شده و آمار اعلامیه های الکترونیکی صادره مورد سوال توسط دادستان ها در استان تهران سعی کنند با برنامه ریزی و برنامه ریزی بر اساس اولویت ها عملکرد خود را بهبود بخشند.

احمد رحمانیان همچنین بر اهمیت معرفی قضات مسئول زندان با صلاحیت کامل برای بررسی وضعیت زندانیان تأکید کرد و گفت: برای بازدیدهای منظم از زندان ، توجه بیشتری به دادستان های حمایتی در زمینه حقوق عمومی و حضور میدانی در زندان داشته باشید. صحنه ها ، پرونده ها و رویدادهای مهم و افزایش حضور نمایندگان دادستان ها باید برای دفاع از اتهامات و نظارت بر تصمیمات دادگاه در دستور کار قرار گیرند.

پس از این جلسه ، دادستان های شهرداری استان تهران مسائل و مشکلات حوزه کاری خود را مطرح کردند و دادستان تهران دستورالعمل و دستورالعمل لازم را برای رفع مشکلات ارائه کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا