ورزشی

پنجمین نشان زرین برای کاروان ایران/ پرتاب مهدی اولاد هم طلا شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش اعظمی آنلاین ، در ادامه رقابت های دو و میدانی شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک توکیو ، امشب مسابقات وزنه برداری برگزار شد که مهدی اولاد موفق به کسب مدال طلا شد.

در مسابقات وزنه برداری 11 مردان ایران دو نماینده دارد که برای کسب مدال باید با 9 نفر رقابت کنند. مهدی اولاد و نور محمد آرخی نمایندگان وزنه برداری ایران هستند و مهدی اولاد با رکورد 14.43 مدال طلا را از آن خود کرد.

مهدی اولاد در پرتاب اول 13.53 پرتاب کرد. در پرتاب دوم 14.12 و در پرتاب سوم 14.01 ثبت کرد. در حرکت های چهارم و پنجم ، او رکورد خود را با ثبت 14.40 و 14.43 دو برابر کرد و در نهایت 13.79 را در پرتاب ششم ثبت کرد تا پنجمین پرتاب مدال طلا را به دست آورد.

نورمحمد آرخی نیز با رکورد 12.78 در رده ششم قرار دارد. آرچی در اولین حرکت 12.78 را ثبت کرد که بهترین پاس او نیز بود. او 12.47 حرکت را ثبت کرد و حرکت سوم خطا اعلام شد. در حرکت چهارم 12.47 و در پنجمین حرکت 12.44 را ثبت کرد. پرتاب ششم او نیز خطا اعلام شد.

الکساندر دا سیلوا در زمان 13.89 مدال نقره را از آن خود کرد و مدال برنز را اونی تاپیا از ایتالیا در زمان 13.60 به دست آورد. ورزشکارانی از اوکراین ، ایتالیا ، برزیل ، کرواسی ، روسیه ، لهستان ، اسپانیا و گوام در این مسابقات شرکت کردند.

مدال آوران ایران شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک عبارتند از:

مدال طلا:
* روح الله رستمی – کاهش وزن
* وحید نوری – جودو
* محمدرضا خیرالله زاده – جودو
* امیر خسروانی – پرش از راه دور
* مهدی اولاد – کاهش وزن

مدال نقره:
* امان الله پاپی – پرتاب نیزه
* امیر جعفری – افزایش وزن
* علیرضا مختاری – دوومیدانی – وزنه برداری

* حامد صلیح پور – وزنه برداری
* منصور پورمیرزایی – افزایش وزن

مدال برنز:
* سامان رازی – افزایش وزن

دکمه بازگشت به بالا